Jump to content

Cam filmi ve Egzoz ucu

pikapika
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba  :)

guzum daha yakışıklı olsun diye ufaktan makyaja başlayalım dedik.

Öncelikli olarak cam filmi ve egzos(nasıl yazılır bu meret) ucu taktırmaya karar verdim. Yalnız polislerle başım belaya girsin istemiyorum. Ben rüşvet vermem, ikna kabiliyetim  hiç yoktur ve de çabuk sinirlenirim. Dolayısı ile "ruhsata işletmek" diye tabir edilen diğer bir yola başvurmayı planlıyorum.

Ancak çevremde gördüğüm kadarı ile hiçkimse böyle bir uygulamaya gitmemiş. Neden kimse yaptırmıyor? Sakıncalı bir durum mudur? Ne gibi problemler çıkabilir? Ya da çok mu masraflıdır? Emniyetin sitesine baktım, işe yarar bir bilgiye ulaşamadım. Ne dersiniz?

Öptüm canlarım  :-*

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ruhsata işletmek değil de, dışardan bakıldığında içerdekinin hareketi belli oluyorsa polis amcalar herhangi bir ceza kesemiyorlar.. ama tabi sana "hani, ben göremiyorum" diyen polis karşına çıkarsa, o da senin şansızlığın.. polis amcalara sorduğumda bu cevabı aldım.. ruhsata işlenen de orjinal cam filmiymiş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlar genellikle geceleri eğlence yerlerinin etrafında "Çorba" amaçlı sorun oluyor, benim gibi uslu uslu evinde oturursan dert değil... :) Cam filmini iyi bir yerden mesela ziebarttan en açık renk yaptırırsan ve basit bir tek egzoz ucu taktırırsan sorun olmaz Erdinçciğim, pikapikam... :)

Egzoz yazılır.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler yardımcı olan herkese.

Selman abi evimde uslu uslu oturmasam da, şimdiye kadar geç saatte herhangi bir polis beni durdurmadı. Ama film olursa durdururlar. Koz vermiş oluyoruz sonuçta.

Zaten Kasım ayından evvel de film yaptıramayacağım gibi görünüyor. Ön cama yaptırıp yaptırmama konusunda kararsız olsam da şöyle bir durum var. Ön camıma şerefsizin biri kocaman bir bardak atmıştı geçenlerde, camda hasar var. Önce servisimi aradım, camları biz değiştirmiyoruz, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu cam servislerinden değiştirin dediler. Ama servisten Ersun Bey sağolsun, beni birkaç konuda uyardı. Yerli cam takıyorlar, takarken dolgu maddesini dikkatlice uygulamadıkları için bir kaç sene sonra üst taraftan paslanmaya başlıyor dedi.  Ben de bunun üzerinde sigorta şirketimi aradım ve camımı kendi servisimde değiştirmek istiyorum dedim. Hasarsızlığınız bozulur dediler, ben de peki dedim ve kapattım.

Şimdiki planım kendi servisimde değişim yapmama olanak tanıyan bir sigorta şirketine geçmek, camı değiştirmek ve ardından yapacaksam film yaptırmak.  :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cam filmi koyulığuna göre %30 ve daha fazlası etkileyebiliyormuş.Şimdi bende cam filmi olsa ve ruhsata işlememiş olsam ,kaza esnasında hatalı  olmasamda beni beni hatalı gösterirmi.Polisler kaza esnaında pek bakmaz ama tut ki baktı yada karşı taraf söyledi.Böyle birşey başından geçen varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eyvallah Patron, yokluğumda arkamı kolluyorsun, sağolasın... :)

Cam filmi koyulığuna göre %30 ve daha fazlası etkileyebiliyormuş.Şimdi bende cam filmi olsa ve ruhsata işlememiş olsam ,kaza esnasında hatalı  olmasamda beni beni hatalı gösterirmi.Polisler kaza esnaında pek bakmaz ama tut ki baktı yada karşı taraf söyledi.Böyle birşey başından geçen varmı?

Sanmıyorum.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...