Jump to content

Boya koruma ve bakımı için en iyi tercih ?

Guest Mazda Club TR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 166
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

12

• MuRDoC_111

13

• Murat b

17

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

Sen doğrudan yenileme yaptırmak istiyorum diycen, yapmazsa kendi bilir gidersin Sonax a...

öyle olunca bilgisayardan bakıyolar abi kayıtlara benimkinde de öyle oldu adamlar önceki yaptırdıgım yeri arayıp teyit bile aldılar
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla bilmiyorum Biran Abi, işyerinde olduğumdan çok fazla soru soramadım, elemanın telefonu var ama tabi çok güven verici bişey değil. Eğer düzgün yapabiliyolarsa benim gibi vakit bulamayan kişiler için çok iyi bi hizmet ama tabi senin dediğin şeyler de çok önemli...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bende uygulattım su iticiyi geçen gün,niye yaptırdım bilmiyorum ama,yağmurda çıkarmıyorum zaten arabayı  :D

ölü yatırım olmuş yahu senin için :D :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Selam arkadaşlar, milyon tane konu açılmış bu mevzu ile ilgili, hem güncellemiş olalım hem de konuyu toparlayalım diye yeni başlık açtım.

Geçen guzuyu bir arkadaşıma verdim. Kendisi sürekli ikinci el araç alıp sattığı için epey anlıyor bu işlerden. Sağolsun benim guzuya da şöyle bir baktı, boyasının kötü durumda olduğuna karar verdi. Zımpara gibi olmuş diyor. Ben de elimi sürünce epey pürüzlü olduğunu hissettim, daha önce hiç farketmemiştim. Pasta - cila lazımmış meğer.

Zamanında Sonax'tan nano koruma yapmıştım, çok da memnun kalmıştım. O zaman hatırlıyorum, Sonax pasta - cila yaptırmayın boyanızı inceltirsiniz demişti.

Sizce bu durumda yapılacak en iyi bakım hangisi?

Pasta - cila yaptırıp üzerine yine sonaxtan boya koruma yaptırmayı düşünüyorum. İkisi birlikte nasıl olur?

Pasta ve cila gerçekten zararlı mıdır? Hemen üstüne boya koruma yapsak bir zararı olur mu?

Bu işi (pasta - cila) profesyonel yapan yerler var mıdır? Bizim mahalledeki yıkamacı da yaparız diyor ama işin ehline yaptırmak lazım.

Özetlemek gerekirse, boya koruma için en iyi yol nedir? Nerede yapılır? Tecrübeleriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pasta, ince zımpara bildiğim kadarı ile.  Cila zaten ortak..

Bülent daha iyi bilgi verebilir ama sanırım en iyisi kil + cila.. Sonax da benzer bir uygulama yapıyor boyası yıpranmış araçlar için..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pasta, ince zımpara bildiğim kadarı ile.  Cila zaten ortak..

Bülent daha iyi bilgi verebilir ama sanırım en iyisi kil + cila.. Sonax da benzer bir uygulama yapıyor boyası yıpranmış araçlar için..

Teşekkürler Burak Abi,

Bülent Abi'nin konusunu okudum, ama O uygulamayı kendisi yaptığı için uzak durmayı tercih ettim. Bendeki teçhizat bir musluk bir de bahçe hortumundan ibaret sonuçta. Ben Sonax'a bir bakayım kil ile ilgili birşeyler bulabilir miyim diye.

Bu arada kaporta ve kil kelimelerini bir arada duyunca tüyleri diken diken olan birtek benmiyim acaba :) çizecekmiş gibi geliyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla kendiniz yapmayı düşünmüyorsunu ? Kendiniz düşünürseniz detaylı bir şekilde yazarım ne yapmanız gerektiğini. Yok ben prof uygulama yaptırıcam derseniz sonax ziebart fln boşverin kesinlikle Meguiar's da yaptırın derim ;) Şiddetle hemde :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla kendiniz yapmayı düşünmüyorsunu ? Kendiniz düşünürseniz detaylı bir şekilde yazarım ne yapmanız gerektiğini. Yok ben prof uygulama yaptırıcam derseniz sonax ziebart fln boşverin kesinlikle Meguiar's da yaptırın derim ;) Şiddetle hemde :D

Evet Aydın, kendim yapmayı düşünmüyorum akıtıcam yeşilleri :)

Mequiar's 'ı tavsiye ederken neden güldün anlamadım :) Sitesine baktım 2008'in göz kamaştıran ürünleri diyor, 2010'a giriyoruz yahu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda Mazda Evo yardımcı olabilir.Onlar bir yere yaptırıyorlar ,gayette başarılar.

kesinlikle tavsiye ederim ..sabahattin usta çok ilgili bu konuda.( EVO'nun iş partneri bir firma) .ben yaptırdım çok memnunum..ziebart deneyimim de var hiç tavsiye etmem...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Halit Bey sağolsun yardımcı oldu, Sabahattin Bey ile görüştüm. O da çok ilgilendi, Altunizade'de Bosch Car servisleri varmış. Oradan Yüksel Bey yapacakları işlemleri anlattı. Kendi kendime kampanya yaptım, kampanyamı Yüksel Bey ile paylaştım, o da onay verdi :) Yarın sabah guzumu bırakacağım, inşallah akşama gıpgıcır olacak. Karanlıkta ne kadar belli olur bilmem ama izlenimlerimi yazarım. 1 hafta sonra da gündüz gözüyle bakar, resimleri sizlerle paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

reklam gibi olmasın ama imzamda ki  linki tıkayın sizi boya koruma hakkında uzun bir serüven bekliyor ....

Selam,

ilk aşk, imzandaki adresi biraz inceledim, tam benim aradığım bilgiler var. Ancak linki incelediğimde araç çoktan işleme girmişti.

Sabah 9 buçukta bıraktım. Altunizade'deki Evo Bosch Car serviste Yüksel Bey ile aracı inceledik. İsmini bilmediğim bir usta geldi, boyanın durumuna baktı. Üçümüz ayaküstü sohbet ettik. Çok ilgili ve iyi niyetlilerdi. Onların zaman problemi yüzünden ertesi güne ertelemeyi düşündük, ancak ben 1 hafta uzaklarda olacağım dedim. Guzu gıcır gıcır olacak diye bendeki heyecanı görünce, ustamız tamam bugün bitirelim deyiverdi. Akşama 5 buçuk gibi bitmişti. Ben bavul hazırlarken arkadaşım guzuyu teslim aldı. 6 buçuk gibi görebildim. Parlıyordu ama gündüz gözüyle bakmadan pek birşey anlatamayacağım. Elimi sürünce sabahki zımpara etkisinden eser kalmamıştı. Bal dök yala yani :) Özledim guzuyu vallahi. Hele burda (İran) kendi ürettikleri guzular var 2000 motordan aşağısı kurtarmıyor. Benzin beleşe yakın olunca böyle tabi. Yine de bizim guzular daha güzel..

Yüksel Bey ile kampanyalı fiyat yaptık. Pasta + Cila + Boya koruma yaptılar. Fiyatı yazmayayım, şimdi herkes o fiyattan ister, adamların işini baltalamayalım :) Daha önce İlhan abinin yaptırdığını ve memnun kaldığını söylediler. Ben de ilk bakış olarak çok memnun kaldım, inşallah dönüşte bal mevzuna girerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Şimdi olmadı işte... Hani forum kardeşiydik. Fiyatı söyle de yolumuz düşerse biz de gideriz hocam. Hem o mekan da sürümden kazanır dimi? :tey: :tey: :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...