Jump to content

Yeni Mazda 3 SkyActiv Karşılaşılan Arızalar

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sol kapılardan gelen ses , Bluetooth ve wi-fi bağlantı sorunu ile koltuk kenarlarındaki kalkma sorunu maalesef bende de var. Yarın sabah servise gidiyorum. Bakalım neler olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sol kapılardan gelen ses , Bluetooth ve wi-fi bağlantı sorunu ile koltuk kenarlarındaki kalkma sorunu maalesef bende de var. Yarın sabah servise gidiyorum. Bakalım neler olacak. 

Bizide bilgilendirirseniz benim merak ettiğim sol taraftan gelen cızırdama

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.04.2016 at 10:16, eshotcu :

Bizide bilgilendirirseniz benim merak ettiğim sol taraftan gelen cızırdama

Serviste hiç bir sorun için işlem yapamadık maalesef. Sebebi ise iletişim eksikliği diyeyim. Gidiş geliş 200km yol boşa gitti. 

Hafta içi bir gün randevu alıp tekrar gideceğim. Ses için sadece ufak bi test sürüşü yaptık ama malum ses duyulmadı. Servisleri de bilirsiniz illa -tamam duydum- diyecekler. Ses yoksa sorun sizdedir tarzı yaklaşımları da unutmamak gerek.

Serviste ayaküstü -ses neden olabilir- diye tartışırken kapı dışında ki cam kenarlarında bulunan krom çıtalara elim değdi ve aynı sesi duydum. 

Acaba sesin sebebi bu olabilir mi diye servise söyledim . aracı götürünce bu çıtalara bi izolasyon yapacaklar. 

Çıtalara bastırınca, içeride size gelen sesin aynısı geliyor. Bence bu tıkır tıkır ses sorunu olan arkadaslar bi krom çıtaları kontrol edin. Çözüm bulup buradaki sesi keser isek sorunun bu olup olmadığını anlarız .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş yıllarda iki öğretmen arkadaş aynı bayiden aynı zamanda megan 1 araç almışlardı, ikisindede yolda cızırtı, cıtırdı mevcuttu ve canları oldukca sıkılmıştı. Bir süre sonra büyük bir hışımla servise gittiler , servis elemanı iki aracın cam kıyısındaki lastik cıtaları söküp onları eğdi büğdü yani esnetti, geri taktı sorun bitti. Sizinkide böyle bişey olabilir. Muhtemeldirki o ses cam cıtalarından geliyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

ben aracı alalı 1.5 sene ve 25.000 km oldu. Bol miktarda ses problemiyle boğuştum, sağ ön konsoldan ses, sağ ön kapıdan ses, sürücü koltuğundan ses, direksiyonu tam sola kırınca ses, açıkcası ses konusunda çok hassasım ve titizlikle üzerinde durdum hepsinin. Bütün bunlar serviste çözüldü, bazıları için parça değişti. Genelde bilinen problemler olduğu için çok sorun olmadı, ama önemli olan servisdeki teknisyenin o sesi duyması ve teşhisi doğru koyabilmesi. Camlar 4-5 cm açık olduğunda gelen ses bende de var ve bu Mazda TSB lerde bahsedilen bir problem hatırladığım kadarıyla, gelecek bakımda onuda göstermeyi planlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

56.000 gibi sol ön kapı içi hoparlör patladı. (BOSE sistem)

Bugün servise (SK Ankara) götürdüm, bir dakika falan dinleyip evet patlak dediler, sorgu sual etmeden yeni hoparlörün siparişini verdiler, 7-10 gün içerisinde ücretsiz değiştirecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Patlak hoparlör ilginçmiş. Hatırladığınız bir an var mı patlatmış olabileceğiniz? Çünkü ne yaptıysam patlatamadım ben. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 Mayıs 2016 at 13:37, Devrim Babacan :

Patlak hoparlör ilginçmiş. Hatırladığınız bir an var mı patlatmış olabileceğiniz? Çünkü ne yaptıysam patlatamadım ben. :D

ben biraz servisle içli dışlı oldum, sağolsunlar artık beni servis müdürünün odasına alıyorlar servis alanının içine.

orada usta başına sordum, nasıl patlar bu dedim, ilk defa görüyorum ağabey dedi. bir kaç defa çok yüksek sesle dinlemiştim ama o kadar nazik olacağını sanmıyorum bose sistemin. 

