Jump to content

Mazda3 Bakım Fiyatları

Guest architect
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

6 dakika önce, İlhan :

5-6 ay önce bende yetkili serviste bakım yaptırmıştım. Mukayese yapılabilmesi için paylaşıyorum.

Yağ filtresi: 19,35.-Lira

Hava Filtresi: 41,74.-Lira

Pollen Filtresi:87,94.- Lira

Mazot Filtresi: 117.- Lira

Motor Yağı (Dexelia 5w30): 146,53.- Lira

İlhan Bey aldığım ürünlerin fiyatları ile sizin fiyatlarınız arasında fark yok siz hangi serviste yaptırdınız bakımını? Bize de bu fiyatlar verilse de bizde servisten çıkmasak ancak trakya da ertuğrul tek yetkili servis istanbulda bizlere uzak :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, leven19 :

İlhan Bey aldığım ürünlerin fiyatları ile sizin fiyatlarınız arasında fark yok siz hangi serviste yaptırdınız bakımını? Bize de bu fiyatlar verilse de bizde servisten çıkmasak ancak trakya da ertuğrul tek yetkili servis istanbulda bizlere uzak :(

2011 yılından bu güne Avrupa yakasındaki "EVO" yetkili servine gidiyorum. Çerkezköy'de oturan forumdan @m.olcay esen arkadaşımız var. Oda Ertuğurul servisinin hem fiyatlarından hemde hizmetten memnun olmadığı için. Oradan kalkıp Evo'ya geliyor.

Parçalardan gidersek dışarısı ile temel farkı pollen filtresi oluşturuyor. Ardından motor yağı fiyat farkı geliyor. İşçilikte muhakkak vardır ama benim ağır bakım olduğu için (Triger Değişimi) o yüzden mukayese edemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, İlhan :

2011 yılından bu güne Avrupa yakasındaki "EVO" yetkili servine gidiyorum. Çerkezköy'de oturan forumdan @m.olcay esen arkadaşımız var. Oda Ertuğurul servisinin hem fiyatlarından hemde hizmetten memnun olmadığı için. Oradan kalkıp Evo'ya geliyor.

Parçalardan gidersek dışarısı ile temel farkı pollen filtresi oluşturuyor. Ardından motor yağı fiyat farkı geliyor. İşçilikte muhakkak vardır ama benim ağır bakım olduğu için (Triger Değişimi) o yüzden mukayese edemiyorum.

İlhan Bey triger değişimiyle birlikte ne kadar tuttu bakımınız değişimini yaptırmayanlar içinde ön bilgi olur. Yağ değişimi için İstanbul'a gelinmez ancak ağır bakımlar için yetkili servis (İstanbul) tercih edilinilebilinir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, leven19 :

İlhan Bey triger değişimiyle birlikte ne kadar tuttu bakımınız değişimini yaptırmayanlar içinde ön bilgi olur. Yağ değişimi için İstanbul'a gelinmez ancak ağır bakımlar için yetkili servis (İstanbul) tercih edilinilebilinir.

33 dakika önce, İlhan :

İlhan hocam

Dediğiniz gibi EVO nun fiyatları uygun duruyor.

Ben yağı aldım EVO ya gitsem yağ benden sorun çıkartırlarmı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, leven19 :

Tüm filtreler+Motor Yağı+Şanzıman Yağı+Fren Disk/Balatası+ Çamurluk davlumbaz tamiri+Triger (Devir Daim Pompası Dahil değişim işçilik 451.-Lira

