Jump to content

Boya Koruma, Pasta Cila Tavsiyeleriniz

bkemalkara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar hayırlı günler dilerim mazda 626 aracım kırmızı bordo yaklaşık 7 ay önce pasta cila yapıldı kötü deil ama sanki yıkandıkça ilk günkü parlaklık kalmadı bende pasta deil de sadece cila yapıp patlatmak isterim aracımı hangi cila markasını tavsiye edersiniz ilk kez yapcam bu işlemi nasıl yapmalıyım hangi sırayı izlemeliyim sizce elimle atıcam tecrübeli arkadaşlardan yorum alabilirmiyim teşekkür ederim

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

08.08.2016 at 11:59, Böcek :

Arkadaşlar hayırlı günler dilerim mazda 626 aracım kırmızı bordo yaklaşık 7 ay önce pasta cila yapıldı kötü deil ama sanki yıkandıkça ilk günkü parlaklık kalmadı bende pasta deil de sadece cila yapıp patlatmak isterim aracımı hangi cila markasını tavsiye edersiniz ilk kez yapcam bu işlemi nasıl yapmalıyım hangi sırayı izlemeliyim sizce elimle atıcam tecrübeli arkadaşlardan yorum alabilirmiyim teşekkür ederim

GALAXY J7

Özelden ilacını yazıyorum kardeşim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hayatımda ilk defa bir araca cila yaptım. Bu ürünü tavsiye ederim. Ne kadar kalıcı olur hiçbir fikrim yok ama aracı sadece kendim yıkıyorum. Yakından ve fazla basınçla yıkamıyorum. Bundan sebep uzun süre gider diye düşünüyorum. 5-6 ay gitse kafi aslında. Sonrasında tekrar yapılır. Aşağı yukarı 3 saat sürüyor. Araçlarınzın fotoğrafları buraya konusuna koymuştum fotoları. Buraya da ekleyeyim.

1d9yA1.jpg

L3JaqJ.jpg

r9qQGB.jpg

7vOkjm.jpg

PMRqjv.jpg

9L64j9.jpg

qBgYz3.jpg

MJzEj6.jpg

Yb1BY6.jpg

DJLMQO.jpg

mLVPQR.jpg

EJ7YXA.jpg

jnE59r.jpg

B2VMqg.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maşallah eline sağlık harika olmuş fabrikadan yeni çıkmış gibi [emoji4] bende cila uygulaması yapmak istiyorum nasıl yaptığını anlatırmısın bize

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 hours ago, Böcek said:

Maşallah eline sağlık harika olmuş fabrikadan yeni çıkmış gibi emoji4.png bende cila uygulaması yapmak istiyorum nasıl yaptığını anlatırmısın bize

Aslında çok basit yapması. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey aracın yeni yıkanmış, yani tertemiz ve kupkuru olması. Araç o haledeyken, panel panel cila işlemini yapıyoruz. Panelden kastım ise örneğin önce sağ ön kapı, ardından sağ arka kapı, ardından arka tampon, ardından bagaj vs. Bundaki sebep ise cilanın, aracın üzerine sürüldükten sonra çok beklememesi. Yukarıda, cilanın fotoğrafındaki sünger ile yaptım bütün işlemi. Hafif bastırarak ve daireler çizerek uğraştığımız panele cilayı yediriyoruz. Yaklaşık 1-2 dk sonra o cila matlaşmaya başlıyor. Tam o aşamada temiz bir mikrofiber bezle siliyoruz. Bütün işlem bundan ibaret. Cila, aracın üzerine sürüldükten sonra fazla beklerse silmesi zorlaşıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mesela kapıya cila sürdüm sonra arka kapıya geçtim ilk sürdüğüm kapıdaki cila nekadar beklemeli kaç dakika kalmalı birde mikrofiber bez kurumu olmalı ve en sonunda arabayı ciladan sonra yıkıyormuyuz en çok onu merak ediyorum

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 minutes ago, Böcek said:

Mesela kapıya cila sürdüm sonra arka kapıya geçtim ilk sürdüğüm kapıdaki cila nekadar beklemeli kaç dakika kalmalı birde mikrofiber bez kurumu olmalı ve en sonunda arabayı ciladan sonra yıkıyormuyuz en çok onu merak ediyorum

Dediğim gibi 1-2 dk yı aşmamalı. Güneşin altında yapılmamalı. Ben kuru bezle yaptım ve işlem bittikten sonra yıkamadım. Tamamen youtube da izlediğim videolara istinaden yaptım bu uygulamalı. Sonuç beni gayet tatmin etti. Dikkat edilmesi gereken başka püf noktları varsa ve bilen biri aydınlatırsa ben de öğrenmek isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Just now, Böcek said:

