Jump to content

Mazda CX-3 Yakıt Tüketimi

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

hayırlısı olursa 2015 model power cx3 kaporasını yatırdım kırımızı rengı 97000 bıne anlastık beylikduzu bayısınden sıfır

fıyat nasıl sızce bıde umarım bu kucuk sorunlar cıkmaz bende ama dırek servısıne sordurucam 

Extraları nedir, deri koltuk vs?

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Antalya-kumluca arasi trafiksiz asiri yukselti farki olmayan 90+90=180km ve sehir icinde akici trafikte 70km. Toplam 250km. 60 TL yakit. (3,90tl/lt). Hesaba vurunca 24 krs.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zaten sıyah deri koltuk ekstra paspas felan vercek baska bısey yok varsa soleyın ısrar edıp alalım

Paspasi aldiysaniz super zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eskisehir -Bursa -Eskişehir 360km sakin kullanım 40km şehir içi ile ve bir kere rejenerasyon dahil 4.9 ortalama [emoji1] 3.8lt fiyatından km'de 18kr. 35₺'de bonus vardı 32.5₺'ye gidip geldim [emoji1]

Yakıt sıkıntısı olan arkadaşlar mutlaka orijinal yağ kullansınlar, shell nitrodan uzak dursunlar. Bir de bakıma Muğla'ya gitsinler en iyi onlar bakıyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eskisehir -Bursa -Eskişehir 360km sakin kullanım 40km şehir içi ile ve bir kere rejenerasyon dahil 4.9 ortalama [emoji1] 3.8lt fiyatından km'de 18kr. 35₺'de bonus vardı 32.5₺'ye gidip geldim [emoji1]

Yakıt sıkıntısı olan arkadaşlar mutlaka orijinal yağ kullansınlar, shell nitrodan uzak dursunlar. Bir de bakıma Muğla'ya gitsinler en iyi onlar bakıyor [emoji4]

Kac km hizda gittiniz. Yokus yokmuydu hic. Bildigim kadariyla awd otomatik araciniz. Super bir ortalama tutturmussunuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, erturqo :

Kac km hizda gittiniz. Yokus yokmuydu hic. Bildigim kadariyla awd otomatik araciniz. Super bir ortalama tutturmussunuz

Yokuş olmaz olur mu :) ama bursa yönü daha çok iniş. Bursa'da 4.5 idi ortalama. dönüşte 4.9 yaptım. hızlı gitmedim cruise da gidişte pek kullanmadım. Cruise ani fren yaparak tüketimi artırıyor bence.

1 dakika önce, Servet :

Arabaya dimi :D

abi istersen falına da bakarlar :D ama ben arabayı gösterdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

devire dikkat etmedim ama daha düz yolda 165 km. max hıza hiç zorlanmadan ulaştım. Arabada bulunan eşim bu hızı hissetmedi bile. Hızı tahmin etmesini istediğimde 80-90 falandır dedi. SUV olarak yüksek bir araç ve oldukça kısa bir kasaya sahip olmasına rağmen yol tutuş ve hızı tolere etmesi mükemmel. Aynı hızı kış lastikleri ile Erzurum'da  da yapmıştım. Üstelik ses yalıtımı da mükemmel, dizel araç olmasına rağmen içeri çok düşük ses alıyor, dizel mi benzinli mi anlamıyorsunuz. Bence kusursuz bir performans.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eylül son vergilerle birlikte.cx 3 power sense otomatik aracım şehir dışı 28 krş yakıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eylül son vergilerle birlikte.cx 3 power sense otomatik aracım şehir dışı 28 krş yakıyor...

Çok mu basmışsınız? Biz 3 kişi gerisi yük, klima sürekli açık Eskişehir - Elazığ 6lt yaktık. 24kr yapar. Dönüşte tektim ama yük 2 kat. Bagaj +koltuklar (peynir kışlık falan, pamuklu giysiden bahsetmiyorum) ilk 600km yavaş, son 400 xxx hızda kullandım 6.5lt yaktı.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Son 3-4 gündür yakıt değerlerimde inanılmaz bir artış yaşıyorum. Normal değerlerimde şimdiye kadar ortlamam 5.6 dan yukarı çıkmadı. Son günlerde 9lu değerleri görüyorum. Hatta sabah 13 rakamını gördüm inanılır gibi değil. Aracın içinde uzaktan gelen bir ambulans sireni çalıyor sanki(filitre değişti) ve sabahın 8inde çalıştırıp 10dk en fazla şehir içinde gezeyim, araç durduğunda sürekli fan çalışıyor, motor daha soğuk, i stop hazır  değil,  motordan dolayı. Mazotu herzaman aldığım yerden alıyorum. Değerler inanılmaz değişti, araçtaki inleme sesi her zaman olmasa da devam ediyor. Ön konsolda 2 kere yalıtım yaptırdığım halde hala trim sesler devam ediyor ayrıca. Soğudum araçtan. Servis yolu gözüktü yine. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Jigsaw79 :