Bir konuya değinmek istiyorum. Bu ağır bakımda Turbo Hortumlarından birisinde, bir yırtık/yarılma gördü buldu ustam. Hortum körüklü akordion şeklinde olduğu için o yırtığın/çatlaması görülmesi neredeyse mümkün değil. Ustam bunu fark etmiş, görmüş !! Servisimiden de, ustamdan da çok ama çok memnunum. O gün @zealot arkadaşımda vardı. Kendisi yetkili servis harici özelde, sanayide tecrübesi ve bilgisi çoktur. Onun yorumu aynen şöyle idi. Bunu dışarıdaki / sanayideki ustanın görmesi / fark etmesi mümkün değil neredeyse demişti..Aracım çekişten düşüyor, yakıt arttı vs diye usta usta dolaşır dururdun demişti..Yine servise ufak bir işlem  için uğramıştım. Ustam uzun yola çıkacağımı duyunca. Aracı bir lifte kaldırıp bakayım dedi. Kaldırdıktan sonra kontrollerinde gördüki aks keçelerinden yağ kaçırıyor araç. Bana bir çay daha ısmarlayıp arada değiştirmişti keçeleri..Eline Led ışıldağını alıp aracın tüm altını, motor bölümünü, lastiklerin her birini çevire çevire tüm kanallarını gözle kim yada kaç kişi kontrol eder..

Yani demem o ki servisten/servise, ustadan/ustaya her yönden fark var. Bazı şeyler vardır ki, çok fazla para hesabı yapmazsın. Benimde o hesabı çok fazla yapmadığım şeylerden birisidir araç bakım onarımı.. Servisimde ustamda çok deneyimli tecrübeli. Ustam neredeyse 30 yıllık Mazda ustası. Yeni bir motor/teknoloji çıkıyor adam gidiyor yerinde eğitimini alıyor..O yüzden dışarıda olduğu gibi deneme yanılma yöntemiyle iş yapmıyor..Haliyle benim gözümde alınan ücreti hak ettiklerini düşünüyorum.

Özelle, sanayi ile elbet fiyat farkı vardır..Ama neticede Mazda gibi bir otomobile biniyorum. Tüm markaların yetkili servisleri özele ve sanayiye göre elbet pahaladır. Çalıştığım şirketten ötürü onlarca marka otomobilin yetkili servis fiyatlarını bilip mukayese edebiliyorum. Rahatlıkla Mazda aralarında en makul olanı diyebilirim. 

Keyifli forumlar diliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, İlhan :

Tüm filtreler+Motor Yağı+Şanzıman Yağı+Fren Disk/Balatası+ Çamurluk davlumbaz tamiri+Triger (Devir Daim Pompası Dahil değişim işçilik 451.-Lira

Bir konuya değinmek istiyorum. Bu ağır bakımda Turbo Hortumlarından birisinde, bir yırtık/yarılma gördü buldu ustam. Hortum körüklü akordion şeklinde olduğu için o yırtığın/çatlaması görülmesi neredeyse mümkün değil. Ustam bunu fark etmiş, görmüş !! Servisimiden de, ustamdan da çok ama çok memnunum. O gün @zealot arkadaşımda vardı. Kendisi yetkili servis harici özelde, sanayide tecrübesi ve bilgisi çoktur. Onun yorumu aynen şöyle idi. Bunu dışarıdaki / sanayideki ustanın görmesi / fark etmesi mümkün değil neredeyse demişti..Aracım çekişten düşüyor, yakıt arttı vs diye usta usta dolaşır dururdun demişti..Yine servise ufak bir işlem  için uğramıştım. Ustam uzun yola çıkacağımı duyunca. Aracı bir lifte kaldırıp bakayım dedi. Kaldırdıktan sonra kontrollerinde gördüki aks keçelerinden yağ kaçırıyor araç. Bana bir çay daha ısmarlayıp arada değiştirmişti keçeleri..Eline Led ışıldağını alıp aracın tüm altını, motor bölümünü, lastiklerin her birini çevire çevire tüm kanallarını gözle kim yada kaç kişi kontrol eder..

