Jump to content

Ön Cam Kendi Kendine Çatladı

kurdalegon
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selam

Sabah sapasağlam olan aracımın ön camında, akşam işten çıkıp binerken farkettiğim orta büyüklükte çatlak var. Herhangi bir darbe izi yok yani kendi kendine olmuş. Aracımın garantisi henüz bitmemiş durumda. Acaba garanti böyle bişeyi karşılayıp camı değiştirir mi dersiniz? Aracım Mazda3 ve 2009 model.

Teşekkürler

post-2251-141695285945_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

garanti kapsamına girmese bile kaskodan hasarsızlığı bozmadan değiştirilebilmesi gerekiyor en azından bende durum böyle kaskoda ,bir araştırın derim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim kaskonla görüş.

ön cam yılda bir kez olmak üzere kasko bozulmadan yenileniyor.

daha önce yaşadığım için söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer garantiden yapılabilirse daha iyi zira kaskodan yaptırmaya kalkarsanız kaskolar genelde türk malı camları karşılıyor orijinal cam istediğinizde fark ödüyorsunuz diye biliyorum ama bu olay garantiye girer mi ona emin değilim..

Vaktiniz olursa yarın Koşuyolu Merser'e gidin ve geç kalmayın derim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cumartesi 15.00 e kadar çalışıyor diye biliyorum. Merser Koşuyolu çok eski bir servis olduğu için garanti işlerini daha iyi bilirler diye düşünerek söyledim. Gittiğinde Cihan Abi'yi bulup konuşursan ( Servis Müdürü) sana detaylı bir bilgi verecektir olup olamayacağını..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha onceden garantiden degistiren bir arkadas olmustu forumda, onu arayip bulun, ne yasamis ne yapmissa ogrenin, bosu bosuna kaskonuzu deldirmeyin. Garantisi devam eden bir arabanin cami durduk yere catliyorsa vardir bir sikintisi, hakkinizi arayin. Dha once de benzer bir olayi yasayan arkadastada bir suru muhabbet olmustu, yok catlardi cAtlamazdi felan derken en sonunda servis ok verdi degistirdiler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendi kendine, durduk yere böyle bir şey olmaz, aşağıdan yürümüş gibi görünüyor, cama değil de o bölgelere gelen hafif bir darbe bile başlatmış olabilir, bilemezsiniz.. Cam değişimlerinde kasko hasarsızlığı bozulmaz ama yine de poliçeyi okumak lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan garantiden cam degisimi dedigim gibi mi ? Orijinal taktirmak icin fark odeniyor mu ?

garanti cam değişimi uzun iş... kaskodan orjinalini isteyin. en fazla 150TL bi fark çıkartırlar, hasarsızlığınıız da bozulmaz. ama poliçenizi okuyun veya acentenize danışın tabi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Hepten kendi paramızla taktırsak kaça maloluyor bilen var mı arkadaşlar? Ön camda kılcal çizikler var ve özellikle gece yolculuklarında rahatsız oluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu başlatan olarak cevap yazmak biraz uzun sürdü sayılır ama anca müsait oldum:) Cam Cuma günü çatlamıştı ertesi gün hemen Mazda Evo' ya (Maslak)  gittim, camı gösterdim. Şöyle bir baktılar, bir iki fotoğraf çektiler, benim çektiğim bir kaç fotoğrafı onlara gönderdim ve Mazda merkezden gelecek cevabı beklemeye başladım. Tahmin ettiğim gibi Mazda böyle bir sorumluluğu kabul etmedi ve servis de kaskodan yaptırın diye tavsiyede bulundu. Bende uğraşmamak için Pazartesi Mazda Damla' ya gitttim ve kaskodan hallettirmek için işlemlere başladım. Servis camı orjinal cam ile değiştirdi, tutarı da 821 TL. Bu arada kaskoda hasarsızlık etkilenmez, böyle bir durumda yaptırıveriyim diye düşünenler için geçen seneki kaskom 814 TL, bu seneki kaskom 870 TL (poliçede hasarsızlık oranımın %40 dan % 50 ye geçtiği görülmesine rağmen) ve aracım 2009 model bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İki sene arasındaki kasko değerinde ve teminat tutarlarındaki artış da bunu etkileyebilir. Eğer kasko etkilenmiş olsa % diliminiz artmazdı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hasarsızlık indiriminde sorun yok gözüküyor ama araç 1 sene eskidi, dolayısıyla bilmem ne çarpanı değişmiş dolayısıyla rakam yükselmiş. açıklama bu şekilde. poliçede teminatlarda bir değişiklik yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• aynali tapir
      Yazan: aynali tapir
      merhaba arkadaşlar.

Foruma dün üye oldum, bugün maalesef ki bir sorunum oldu. Ön camda ufak bir çatlak oluştu.
      Küçük bir çatlak ama eninde sonunda büyüyecek.

Değiştirmeye kalksam cam üzerindeki aydınlatma ve yagmur sensörleri zarar görür mü acaba ? Yoksa onların da mı değişmesi gerekiyor ?
  • Yeni Oluştur...