Jump to content

Mazda Yakıt tüketimi

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Duyan da araban Ferrari zanneder, asıl zevali 100 oktan veriyodur senin arabaya ama neyse, yarın erken kalkıcam uğraşamam şimdi senin benzininle. Hadi ii geceler. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır LPG değil. olmaması için de sonuna kadar direneceğim :)

son teknolojı LPG var bende babam arabayı bana vereceği taktırdı sanırım 3500 YTL civarı arabayı benzinle deneyip kalkış yaptım performansta bi  değişiklik yok o yonden tavsiye ederim... Araban LPG değilse gerçekten ideal

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3000 cc araca göre bence fena değil

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

8)herşey güzel hoş da bildiğin LPG yle bu kadarcık gidiyor  :-\ biz de öğrenciyiz bi yerde benzinli haline kıyasla yine yarı yarıya O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eskiden arabaların bagajında bu mutfak tüplerinden koyarlardı, yasak masaktı ama yapan yapıyordu :)

Hakikaten yaa sen söyleyince hatırladım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aneeyy oradalığı it sürüsü bastı. bari buraya da bi tane gönderin, 95 bile olsa razıyım ben :D

LPG'ye karşı olduğum için düşünmüyorum ama bir gün benzin alamayacak duruma düşersem odunlukta sakladığım 12kg. lik mutfak tüpünü bağlayabilirim :) eskiden arabaların bagajında bu mutfak tüplerinden koyarlardı, yasak masaktı ama yapan yapıyordu :)

:2funny: :2funny: ben de piknik için koyarlar zannederdim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya şu ana kadar hiç öle kaç lt yakmısım, depo kaç lt alıyo, full depoyla kaç km gidiyom türünden ilgi alanlarına bi türlü sahip olamadım :D_benzinin lt si kaç kurusmus falan hiç anlamam, doldur 40-50ytl derim basar işime giderim :D_sadece bi depodaki benzinle daha kaç km gidebilirim falan bi ona bakıyom 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi tuzum kuru ya da kurum tuzu degil ya ondan deil :D_hayatımda şu depoyu fulle falan dememişimdir mesela :D_15 e de düsmedim ama genelde en fazla 50 atarım zaten benzinlik yolumun üstünde, bosuna agır arabayla daha fazla benzin yakmaya gerek yok kanımca :D sadece ilgimi çekmiyor öle arabanın orasına burasına, şu ekranına ya da bu ekranına takılı kalmak..atlar arabama zevkini cıkarmaya calısırım daha cok, gözüm yoldadır her daim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 1 ay önce falan erzurum ankara yolculuğu yaptım.erzuruma dönüşte ne kadar yakacağına bakmak için 90-100 km hızla geldim tam 715 km de benzin ışığı yandı.depoyu fulledim ve hesapladım ortalama 6.2 lt yakmış bilgisayarda da 6.2lt gösteriyordu yani 186 bin.Yollar çok iyi olmamasına ve aracımın at olmasına karşı bence çok iyi yaktı.şehir içlerinde biraz gezdim onun için daha az yakabilirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tatil boyunca 8 defa depo fulledim 130 ytl civarı aldı depo her seferde ortalama 550 km gittim her seferde

Abi naptın yaa :D İyi basmışsın :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimkinin de yakıt tüketimi çok iyi.

Sürekli benzin koyuyorum, hiç itiraz etmeden hepsini tüketiyor.

Bir iştah, bir iştah...

Şaka bir yana, ben de 42 litrelik depo ile 465 km gidebiliyorum.

Şehir dışında pek bir fark olmuyor aslında.

Az yakıt tüketimi için (benim araç ile) 4200 devri geçmemek gerekiyor. o devirde emme (giriş) manifoldunun profili değişiyor ve motor daha agresif oluyor.

Bir kere denemek için yaklaşık 600 kilometrelik bir yolu ortalama 200 km/saat ile gidip, efendi efendi 120 ile döndüm. Aradaki fark %50 idi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...