Yani demem o ki servisten/servise, ustadan/ustaya her yönden fark var. Bazı şeyler vardır ki, çok fazla para hesabı yapmazsın. Benimde o hesabı çok fazla yapmadığım şeylerden birisidir araç bakım onarımı.. Servisimde ustamda çok deneyimli tecrübeli. Ustam neredeyse 30 yıllık Mazda ustası. Yeni bir motor/teknoloji çıkıyor adam gidiyor yerinde eğitimini alıyor..O yüzden dışarıda olduğu gibi deneme yanılma yöntemiyle iş yapmıyor..Haliyle benim gözümde alınan ücreti hak ettiklerini düşünüyorum.

Özelle, sanayi ile elbet fiyat farkı vardır..Ama neticede Mazda gibi bir otomobile biniyorum. Tüm markaların yetkili servisleri özele ve sanayiye göre elbet pahaladır. Çalıştığım şirketten ötürü onlarca marka otomobilin yetkili servis fiyatlarını bilip mukayese edebiliyorum. Rahatlıkla Mazda aralarında en makul olanı diyebilirim. 

İlhan hocam bu fiyat size özelmi  yoksa herkese aynı mı :)

Benim burdan sizin yaptırdıklarınız için fiyat alsam tahminim 750-800 çıkarır en az.

Artık o yolu göze alıp düşeceğim yola başka çaresi yok 

5 dakika önce, sarioglu.burhan :

Benim burdan sizin yaptırdıklarınız için fiyat alsam tahminim 750-800 çıkarır en az.

Şimdi aradım servisi

Yağ benden olacak şekilde.

Hava filtresi , polen filtresi, yağ filtresi, bujiler, işçilik = 700 TL yi bulur dedi

Kapat dedim direk adama :)  Basit bir bakım neredeyse 800 tl ye geliyor anlamış değilim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, sarioglu.burhan :

Bana özel değil, herkese olan fiyat. Sizin aracın km'si daha çok düşük. Sıradan normal periyodik bakım olacak sanırım. Yani balata disk vs olayları yok herhalde. Sırf bunun için gelmenin lüzumu yok diye düşünüyorum. Yağınızı aldıysanız Ertuğrul servisine sorabilirsiniz. En kötü ihtimal filtreleri temin edip dışarıda bir ustaya değiştirtebilirsiniz. Sonraki bakımlarda da Allah kerim..düşünürsünüz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, İlhan :

İlhan Bey dediğiniz fiyata şaşkınlıkla bakıyorum. Ertuğrulda bu fiyatın 3 katı verilirdi herhalde.Bu dediğiniz fiyatlara sanayide dahi yaptırmak zor triger değişimini.Babamın renault manager aracına dahi triger değişimine sadece işçilik 250-400 arası ücret isteniyor. Mitsubishi colt aracımı yetkili servise götürmüştüm ilk aldığımda sadece yağını değiştirip bırakıyor sağına soluna bakmıyor bile ilgi alaka yoktu.Sanayideki ustam ise sizin servis gibi orasına burasına bakıyor sesi dinliyor motorda yağ varsa temizliyor ondan aracımı bu ustama götürmeye devam ediyorum. Ağır bakımlarda kesinlikle Evo tercih edilebiliir. Bilgilendirme için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, İlhan :

Bana özel değil, herkese olan fiyat. Sizin aracın km'si daha çok düşük. Sıradan normal periyodik bakım olacak sanırım. Yani balata disk vs olayları yok herhalde. Sırf bunun için gelmenin lüzumu yok diye düşünüyorum. Yağınızı aldıysanız Ertuğrul servisine sorabilirsiniz. En kötü ihtimal filtreleri temin edip dışarıda bir ustaya değiştirtebilirsiniz. Sonraki bakımlarda da Allah kerim..düşünürsünüz..

Ertuğrulun verdiği fiyat bu malesef

Yağ benden  + Hava filtresi , polen filtresi, yağ filtresi, bujiler, işçilik = 700 TL yi bulur dedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tahmini güncel fiyatları söylüyorum

Pollen filtresi : 115

hava filtresi: 53

Yağ filtresi: 28

Bujiler = Aracım dizel olduğundan ötürü hiç bir fikrim yok fiyatı konusunda..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Çorlu Mazda servisinde bakımı yaptırdım.

