Jump to content

Mazda'dan Mobil Uygulama: (MMS) Aracınızı Uzaktan Kontrol Edin

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda, araçlarımızı uzaktan kontrol edebileceğimiz "Mazda Mobil Start (MMS)" ismini verdiği mobil uygulamasını tanıttı.

General Motors'un OnStar isimli uygulamasına benzer şekilde tasarlanan yazılım sayesinde; motoru çalıştırmak, kapıları kilitleyip açmak, araba alarmını devreye sokmak, aracınızın konumunu belirlemek, android veya Ios yüklü cihazlarınızla çok kolay hale geliyor.

Resmi ekleyen

Şimdilik 2015 model Mazda6 ve Mazda CX-5'in otomatik şanzımanlı modellerine sunuluyor. Aşırı sıcak veya soğuk iklime sahip yerlerde aracınızı uzaktan çalıştırmanın ve siz içine bindiğinizde aracınızın istenilen sıcaklığa ulaştığını görmek gerçekten değerli.

Motor çalışma süresi, siz komutu verdiğinizde başlıyor ve maksimum 30 dakikayla sınırlandırılmış. Uygulamanın eksik diyebileceğimiz tek yanı; klima kontrolünün uzaktan yapılamıyor oluşu.

Gerekli işlemlerin Mazda servislerinde gerçekleştirileceği modifikasyon için 500 Amerikan dolarını gözden çıkarmalı ve her yıl uygulama için 65 dolar ödemeniz gerekiyor.

Not: Yukarıda anlatılan uygulama ve verilen fiyatlar Amerika'yı kapsamaktadır. Mazda Türkiye'nin böyle bir girişimi olacak mı? bunu zaman gösterecek.

Kaynak: caranddriver

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Mazda'nın 07/2015 ile duyurduğu bu özellik hakkında halen Türkiye sayfasında ve forumda bir bilgilendirme olmadığı için paylaşma gereği duydum,

Mazda, 2016 Model otomatik vitesli araçlarında (Örneğin makyajlı CX-5 onlarda 2016 diye geçiyor) "Mazda Mobile Start" aksesuarını yıllık ödeme ile satıyor. Hizmet için her yıl 65$ ödeniyor. Ancak ilk kurulum için ise 500-600$ isteniyor.

Mazda Mobile Start uygulaması ile cep telefonunuzdan aracın kapılarını kitleme, motoru çalıştırma, panik alarmı, araçta ki GPS özelliği ile aracın konumunu harita üzerinde görme gibi özelliklere erişilebiliyor.

Uzaktan motor çalıştırıldığında araç kapatılmadıktan önce ki klima ayarları ile havalandırmayıda açıyor. Ancak şuan uygulama ile havalandırma ayarları değiştirilemiyor. Bu özelliği genellikle soğuk veya sıcak iklimde oturanlar tercih ediyor.

• Desteklenen Modeller:
  • 2016 Mazda3
  • 2016 Mazda6
  • 2016 Mazda CX-3
  • 2016 Mazda CX-5
  • 2016 Mazda CX-9

Uygulama Özellikleri:

• App Home Screen
  • Shows the status of your car
  • "ENGINE" - Know at a glance if your engine is On or Off. Once the MMS App has communicated with your car, the Home Screen will tell you if your vehicle has been started or stopped by MMS.
  • "STOPS IN" - Once you've started your engine, you'll know exactly how long it will continue to run with a simple countdown from the preset time of 10, 20,or 30 minutes.
  • "REAR DEFROSTER" - Quickly shows you the status of your rear defroster
  • Engine Start/Stop1
  • Conveniently Start or Stop your engine with the push of a virtual button. Once started, your climate control system will heat or cool the interior of your vehicle to the preset temperature so that, no matter the temperature outside, you'll always enter a comfortable cabin.
  • Door Lock/Unlock2
  • Can't remember if you locked your car doors? Lock them with Mazda Mobile Start! You can easily lock or unlock your vehicle doors through the app - plus get confirmation that it's done.
  • Carfinder3
  • Can't find your car? Our Carfinder function uses "Augmented Reality" and a GPS signal to help you to find it by pointing you in the right direction. 
  • Panic Alarm
  • Mazda Mobile Start can operate panic alarm remotely.

https://www.mazdamobilestart.com/

Video :

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yurtdışında kullanan insanların yorumlarını okudum ama memnun olan bir kişi bile görmedim. Sürekli bağlantı problemleri yaşadıklarını söylüyorlar. Uzaktan çalıştırma özelliğinin ise bir garipliği var. Aracınızı uzaktan çalıştırıyorsunuz ama yanına gidip kapıyı açtığınızda araç stop ediyor. Güvenlik içinmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Batuhan79 :

Mazda'nın 07/2015 ile duyurduğu bu özellik hakkında halen Türkiye sayfasında ve forumda bir bilgilendirme olmadığı için paylaşma gereği duydum,

forumda konumuz mevcuttu. 2015 yılından :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haydaa süpermiş. Bayıldım. Anahtar devri kapanabilir. Her uygulamanın ilkinde olduğu gibi bu uygulamanın da ilk versiyonlarında sıkıntı olacaktır. Zamanla çözülür. Adım olması yeterli. Paylaşım için teşekkürler. Bu konuda her zamanki gibi @okkko Okan bey bilgi sahibidir de saklanıyordur :D Çık ortaya sayın abim :D Bizi aydınlat. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 minutes ago, Mehmet Özdemir said:

forumda konumuz mevcuttu. 2015 yılından :)

Hım, o zaman forumun araması bozuk, çalışmıyor, nerede yetkililer 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13.12.2016 at 17:15, zoptrik :

Haydaa süpermiş. Bayıldım. Anahtar devri kapanabilir. Her uygulamanın ilkinde olduğu gibi bu uygulamanın da ilk versiyonlarında sıkıntı olacaktır. Zamanla çözülür. Adım olması yeterli. Paylaşım için teşekkürler. Bu konuda her zamanki gibi @okkko Okan bey bilgi sahibidir de saklanıyordur :D Çık ortaya sayın abim :D Bizi aydınlat. 

Güzel bir uygulama ancak araca ekstra bir donanım takmak gerekiyor. Ayrıca hücresel veri alabilmek için mobil data hattı. Bunların bir kurulum ücreti var. Bir de data hattının yıllık ücreti. Sonrası yazılım. Araçtan aldığı bilgileri bir serverda topluyor. O cihaz ayrıca sizin cepten servera giden bilgileri alıp komutu yerine getiriyor. Gps den araç konumunu alıyor, BCM den bir takım oda kumandalarının kumandasına erişim sağlıyor vs... uzak masaüstü bağlantısı gibi birşey denebilir. Aslında birçok araç için buna benzer donanım uygulamalar satılmakta. Hatta biraz araştırınca universal ve wifi olanları da var.

Bir ara uzaktan motor çalıştıran alarmlar vardı. MMS bunun çok daha gelişmişi tabi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...