Jump to content

3. Nesil Otomatik Silecek Sensörü Hatası

NihatMert
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, 

Araçta sensör ile bir problem oluştu sanırım. Auto konumuna aldığımda sanki auto değilmiş gibi 5sn de bir siliyor silecekler. Araç ayarlarından yağmur sezgili silecek de açık konumda ama tam verimli çalışmıyor. Sezgiyi kapattığımda eski usul en alt kademede yaklaşık 18 sn de çalışmaya devam ediyor. Ancak sezgi açıkken yağmur şiddetine göre ayarlamayı da yapıyor. İlginç bir durum oluştu :) Herhangi birinizde var mı böyle bir problem ? Karşılaşan oldu mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, NihatMert :

Ancak sezgi açıkken yağmur şiddetine göre ayarlamayı da yapıyor

ayarlamayı yapmıyor diye yazacaktınız herhalde. çalışması gereken şekli de bu değil mi zaten?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

08.01.2016 at 17:26, NihatMert :

Merhaba arkadaşlar, 

Araçta sensör ile bir problem oluştu sanırım. Auto konumuna aldığımda sanki auto değilmiş gibi 5sn de bir siliyor silecekler. Araç ayarlarından yağmur sezgili silecek de açık konumda ama tam verimli çalışmıyor. Sezgiyi kapattığımda eski usul en alt kademede yaklaşık 18 sn de çalışmaya devam ediyor. Ancak sezgi açıkken yağmur şiddetine göre ayarlamayı da yapıyor. İlginç bir durum oluştu :) Herhangi birinizde var mı böyle bir problem ? Karşılaşan oldu mu ?

3. Nesil'de tam olarak nasıl bilemiyorum ama 2. Nesil'de konumu bazen yukarı aşağı oynayınca şaşırabiliyorum. Bu sebeple en üste alıp ( sanırım bizde OFF konumu ) sonra istediğim kademeye getiriyorum. Bunu denediniz mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Demek istediğim şuydu en düşük ayarda yağmur çiselese bile başlıyor çalışmaya eskiden böyle değildi durum. Sanırım kimsenin başına da gelmemiş :) Bakalım servis ne diyecek bu duruma :)

08.01.2016 at 18:04, Mehmet Özdemir :

ayarlamayı yapmıyor diye yazacaktınız herhalde. çalışması gereken şekli de bu değil mi zaten?

hayır hayır ayarlamayı yapıyor, çok şiddetlendiğinde silecekler hızlanıyor veya yağmur azaldığında yavaşlıyor. Lakin eskiden en düşük ayarda çiselediğinde veya yağmur çok az yağarken cam'ın biraz dolmasını beklerdi. Şimdi o işlemi yapmıyor en ufak ıslandığında çalışıyor silecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunun nedeni sensörsüz araçlarda hasıla ayarı yapmak için çevirdiğiniz ayar düğmesiyle oynamış olmanız. O ayar düğmesi yağmur sensörlü araçlarda sensörün hassaslık ayarı olarak geçiyor. Bir sorun yok sadece kitapçığı okuyun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, fatalhand :

Bunun nedeni sensörsüz araçlarda hasıla ayarı yapmak için çevirdiğiniz ayar düğmesiyle oynamış olmanız. O ayar düğmesi yağmur sensörlü araçlarda sensörün hassaslık ayarı olarak geçiyor. Bir sorun yok sadece kitapçığı okuyun.

Bahsettiğim gibi sensör ayarı en düşükte , onların ne işe yaradığını biliyorum zaten. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende oto sensör ile silecek oalyını sevmedim Mazdada, şiddetli yağarken evet hızını artırıyor ve düzgün yapıyor işini. ama yağmur az yağarken tam anlamıyla saçmalıyor. Tüm hassasiyet ayarlarını denememe rağmen tatmin etmedi, servisinde pek bir şey diyeceğini zannetmiyorum "bu modeller böyle abi" diyip geçicektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silecek kolunun içindeki döner parçayı en yukarıya çevirdiğinizde yağmura daha geç cevap verirken en aşağıya çevirdiğinizde daha hızlı cevap veriyor. Aşağıdaki videoda anlatıyor sistemin tamamını. Eğer bu da yeterli olmuyorsa sanırım servis de başka bir şey yapamaz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Burak :

Silecek kolunun içindeki döner parçayı en yukarıya çevirdiğinizde yağmura daha geç cevap verirken en aşağıya çevirdiğinizde daha hızlı cevap veriyor. Aşağıdaki videoda anlatıyor sistemin tamamını. Eğer bu da yeterli olmuyorsa sanırım servis de başka bir şey yapamaz 

Sensör ayından kastım bahsetmiş olduğunuz döner aksamdı. İşe yaramıyor ne yazık ki. Servisten gelen cevabı yazarım buraya.

Herkese ilgisi için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...