Uzun yola gideceğim için parçaları kısa sürede internetten bulmam zordu o yüzden bende mecburen yaptırdım. Bir daha da Çorluda yaptıracağımı hiç sanmıyorum. Bu fiyata ilgi alaka sıfır. Bir daha kine basar İstanbul a gelirim.

bakım.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.07.2016 at 11:03, İlhan :

Tahmini güncel fiyatları söylüyorum

Pollen filtresi : 115

hava filtresi: 53

Yağ filtresi: 28

Bujiler = Aracım dizel olduğundan ötürü hiç bir fikrim yok fiyatı konusunda..

Uzun yola gideceğim için parçaları kısa sürede internetten bulmam zordu o yüzden bende mecburen yaptırdım. Bir daha da Çorluda yaptıracağımı hiç sanmıyorum. Bu fiyata ilgi alaka sıfır. Bir daha kine basar İstanbul a gelirim.

bakım.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, sarioglu.burhan :

Balata temizleme spreyi, cam suyu, atık filtre bedeli bu güne kadar hiç bir bakımda böyle bir ücret ödemedim. 

Motor temizleme 50 Lira bunu siz mi istediniz ? Tüm bunlar 80 lira tutuyor neredeyse.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hour ago, İlhan said:

Balata temizleme spreyi, cam suyu, atık filtre bedeli bu güne kadar hiç bir bakımda böyle bir ücret ödemedim. 

Motor temizleme 50 Lira bunu siz mi istediniz ? Tüm bunlar 80 lira tutuyor neredeyse.

25 gün önce Akyıldız'da yaptırdığım bakımda, bana sormadan aynı sekılde Balata Spreyi, Cam suyu bedeli yazmışlardı. ""Bana sormadan neden bunu yaptınız"" dediğimde ""Hemen iptal ediyoruz"" diyerek ücreti revize etmişlerdi. Sanırım servis genel uygulaması bu KİME YEDİRİRSEK mantığı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, barouh :

25 gün önce Akyıldız'da yaptırdığım bakımda, bana sormadan aynı sekılde Balata Spreyi, Cam suyu bedeli yazmışlardı. ""Bana sormadan neden bunu yaptınız"" dediğimde ""Hemen iptal ediyoruz"" diyerek ücreti revize etmişlerdi. Sanırım servis genel uygulaması bu KİME YEDİRİRSEK mantığı...

Bu bir ticarettir haliyle ben karşı tarafı bu konuda suçlayamıyorum. Bilinçli bir tüketici/müşteri olup hakkını arayıp takip etmek önem arz etmektedir. Bu tarz konularda çuvaldızı önce kendimize batırmalıyız. Bende servisime ilk gittiğimde faturamda bu tip cam suyu, tapa pulu, balata spreyi, atık malzeme vs kıl tüy şeyleri görmek istemem dedim. O gün bu gün faturamda hiç böyle bir şey görmedim. Aradan tam 5 yıl geçti, faturamda bu güne kadar garip bir şeyle karşılaşmadım. Sizde iyi yapmışsınız hakkınızı arayarak iptal ettirmişsiniz. Bu ve benzeri şeyleri ticarette yapmayan yok gibi.. Örneğin kredi kartı üyelik masrafı..Arıyorsunuz ya iptal ediyorlar ya puan olarak geri veriyorlar..GSM/İnternet/Tv vs hizmetlerinde durum aynı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, İlhan :

Bakım boyunca yanında durdum balataya öyle bir sprey sıktığını görmedim.

Motor temizlemeyi kendileri yaptı ben öyle bir şey istemedim. Yaptıkları sadece motora hava tutmaktı ben normal bir prosedür diye düşünmüştüm ama faturayı görünce anladım.

