Jump to content

Mazda CX-3 Bakım Aralıkları ve Maliyetleri

mazdago
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracın bakımını Trabzon adnan Mazda da yaptırıyorum fiyat 400 tl castrol marka yağ koyuyor. Yanan servis ışığı yazılım versiyonu 51 Olduğu için mis 56 olması gerekiyor mus

1469015517562-1677100305.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, mazdago :

Aracın bakımını Trabzon adnan Mazda da yaptırıyorum fiyat 400 tl castrol marka yağ koyuyor. Yanan servis ışığı yazılım versiyonu 51 Olduğu için mis 56 olması gerekiyor mus

Nasıl yani aslında yanmaması mı gerekiyormuş. 

Yada versiyon 51'de farklı bir süreçte, versiyon 56'da farklı bir süreçte mi yanıyormuş. 

O yanan ışık 10 Bin km yada 6 ay hangisi önce dolarsa o tarihte yanar. 51'de 6 ay, 56'da 1 yıl mı yapmışlar süreci ?

Yazılımı güncellettiniz mi?

Bu arada sizin izinden çağırmadılar mı ?

Offf ne çok soru sormuşum. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzinden çağırdılar daha iki hafta iznim vardı eşim hamile idi bi rahatsızlığı oldu refakat izni kullandim. Servis elemanı versiyondan yanıyor dedi ışık yandığında aracın km si 9 bindeydi ışığı geçici söndürdü zamanım olmadığı için istanbulda yaptiracam 2 saat sürüyor muş versiyon atmak. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, mazdago :

İzinden çağırdılar daha iki hafta iznim vardı eşim hamile idi bi rahatsızlığı oldu refakat izni kullandim. Servis elemanı versiyondan yanıyor dedi ışık yandığında aracın km si 9 bindeydi ışığı geçici söndürdü zamanım olmadığı için istanbulda yaptiracam 2 saat sürüyor muş versiyon atmak. 

Öncelikli olarak eşinize geçmişler olsun ve acil şifalar diliyorum. Ülkemizin bulunduğu şu zor süreçte de Allah size kolaylıklar versin. :dua:

Işğın yanmasını versiyona bağlaması bana biraz tuhaf geldi. Servis ışığı Km değilde dolan 6 ay süreden ötürüde yanmış olabilir. Burada yanıtınız ben daha aracımı alalı 6 ay olmadı ki olabilir. Ama aracınıza fabrika çıkışı bu 6 ay-10 bin km bakım süreci yükleniyor. Aradaki fark aracın yüklenmesi, gelmesi size tesliminden oluşuyor. Tecrübeyle sabit Km'den ve 6'aydan önce bakım ikazı karşıma çıkmıştı. Aynı durumu başkalarından da duydum..

Işık bakım sonrası,  yeni km ve süreç girilerek sıfılanıyor ve sönüyor..

@fotifoti sen diyorsun bu duruma. ? :tey:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Versiyonla ilgili. Çünkü dün trabzonda bakım yaptirdin bakım sifirlamasi yapıldı versiyon yüzünden ışık yanar şimdi sondurdum ama yine yanar dedi İstanbul a kadar sorunsuz geldim sabah işe giderken servis ışığı tekrar yandı şuan da da yanmaya devam ediyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

43 dakika önce, mazdago :

Versiyonla ilgili. Çünkü dün trabzonda bakım yaptirdin bakım sifirlamasi yapıldı versiyon yüzünden ışık yanar şimdi sondurdum ama yine yanar dedi İstanbul a kadar sorunsuz geldim sabah işe giderken servis ışığı tekrar yandı şuan da da yanmaya devam ediyor

Ekranda uygulamalar kısmında yağ bakım kısmının süresini ayarlamayı denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uyarı verilecek gibi bi tik vardı onu kaldırmayı denermisiniz 

9 dakika önce, mazdago :

Evet orasida güncellenmiş yag değişimi yuzde 100 diyor yağ bakımını kalan süre de 9 bin kusurler de

uyarı verilecek gibi bi tik vardı onu kaldırmayı denermisiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

İstanbul'da çok değişik ve tutarsız fiyatlar aldım cx-3 10 Bin bakımı için. ve en uygun olan Akyıldız'a gittim. yağ ve hava filtresi değişti ek olarak tabi Orjinal yağ (dexelia) konuldu 5 LT.

390 TL aldılar ve gayet ilgiliydiler. Fakat diğer bayilerin bunun iki katı fiyat çekmesi neresinden tutsan ayıp, neresinden baksan sakat bi tavır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

İstanbul'da çok değişik ve tutarsız fiyatlar aldım cx-3 10 Bin bakımı için. ve en uygun olan Akyıldız'a gittim. yağ ve hava filtresi değişti ek olarak tabi Orjinal yağ konuldu 4 LT.

390 TL aldılar ve gayet ilgiliydiler. Fakat diğer bayilerin bunun iki katı fiyat çekmesi neresinden tutsan ayıp, neresinden baksan sakat bi tavır.

Bizim araçlar 5lt yağ alıyor ?! 2 kat fiyat veren hangisi? Şikayet edin bence
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabayı aldığım bayi bana 670 tl fiyat verdi en fazla 600 e düşerim dedi kiistanbul gibi bir yerde servis denmeyecek bir yer ufacık tek ustanın olduğu bir servis. trabzonda ki mazda servisinde yaptırdım kocaman bir servis ve bir sürü çalışanı var nasıl ki wolsvagen e giriyorsun aynı onun gibi erzurumda ki servisten de 480 lira fiyat aldım pazarlıksız onu da 400 e yaptırırdım orası trabzondan daha büyüktü ve istanbul gibi bir yerde tane tane gördüğüm cx-3 erzurumda wolsvagen toyota gibi çok satan araçlar listesinde. meğerse devamlı kar buz olduğu için adamlar diyor 100 liraya 2 çeker alacağıma 4 çeker araca biniyorum kışın rahat olur diye :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

merhabalar aracımın bakımını trabzon mazda servisinde 1 ay önce yaptırdım ama sistemde yapılmamış gözüküyor eve de bakım yaptırın diye mektup göndermiş sayın mazda _? bu konu hakkında fikri olan var mı _?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, mazdago :

merhabalar aracımın bakımını trabzon mazda servisinde 1 ay önce yaptırdım ama sistemde yapılmamış gözüküyor eve de bakım yaptırın diye mektup göndermiş sayın mazda _? bu konu hakkında fikri olan var mı _?

Size gelen konu başlığında kullandığınız gibi bir ihtarname değil, bakım hatırlatma mektubudur.

Trabzon servisi elektronik kayıt sistemine bakımınızı girmeyi unuttuysa yada geç girdiyse olabilir bu durum.

Yapmanız gereken, Trabzon Yetkili servisini arayıp bu durumu sormanız. Girmedilerse sisteme tanımlamalarını isteyiniz. Mazda Türkiye müşteri hizmetleride yardımcı olacaktır size.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...