Jump to content

Practica Yakıt Tüketimi Hakkında

greypratica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Son hesabıma göre 278bin lira yakıyorum şu an km de, araba otomatik. :)

Motosiklette 120 bin lira yakıyor km de.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 45
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• greypratica

7

• pepe

4

• demirhan09

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

ördeğin ne kadar yaktığını söyleyip de moralinizi bozmayayım diyorum ama yok yok bozayım :D

çamlıca buluşmasına gelirken depo sıfır çizgisindeydi ve 90 ytl 95 oktan benzin alıp çıktım yola. 335km sonra tekrar benzin aldığımda sıfır çizgisinin 1mm kadar üstündeydi ibre :D

basmadıysan normaldir abi o ama basarsan onu görmen zor yukarda yazmıştım geçen sene 176000 ile köye gittik istanbulda fulleyip karabükte bir daha fullediğimizde yapmıştım ben o hesabı o zamnki ben fiyatlarına baktım 3,10 imiş ama yalnış olabilir....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

basmadıysan normaldir abi o ama basarsan onu görmen zor yukarda yazmıştım geçen sene 176000 ile köye gittik istanbulda fulleyip karabükte bir daha fullediğimizde yapmıştım ben o hesabı o zamnki ben fiyatlarına baktım 3,10 imiş ama yalnış olabilir....

basmadığım kısım sadece dönüş yolundaki kısımdı. gelirken ortalama 120, zaman zaman 160-170 ile geldim istanbula. çamlıcadan sonra beykoza geçtik, yolda bastık mı? basmadık herhalde değil mi? Faruk ve Kadir :D bir de ilave olarak benim arabamda üst kapak hava emiş ve egzost portları daha geniş ve arabada katalizör yok. yani doğal olarak normalden biraz fazla yakıyor/kaçıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

ben 3 gün önce ölçtüm şehiriçi 26YKR yakıyor aracım... 99 323

yanlışın var kardeş senin bu benzin fiyatıyla daha fazla çıkması lazım bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

arkadaşlar dün hesapladım bende 98 model practica var şehir içi 320 yakıyor km ben bazaen basıyorum üzmeden kullanılır ise şehir içi 280 e kadar düştü bence cok az yakıyor opel ler ile yarı yarıya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bende hesapladım.3 kere full'den sonra 100km de bir ekledim. araba yeni periyodik bakımdan çıkmıştı.sırasıyla şehiriçi :320,280,290 yakıyor.100km'yi geçmemeye özen gösteriyorum 2500dd'da vites atıyorum yani ortalama 290 civarı yakıyor.Osmanlı 99 nasıl 260 yakmış bende merak ettim.Bende de 2001 323 1.5 var :))Bu arada klima düz yolda açıyorum bazen, yakıtı etkilemesin diye :)

Bir dip not daha ekliyeyim Opel 2005 1.6 Astra spor var 110 Hp ve Easytronic vites Eşim kullanıyor ve 100Km de 320 yakıyor.Bizimkiler ona nazaran çok yakıyor gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

benim 1,8 familia,son aldığım 180 ytl benzin ile 600 km yol yaptı,yaklaşık 150 km otoban(100-140 km/h),geri kalanı şehiriçi(max 4000d/d)kullanımda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de 98  pratıca var dostlar hıcte koklamıyor mınımumdada kullansan arac sehır ıcı 350 den asagı dusmuyor motorunda duru mu ıyı suanda teste soktum gayet normal cıktı çiğ benzin atımıda yok

hele 1*2*3 vıteslerde kalkıslarda ozellık le soyluyorum 5500 ıla 6000 devırde ıbrenın yercekımıne yenık dustugunu gozunle gorebılırsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bısey demıyorum zaten abı olsun yaktıgı helal olsun yolda arkamdan egzoz dumanı yutan bır suru  araba oluyor sıfır yada degıl bu arabanın kalkısları cok guzel fakat tek sıkıntısı fren sorunu var kısaklıyor bunuda motor frenı yanı arabayı komprosöre bındırınce asaltıyor buda drıver marıfetı  :tey: :tey: :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

En son denediğimde uzun yol (izmir-antalya) 55 ytllik gaz ile 350 km gitmiştim

gerçi o zman gaz 1,57 idi ama hava filtresi de vardı şimdi ise şehir içi 220-230 arası yakıyor benzinde 350-400 yakmaya başladı ne iş anlamadım :S bu aralar ciddi bi bakıma sokmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslarınanması guc ama 94 model 626ım klımalı 300yakıyodu sehırcınde 96 famılıam 280 yenı olctum ıkısınıdeama 323te klıma yok bıde ben genelde arabayı otomatık vıtes dewırlerınde kullanırım sıkıstırmam budewırde benzınlı araba kullanmak zor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

önce slm herkese benim practıca gaza basmazsam 220 ykş yakıyo eğer köklersem sert kullanırsam 300 falan yakıyo bu şehir içi daha yeni bursadan çeşmeye yaptım geldim full depo 790 km yaptı 40 litre benzinle ayrıca izmirden sonra çeşme arasındaki otobanda 170 -210 km gittim hep 100 km falan orasıda yani araba çok az yakıyo bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...