Spoiler

Bir saat önce, barouh :

Bir dahada önünden geçmem zaten Ertuğrulun .  Ben bu işçiliği sanayide başka ustaya versem aracın altından girer üstünden çıkar eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

58 dakika önce, İlhan :

Bu bir ticarettir haliyle ben karşı tarafı bu konuda suçlayamıyorum. Bilinçli bir tüketici/müşteri olup hakkını arayıp takip etmek önem arz etmektedir. Bu tarz konularda çuvaldızı önce kendimize batırmalıyız. Bende servisime ilk gittiğimde faturamda bu tip cam suyu, tapa pulu, balata spreyi, atık malzeme vs kıl tüy şeyleri görmek istemem dedim. O gün bu gün faturamda hiç böyle bir şey görmedim. Aradan tam 5 yıl geçti, faturamda bu güne kadar garip bir şeyle karşılaşmadım. Sizde iyi yapmışsınız hakkınızı arayarak iptal ettirmişsiniz. Bu ve benzeri şeyleri ticarette yapmayan yok gibi.. Örneğin kredi kartı üyelik masrafı..Arıyorsunuz ya iptal ediyorlar ya puan olarak geri veriyorlar..GSM/İnternet/Tv vs hizmetlerinde durum aynı keza...

Haklısnız aslında bende de biraz kabahat var. Kurumsal bir firmada bu pazarlık konularının olmayacağını düşünerek belkide faturaya itiraz etmedim .

Şuan için verebileceğim tepki ilk ve son bakımımı orada yaptırmış olmam. Gidecek hiç bir arkadaşa tavsiyede etmem. 

Bakım boyunca yanında durdum aracın. Profesyonellikten tamamıyle uzak sanki sanayide yeni bir çırak mantığı ile muamele var. Araçla ilgilenen arkadaş polen filtresini takamadı başka birinden yardım alarak ancak takabildi. 