Son 3-4 gündür yakıt değerlerimde inanılmaz bir artış yaşıyorum. Normal değerlerimde şimdiye kadar ortlamam 5.6 dan yukarı çıkmadı. Son günlerde 9lu değerleri görüyorum. Hatta sabah 13 rakamını gördüm inanılır gibi değil. Aracın içinde uzaktan gelen bir ambulans sireni çalıyor sanki(filitre değişti) ve sabahın 8inde çalıştırıp 10dk en fazla şehir içinde gezeyim, araç durduğunda sürekli fan çalışıyor, motor daha soğuk, i stop hazır  değil,  motordan dolayı. Mazotu herzaman aldığım yerden alıyorum. Değerler inanılmaz değişti, araçtaki inleme sesi her zaman olmasa da devam ediyor. Ön konsolda 2 kere yalıtım yaptırdığım halde hala trim sesler devam ediyor ayrıca. Soğudum araçtan. Servis yolu gözüktü yine. 

Aracın motor soğutma sıvısı değişti mi veya ekleme yapıldı mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, oguzhank :

Aracın motor soğutma sıvısı değişti mi veya ekleme yapıldı mı ?

Hiçbir şey değişmedi araçta. Az önce arkadaşa gösteriyim dedim, tüketim 13 tü. Sadece 2 kere gaza bastım 15e çıktı. Şaka gibi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Jigsaw79 :

Hiçbir şey değişmedi araçta. Az önce arkadaşa gösteriyim dedim, tüketim 13 tü. Sadece 2 kere gaza bastım 15e çıktı. Şaka gibi. 

Dpf te olabilir aracınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Temizliğe denk gelmişsiniz :) çok uzun mesafe gitmediğiniz icin de temizlik bitmiyor. O yüzden sürekli ortalama yakıt Yükselmiş görüyorsunuz.30km civarı temizlik biter, ortalama da düşecektir. Yakıt tüketimi ekranın I-stop hazır değil yazıyor anlık yakıtınız da yükseliyorsa dpf temizlik yapıyordur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, fotifoti :

Temizliğe denk gelmişsiniz :) çok uzun mesafe gitmediğiniz icin de temizlik bitmiyor. O yüzden sürekli ortalama yakıt Yükselmiş görüyorsunuz.30km civarı temizlik biter, ortalama da düşecektir. Yakıt tüketimi ekranın I-stop hazır değil yazıyor anlık yakıtınız da yükseliyorsa dpf temizlik yapıyordur

Teşekkürler, bekleyelim ozaman 30km. Herşey üst üste gelince,  dedim benim araçta var heralde bir problem.  Öğrenmiş oldum, tekrar teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, bekleyelim ozaman 30km. Herşey üst üste gelince,  dedim benim araçta var heralde bir problem.  Öğrenmiş oldum, tekrar teşekkürler. 

Aslında bir problem değil :) yeni seri dizellerde aktif rejenerasyon var. Yakıt ile 900 dereceye çıkan konvertör partikülleri yakıyor. Bizim araçlarda dpf problemi sanıyorum çok az görünecek. Benzer sistem superb'de de gördüm. Endişe edecek bir şey yok ama ortalamayı yükseltiyor :( o da 5-6bin dpf'ye vermekten iyidir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, fotifoti :

Aslında bir problem değil :) yeni seri dizellerde aktif rejenerasyon var. Yakıt ile 900 dereceye çıkan konvertör partikülleri yakıyor. Bizim araçlarda dpf problemi sanıyorum çok az görünecek. Benzer sistem superb'de de gördüm. Endişe edecek bir şey yok ama ortalamayı yükseltiyor :( o da 5-6bin dpf'ye vermekten iyidir

Eve gelirken i stop devreye girmeye başladı ve ilk defa 3 gün aradan sonra fan çalışmadı durunca. Fakat hala yakıt 10un üzerinde. Umarım bir kaç güne geçer. Yoksa 10-15 litre nedir arkadaş. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...