Jump to content

Dizel Yakıt Farkı

abdullah
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Abi verdiğin bilgilerin bir temeli olmalı , onları merak ediyoruz :)

AB de dizeldeki kükürt oranı 350 ppm iken türkiyede 4000 ppm kadar çıkıyordu. Bilgilerim eski olabilir ama bir ara  Toyota bu nedenle dizel araç getirmediğini açıklamıştı.

Ama son 10 yılda oda düzelmiş olabilir.

Rafineri de de yasa var eskiden kalma sanırım bu yasa kaldırılacak isteyen rafineri açabilecek.

Böylece hem fiyat hem kalitede artış olur. İyisini seçme şansımız olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beni kaynak deposu yada kütüphane sanmıyorsunuz dimi

Koray abi tanışma mesajında mesleğini belirtmemişsin ki. Haliyle seni kaynak deposu, kütüphaneci olarak görmemiz doğal bence. Hatta ve hatta eski bir emekli "MİT" çalışanı olduğunu bile düşünüyorum şahsen. Yani tanışma mesajında bırak mesleği, ismini bile cımbızla almışız senden. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Koray abi tanışma mesajında mesleğini belirtmemişsin ki. Haliyle seni kaynak deposu, kütüphaneci olarak görmemiz doğal bence. Hatta ve hatta eski bir emekli "MİT" çalışanı olduğunu bile düşünüyorum şahsen. Yani tanışma mesajında bırak mesleği, ismini bile cımbızla almışız senden. :)< :)>

Birden çok mesleğim var birazda meraklı biriyim.. ama özel bilgi verecek olsam zaten kendi adımı kullanırım değil mi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birden çok mesleğim var birazda meraklı biriyim.. ama özel bilgi verecek olsam zaten kendi adımı kullanırım değil mi :)

Bu durumda isimde Koray değil yani !! Benim için her mesajınızda daha bir esrarengiz kişiliğe bürünüyorsunuz "PAN" abi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

. Bilgilerim eski olabilir ama bir ara  Toyota bu nedenle dizel araç getirmediğini açıklamıştı.

Bilgilerim eskiymiş cidden 2007 yılından itibaren toyota dizel kalitesi yeterli diyip ilk dizel aracını ithal etmiş.

Şu an AB normlarının üzerinde dizel üretimi varmış. O zaman sorun bayilerde kaçak ve katkılı dizelde. Denetim yetersizliğinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsanın sahip olmadığı bir isimle çağırılması kötü bir şey olsa gerek. Alışması zordur :)

Ha ? Koray ? Bana mı dediniz ?

Bilgilerim eskiymiş cidden 2007 yılından itibaren toyota dizel kalitesi yeterli diyip ilk dizel aracını ithal etmiş.

Şu an AB normlarının üzerinde dizel üretimi varmış. O zaman sorun bayilerde kaçak ve katkılı dizelde. Denetim yetersizliğinde.

İşte biz de tam olarak bu bilgiyi nereden aldığını merak ediyoruz abi. Bir yerden okuyorsun ve cımbızla bize veriyorsun, link varsa ver de biz de okuyalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsanın sahip olmadığı bir isimle çağırılması kötü bir şey olsa gerek. Alışması zordur :)

İşte biz de tam olarak bu bilgiyi nereden aldığını merak ediyoruz abi. Bir yerden okuyorsun ve cımbızla bize veriyorsun, link varsa ver de biz de okuyalım :)

Yahu sizin bilgisayarda google yok mu herşeyi bilir o..

http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/8490541.asp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün tuhaflık üzerine tuhaflık oluyor. @Razumuhin üyemizi Murat diye bilirdik 5 yıldır. Meğer aslında adı Ersin'miş !!

Koray abimiz meğer adı Koray değilmiş. Ne oluyor arkadaş kıllandım ben. Koray abi pardon Pan abi Ersin'i tanımıyorsun dimi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün tuhaflık üzerine tuhaflık oluyor. @Razumuhin üyemizi Murat diye bilirdik 5 yıldır. Meğer aslında adı Ersin'miş !!

Koray abimiz meğer adı Koray değilmiş. Ne oluyor arkadaş kıllandım ben. Koray abi pardon Pan abi Ersin'i tanımıyorsun dimi ? 

adım koray yahu :) bir gün bir toplantıda filan denk gelirsek tanışırız zaten

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adım koray yahu :) bir gün bir toplantıda filan denk gelirsek tanışırız zaten

Abi ne bileyim yukarıda böyle deyince. Bende de adının Koray olmadığı izlenimi uyandı. 

Valahi şu Ramazan bir bitsin, etkinlik için bir el atacağım. Ben el atmazsam kimse atmıyor zaten. :) Ama bir kahvaltı ama bir barbekü toplanırız hep beraber..O zamanda tanışırız inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üyeleri bizzat görüp tanıyalım diyosunuz yani İlhan Bey . :D

Kayıt sırasında üyelerinin telefon numarasını isteyen bir macintosh forumu bile vardı :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kayıt sırasında üyelerinin telefon numarasını isteyen bir macintosh forumu bile vardı :)

Donanımhaber de istiyor sanırım onay kodu göndermek için. FordClubTR'ye gerçek isim ve resim belirtmeden üye olmak imkansız. Üyelik sırasında başka bilgi istiyorlar mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Donanımhaber de istiyor sanırım onay kodu göndermek için. FordClubTR'ye gerçek isim ve resim belirtmeden üye olmak imkansız. Üyelik sırasında başka bilgi istiyorlar mı bilmiyorum.

Aslında buna sizde geçebilirsiniz. Kendi içinde mantıklı da telefonlara onay kodu yollanır vs. Araç plakası bile istenebilir. Sonuçta otomobil forumu bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında buna sizde geçebilirsiniz. Kendi içinde mantıklı da telefonlara onay kodu yollanır vs. Araç plakası bile istenebilir. Sonuçta otomobil forumu bu.

Böyle bir düşüncemiz olmadı hiç, şimdilik de düşünmüyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garajı olmayanlar için sıkıntılı diye biliyorum. Malum dizel hiç kullanmadık. Sahi o mangal ateşini niye yakarlar arabanın altına çok merak ettim hiç sormadım nasip burasıymış sormak için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garajı olmayanlar için sıkıntılı diye biliyorum. Malum dizel hiç kullanmadık. Sahi o mangal ateşini niye yakarlar arabanın altına çok merak ettim hiç sormadım nasip burasıymış sormak için.

Çok soğuk havalarda Dizel yakıt, depoda donduğu için yakıyorlar. Genelde uzun yol şoförü olan kamyoncular yapar. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eskidenmiş o depo yakmalar..  

euro dizeller donmaya karşı katkılı,  yeni araçların depolarda kendi rezistansları var vs  vs.  

Halen var Ufuk !! Eskisi kadar çok olmasa da halen var.

Adamlar bırak Euro dizel almayı, 10 numara yağ kullanıyor. Yağı geçtim ismi cismi belli olmayan yerlerden mazot alıyorlar. O yüzden donuyorda, soba bacası gibi dumanda çıkarıyor....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...