Jump to content
Sergio_01

3. Nesil Mazda 3 Ön Fren Balataları Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

umut hancı
2 dakika önce, ediz07 :

ben de delphi kullanıyorum ötme cok nadir oluyor. oda biraz sert basınca kesiliyor bir daha yapmıyor  ve balatalardan memnunum biterse delphi gene alırım. Ben balataları taktırırken diskleri tornalattırarak düzgün bir yüzeye taktırdım belki de ondan olabilir. Eski aracımda diski tornalatmadan trw marka takmıştım ve ötme sesi aşırı yapıyordu. Disk incelince kenarlarda 1-2 mm fazlalık kalabiliyor ve bu balataya sürtüp ötme yapabilir. Araca binmeden elinizle diskin parlak kısmın ucuna doğru elinizle kontrol edebilirsiniz belki ondan yapıyor olabilir.

Disklerim sıfır garantiden dehiştiler o esna da delphi balata takalım dedik. Yaklasık 4 aydır kullanıyorum ısındığında ötmeler bariz. Dediğin gibi birkackez diskleride kotrol ettim hatta servise uğradığımda tekrar söktürtüp balataların yüzeylerinde oluşan parlaklığı (pisliği) temizlettim. Genede ilerki zamanlarda ötme tekrarladı birde orjinalindeki hassasiyet tutuş daha farklı. Bu hafta tekrardan orjinalini taktıtırcağım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
1 saat önce, umut hancı :

Yok öyle bişey rekor bende katil balina 30 bindeyim 3 cüye tekrardan orjinalini taktırcam şuan.) 2ci dehişime delphi kullandım pişmanım

size yetişemem o zaman:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz

arkadaşlar bahar kampanyasında sadece ön balata fiyatı 226 tl düşmüş bilginiz olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
umut hancı

İkinci kalite dedikleri olmasın ofiyata? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz
3 saat önce, umut hancı :

İkinci kalite dedikleri olmasın ofiyata? 

Yetkili serviste ikinci kalite nasıl oluyor onu anlamadım benim balatalarım bitik değil ama illa ki 15-20 bine bitecek bu ileride fazla para vermemek için alıp kenara koyacağım yetkili servis görenden yarın alıcam yetkili serviste öyle ikinci kalite ürün mü satıyorlar bire bir orjinal ürün olması lazım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
umut hancı

nasıl orjinal yağ alternatifi castrol sunuyorlarsa balatanında alternatif uygun fiyata uyumlusunu sunuyolar kardeş. Oyüzden sordum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz
3 dakika önce, umut hancı :

nasıl orjinal yağ alternatifi castrol sunuyorlarsa balatanında alternatif uygun fiyata uyumlusunu sunuyolar kardeş. Oyüzden sordum. 

Hımm 🤔 bu olabilir ben yarın AppleCarplay yaptırıp birde balata takımı alayım dedim ön arka balata fiyatını sordum ön 226 arka balatalar 300 küsüre indi dedi indirim ile ama bende Ağustos ayında balataları değiştirmiştim önler 350 küsur arkalar da 300 falandı diye hatırlıyorum onu sordum neden arkalar pahalı bizde anlamadık dedi önler daha pahalıydı şimdi ki fiyat listesi tam tersi olmuş yarın ola hayrola bakalım ama Apple CarPlay montaj dahil  880tl  indirimde ürünün fiyatı ayni ama servisden servise montaj fiyatı farklı veriyorlar yeni mazda 1040 tl fiyat verdi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz
19.04.2019 at 21:06, umut hancı :

ön balatalar orjinal 226 tl ödedim sadece balatalar için kenara koydum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erdierdi

Fren hidrolik değişimi kitapçıkta 40.000 km de bir değişim yazıyor. Servis hiç değiştirmedi. Değiştirilmeli midir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
7 dakika önce, Erdierdi :

Fren hidrolik değişimi kitapçıkta 40.000 km de bir değişim yazıyor. Servis hiç değiştirmedi. Değiştirilmeli midir?

kesinlikle her şeyin bir ömrü vardır. değiştirmezlerse de isteyiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

benim araba 72  binde 3 defa fren balatası değişti ama sanırım hidrolik hiç değişmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
umut hancı
15 saat önce, Erdierdi :

Değiştirilmelisin üc ay kadar önce bende değiştirdim. Servisler bu konuda genelde sen istemediğin sürece bişey demiyorlar. 30 bin de dehiştirdim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erdierdi
7 saat önce, umut hancı :

Değiştirilmelisin üc ay kadar önce bende değiştirdim. Servisler bu konuda genelde sen istemediğin sürece bişey demiyorlar. 30 bin de dehiştirdim

Fren hidroliği değiştirmek biraz uğraş gerektiren bir iş olduğu için değiştirmek istemiyorlarmış. Arkadaşımın dediğine göre iyice temizlenip havasının vb. Alınması gerekiyormuş. Bakalım bakım sırasında değişim isteyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...