Jump to content

Mazda 626 Şanzımanını 6 İleri 1 Geri Nasıl Yapabiliriz?

45sinyor45
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yukarıdaki Mazda3 resmi muhtemelen Gösterge testi sırasında çekilmiş. Kontağı çevirirken Trip çubuğuna Basılı tutunca başlıyordu sanırım bu test. Yoksa araç vitese geçmeden uçuşa geçmiş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar arabanın son hızı zaten 175-180 hadi yokuş aşağı 190 km/h......   millet 230-240 km/h lerden bahsediyor .....oda  olsa olsa böyle olur ..... veya konuyu açan arkadaşımın dediği ve gökhan beyin de yaşadığı gibi şanzımanı dağıtırsınız...... yani foto yayınlamakla olacak iş değil..... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar arabanın son hızı zaten 175-180 hadi yokuş aşağı 190 km/h......   millet 230-240 km/h lerden bahsediyor .....oda  olsa olsa böyle olur ..... veya konuyu açan arkadaşımın dediği ve gökhan beyin de yaşadığı gibi şanzımanı dağıtırsınız...... yani foto yayınlamakla olacak iş değil..... 

okan abi biraz oynamalar daha var yapılacak  ondan sonra inşallah bi video çekicem . bide hemen o hızlara çıkılmıyor yani beyağı uzun süre de çıksa da çıkıyor benim şu anki amacım bu hıza seri bi şekilde çıkmak .

tabi bide kaş yaparken göz çıkarmak var . Benim ilk arabam bu 6. senesinde hala seviyorum ama biraz değişiklikler olsun da isterim hani :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim demek istediğim sadece motoru güçlendirmek yeterli değil şanzımaanında güçlendirilmesi gerekiyor onu halletiniz fren mesafesi var alt takımların güçlü olması gerekiyor hepsini hallettin şasenin çok diri olması gerekiyor...yani anlayacağınız riskli işler bunlar vesselam..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

evet bu modellerde devir kesici sensör yok.8000 devrin tamamını vuruyor ve herhengi bir sorunda olmuyor.aynı araçtan bendede vardı 3. viteste 170 km hız yapıyordu.200 km hız çok yaptım ama daha fazla yapmadım.ayagımın altında gaz vardı yinede.rampa aşagı falanda degil düz yolda.hendek adapazarı arası.ancak bu arkadaşın bu hızda hararetinin düşük olması normal degil.rüzgardan falan hararet sıfıra düşmez.burda olsa olsa araç krikodayken durdugu yerde denemek için yapılmış bir hız testi.

bu linkten gerçek 626 hız testini izleyebilirsiniz.bu videodaki 626 240 kadran.bizdeki 626 lar 200 kadran.ama araçlar tamamen aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...