Şimdi internetten hava, polen ve yağ değişimi diye 3 video indirdim . Bir bayan arkadaş çok kolay ve seri bir şekilde bakımı yapıyor :) Bir dahakine kendim yapacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaslar bugun samsun erbeyler  oto servise gittim aracım2010  14000 de yag degişimi puşiler degişti polen firitresi yag filitresi degişimi ve bu işlemler icin 530 tl fiyat odedim bana biraz fazla gibi geldi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar.Bende 2011 benzinli Mazda 3 ün  50 bin  bakımını  yaptırdım. Adana yetkili servisi   540 lira fiyat verdi. Antalya yetkili  servisinde aynı bakım için 420 lira  ödedim.Yetkili servisler arasındaki bakım fiyatlarındaki  tutarsızlık gerçekten üzücü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• CRO
      Yazan: CRO
      Merhaba Değerli forum üyeleri;
      Aracım Mazda3 BL 2012 Otomatik makyajlı kasa 72.000 km de olup bu zamana kadar yetkili servis bakımlıydı; ancak gerek garanti süresinin dolması gerekse de yetkili servis ücretlerini yüksek bulmam sebebiyle bundan sonraki bakımlarını özel servis aracılığıyla yaptırmayı düşünüyorum. Bakım ile ilgili forum üzerinden önceki mesajları elimden geldiğince okuyarak bakım için tercih edilebilecek ürünleri oluşturmaya çalıştım. Bu noktada sizlerin de görüş ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Yapmış olduğum araştırmalar neticesinde bakım için gerekli malzeme listelerini aşağıya sıralıyorum, daha önce kullandığınız memnun olduğunu ürünleri de söylerseniz memnun olurum.
      Araç Yağı;
      Liqui Moly Toptec 4200 5w30 (Sentetik, ACEA:C3 - API:SN) Liqui Moly Longtime High Tech 5w30 (ACEA:A3/B4/B3 - API: SM,CF) Liqui Moly Toptec 4500 5w30 (ACEA:C1 - API bulamadım, yalnız üzerinde direk mazda ibaresi mevcut olduğundan listeme ekledim.) Motul 8100 xClean EFE 5w30 (Tam Sentetik, ACEA:C2/C3 - API:SN) Motul Energy 5w30 (ACEA:A5/B5 - API:SL) Castrol Edge 5w30 C3 (Tam Sentetik ACEA:C3 -API:SN/CF Son bakımda bu yağ konulduğu için listeme ekledim.) Mobil 1 ESP 5w30 (Tam Sentetik, ACEA:C2/C3 -API: SN Forumda da araç yağı tercihi konularını okudum ama tam manasıyla şu kullanılabilir şeklinde bir öneriyle karşılaşmadım herkes gerekli özellikleri barındıran uygun yağı tercih ettiği sonucuna ulaştım. Benim listelemiş olduğum yağlar arasında Motul 8100 xClean EFE ile LiquiMoly Toptec 4500 arasında kaldım ama açıkcası netleştirmedim birsürü özellik viskozite, farklı derecelerdeki akışkanlık vs gibi birsürü özellik söz konusu olduğundan yağ konusunda önerilerinize açığım.
      Fren Hidroliği;
      Fren Hidroliği konusunda konusunda Dot3 veya Dot4 niteliklerine sahip bilindik markalardan birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bi önceki bakımda değişmedi diye biliyorum araç kitapçığında ise yanlış hatırlamıyorsan 2 yıl veya 40Bin km de değişimden söz ediyordu. Bakımda durumuna göre değiştirmeyi düşünüyorum.
      Direksiyon Hidroliği; 
      Direksiyon hidroliğinde kullanılan yağ ile otomatik şanzımanlarda kullanılan yağ aynısı tercih edilebileceğini öğrendim. Bu noktada Dexelia ATF 3 (M-V) veya Liqui Moly Atf Toptec 1200 (Dexron2-3 ) değerlerine sahip yağların işimi görebileceği sonucuna ulaştım.
      Bujiler;
      Buji konusunda muhtemelen aracın üzerinde orjinal mazda bujileri var diye biliyorum, değişimin gerekli olduğu görülürse Denso, Ngk veya Mazda Orjinal buji markalarından birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bu noktada da kararsızım önerilerinize açığım.
      Yağ Filtresi;
      Yağ filtresini orjinal ürün tercih etmeyi düşünüyorum, yine forumdaki konuları incelediğimde Mahle OC195 markalı ürünün orjinal ürün ile birebir aynı olduğunu öğrendim. Orjinal filtre bulamaz isem eğer bu ürünü tercih edebilirim.
      Hava Filtresi; 
      Hava filtresinde de orjinal ürün kullanmayı düşünüyorum ama tavsiye edebileceğiniz ürünlere de açığım bu konuda net bir karar veremedim açıkcası.
      Polen Filtresi;
      Polen filtresinde ise muadil ürün kullanmayı düşünüyorum. İnternetteki araştırmalarımda Bosch, Filtron ve blueprint markalarını gördüm bu konuda da önerilerinize açığım.
      Uzunca bir yazı oldu arkadaşlar sürçü lisan ettiysek kusuruma bakmayın. Konu ile ilgili hertürlü tavsiyelerinize açığım. Teşekkür eder keyifli günler dilerim.

• sany
      Yazan: sany
      Arkadaşlar merhaba,
      Hepinizin araştırmalarınızdan bildiği üzere, otomatik şanzıman yağı el ile değiştirildiğinde 4 Litresi değişiyor,
      diğer yarısı şanzımanın içinde kalıyor. Yani yarım iş yapmış oluyoruz. 
      Bu sebepten yağ değişimini makine ile yapan servisleri araştırdım ve adreslerini sizinle paylaşıyorum.
      İzmir ve Çevre iller'de
      Otomatik Şanzıman yağını makine ile değiştiren servislerin iletişim bilgileri;