Çok teşekkürler bu ürünü nerden ve adını tam olarak ne olarak isteyip alıcaz

Ben Bauhaus'tan aldım. Araç bölümünde bulabilirsiniz. Paylaştığım ürünün fotosunu gösterseniz yardımcı olurlar heralde. Süngeri içinden çıkıyor ve 30 küsür tl bir ücreti var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Bugün bu ürünü aldım. Kırmızı araçlar için Turtle Wax cila. İlk fırsatta deneyeceğim. Cila zamanım geldi :D Sonuçları burada paylaşırım.

j8r9qL.jpg

2rWDO2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gunaydin arkadaşlar,

Her sabah birşeyler atistirirken, telefonumdan foruma bakarim. Bugün bu konuyu görünce size bir ürün tavsiye etmek istedim.

Öncelikle ben araba yikama işini ve ona zaman ayirmayi bir hobi olarak hatta hobiden daha fazlasi olarak görüyorum. Evdeki ürünlerimin kapladigi yer eşime sinir krizi geçirtiyor:)) Çok az zamanim olmasindan dolayi (servise yetişeceğim) size sadece tavsiye edeceğim ürünü fotoğrafladım. Zaman bulduğumda ise sizlere 6 ayda bir yaptigim uygulamayi uzun uzun ürünleri fotograflayarak anlatacağım.

Arkadaşlar hepiniz cila attiktan sonra 3-4 yikamada parlakligin azaldigindan şikayet etmişsiniz. Tam da bu noktada, 2-3 yikamada bir aracinizi yikayip kurladiktan sonra aşagidaki resimdeki ürünü aracinizin cam ve plastik bolgeleri haric (sadece boyali yüzeylere) uygulayin ve mikrofober bez ile silin. Araciniza yil boyu piril piril kullanin:) 

Bir önceki aracima ait siradan bir yikamam sonrasi fotograf, ne bir cila uygulandi ne de bir boya koruma. Sadece 2-3 yikama da bir meguiars urunu kullanildi

IMG_1061.thumb.JPG.480a7b4188854ab9e4f86f3e059d5f53.JPGIMG_5125.thumb.JPG.f7fecc05adb95f05c2c594673ed5c786.JPG

Ayrica bu fotograftada urunlerimin toplu hali:) esim ancak kutulayarak başa cikti:))))IMG_5124.thumb.JPG.85e1dcce5a796c9b0d1af735cb5e7404.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emeğinize sağlık. Harika. Ürünü paylaşabilirmisiniz. Kaç tane kullandınız.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, opdria :

Ürünü paylaşabilirmisiniz. Kaç tane kullandınız.

Az yukarıda paylaşmıştım cilayı. Şişenin çeyreği kadar. Uygulama pedi ve mikrofiber bez. Daha da geriye giderseniz bu konudaki paylaşımlarda, daha önce kullandığım diğer cilayı ve fotolarını da görürsünüz.

4POj1Y.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Konuyu hortlatalım [emoji1] konuyla alakalı bi çok günlük yada tecrübesel bilgiler verilmiş . Tek tek okudum lakin hiç bi mesaj da bi adres belirtilerek şurada yaptırabilirsiniz denilmemiş . Bu bağlamda bende pasta cila yaptırmayı düşündüğüm için İstanbul Anadolu yakasında pasta-cila işini nerede yaptırabilirim . Engin bilgileriniz den ve tecrübeleriniz den bizleri mahrum etmezseniz sevinirim (=

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hiç komple pasta cila yaptirmadim.  Pasta cilayi sadece bölgesel boya üzerindeki lekeleri almak için bizzat kendim kullandim.  Bu isi motorla da degil, elle yaptim.  Tabii biraz meraktan olsa gerek, siradan cila kullandigim da oldu, yok efendim silikon, vs içeren daha pahalli cila kullandigim da oldu.  Bunlarin arasinda bölgesel uygulama yönünden bir fark göremedim.  Hemen hemen ayni isi yaptilar.  Ama komple araca uygulandiginda durum daha farkli olabilir.

Bildiginiz gibi pasta cila abrasif yani asindirici bir kremdir.  Her uygulamada boyadan bir miktar malzeme alir götürür.  Bu nedenle çok sik pasta cila yapmak da iyi degildir, her defasinda boyayi inceltirsiniz.  Yani birçok seyde oldugu gibi bunda da asiriya kaçmamak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...