İzmir
      KEBAN OTOMATİK ŞANZIMAN SERVİSİ !!!
      (Makinası arızadan dolayı yurt dışına değişime gitmiş - Yurt dışından gelmesi bekleniyor) !!!
      http://www.kebanotomatiksanziman.com
      3.Sanayi Sitesi 405 Sokak No:17 Kazımdirik Mahallesi
      İzmir/Bornova
      Mobil: 0506 328 44 44
      Servis: 0232 486 44 10
      Yetkili - Hasan usta

Manisa
      Kaizen Oto
      Manisa Sanayi - (Manisa Merkezde)
      5305-(3) Sk.
      T.+90 532 634 19 82
      Yetkili - Bekir Usta

Denizli
      OTO TEKNİKER 
      Sümer Mahallesi 3. Sanayi Sitesi
      37 Sokak No: 43-45-47
      Denizli/Türkiye
      T.+90 532 431 6145
      +90 258 251 3433
      Yetkili - Şeref Usta

Denizli
      JAPON OTO
      Sümer Mah. 3. Sanayi Sitesi 37Sk. No.49
      Denizli
      +90 532 481 5057
      Yetkili - Ahmet Canyılmaz

Umarım ihtiyacı olanlara faydalı olurum.

Ben İzmir'den Manisa'daki Kaizen Oto'ya gittim.
      Bekir ustanın titiz ve temiz işçiliği var. Ayrıca, Makine, Techizat ve Donanımı çok iyi .
      Çok bilgili, memnun kalırsınız. Tavsiye ederim.

• noers
      Yazan: noers
      Merhaba arkadaşlar,
      Geçtiğimiz ağustos ayında 2014 model polumu satıp, Ankara Mazda S.K otomotivden 1.5 skyactiv-g power sense mazda 3 aldım. 
      Önümüzdeki ay aracın ilk 6 ay bakımı gelecek, normalde ara bakımlarda sadece kontrol yapıldığını herhangi bir işlem yapılmadığını söylemişlerdi ancak ben yine de yağını değiştirmek istiyorum aracın. SK ve herter var Ankarada, bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? Olumlu olumsuz tecrübelerinizi duymak isterim.  

• Atchsn
      Yazan: Atchsn
      Merhaba saygıdeğer forum üyeleri;
      2015 model aracımın 20.000 bakımı geldi de geçti. 22000 lere yaklaştım. Kayseri'de ikamet ediyorum ve maalesef burda yetkili servis yok. Aracı alırken 3 sene garantili demişlerdi ama birkaç yerde 5 yıl olduğunu duydum. Hangisi doğrudur?
      Eğer 3 sene ise garantinin bozulmasını göze alıp Kayseri'de özel bir serviste mi yaptırsam? (Yer tavsiyelerine açığım, hatta ihtiyacım var.)
      5 sene ise; bozmam uygun olmaz ve Kayseri'ye en yakın Adana Mıçı görünüyor. Fakat orası ile alakalı da şikayetvar sitesinde 1 - 2 şikayet  gördüm.
      Tavsiyeleriniz neler? 
      teşekkürler...
    • Guitarist5993
      Yazan: Guitarist5993
      Arkadaşlar herkese merhaba. Bugünki sorucağım soru aracımın artık vites geçişlerinde eskiye göre yıprandığını hissediyorum hele ki geri viteste. Dün bulunduğum yerdeki ustama bu konuyu danıştım ve bana artık aracının baskı balata değişme zamanının geldiğini söyledi. Bende bunun üzerine ustama bana tavsiye edebileceğin bir marka var mı diye sordum oda bana genellikle japon araçlarında sıkça kullanılan bir marka olarak SACHS marka debriyaj setini önerdi. Çünkü senin aracına uyum sağlayabilecek bir debriyaj seti ve diğerlerinde sorun yaşayabilirsin dedi. Birde son soracağım soru şanzıman yağı olarak hangi marka tavsiye edebilirsiniz. Bu arada aracım mazda 3 2006 1.6 Benzin şuan 152.000 de. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• Yeni Oluştur...