1 dakika önce, agk :

ben biraz servisle içli dışlı oldum, sağolsunlar artık beni servis müdürünün odasına alıyorlar servis alanının içine.

orada usta başına sordum, nasıl patlar bu dedim, ilk defa görüyorum ağabey dedi. bir kaç defa çok yüksek sesle dinlemiştim ama o kadar nazik olacağını sanmıyorum bose sistemin. 

oto yıkamacılardan şüphelenirim böyle durumlarda günahlarını almamak lazım ama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk çalıştırmada devir yüksekken ,devir saatinden devirin düşüşünü herzamanki gibi görüyor olmama rağmen ( yani bira düşüp biraz artmıyor ) )duyulan ses sanki devir artıp azalıyormuş gibi vınn vınn şeklinde duyuluyor. Sonrasında drive moduna alınca normal duyuluyor. Benzer durum olan yada fikri olan varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23.04.2016 at 21:30, Faruk ozturk :

Araci alali 17 ay oldu coksukur sikinti cikarmadi garantiden bi kac parca degistirdiler arka koltugumu degistirdiler yanliz boya konusu sikintili kirmizi renk tutturulamiyo benim 3 . Ye camurluk degistiriyolar genede rengi tutmuyo

Hocam ben bunu tecrübeli olarak söylüyorum inanın istanbul merser servisini tanırım müdürü vs yakın dostlarımızdır 2011 mazda 3 üm 70 bin kmde boyasına yapılmadık koruma kalmadı bugune kadar hiçbir mazdanın görmediği gtechniq serum yapıldı en son . sonra kadıköyde audi Q3 arkadan carptı garıp sekılde benım sadece tamponum gitti audinin durumu cok daha kotuydu neyse bu tampon boyandı tutmadı rengı gıttım soyledım hanı olurmu yapmayın dıye daha ozendıler rengı tutturmak ıcın yıne olmadı 3.kez boyandı ucretsız  3. sefer de bıle mukemmel degıl ama boyle bıraktım. yeni mazda 3 lerın boyası daha kalın daha guzel dıye soyledıler ama kendı gozumle gordugum cızılmeler sonucunda yenı kasa almaktan vazgectım sırf su boya takıntım yuzunden sız canınızı sıkmayın mazda nın boyası pek ıyı degıl maalesef. Alman sevmem hatta nefret ederım ama benım hatunun 2008 a3 undekı boya kalıtesıne hala hayran kalıyorum( daha dogrusu mıkron dıye gırcem ama ozet gecıyorum ). gercı japonlarda bu var sanırım boyaları cok ınce ve gercekten sinir bozucu  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18bin de 1 yılı doldu dolacak 20 gün var [emoji4] Motorda şanzıman da maşallah hiç bir problem yok. Yalnız 2 şikayetim var [emoji4]

1- silecek sezgisi ile ilgili, kuru hava da bile bazen abuk subuk çalışıyor silecek , hatta bununla ilgili bir konu açmıştım. 6 ayı dolmadığı için servise götürüp de gösteremedim.

2- Dikiz aynası titriyor. Bunu anlatmanın en kolay yolu, ayarlayıp bıraktıktan sonra aşağı ve yukarı çok hafif de olsa sallayabiliyorsunuz. Konumu değişmiyor dikiz aynasının ama bir boşluk var.

Başka da çok şükür problem çıkarmadı bana. 

Keyifli ve güvenli sürüşler [emoji4] 

Merhaba, geçen hafta sonu ben ön camdaki sensörlerin kapağını söküp aynayı sıktım. Bana da ilginç geldi. Neden gevşedi acaba?

Zenfone 6 dan gönderildi...

Sanırım bu da var bende. [emoji3] Sürücü camı hafif açıkken, aracın doğal titreşiminden kaynaklı bir ses ürüyor camda. [emoji4]

Bu çıt sesi benim de mevcut. Sağ ön kapının göğüsle birleştiği, yan aynanın arka taraflarından geliyormuş gibi. Kanada'da bir bültenden bahsedilmişti.

Zenfone 6 dan gönderildi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Sol yan ayna açma kapama motoru bozulmuş, sağ taraf içerdeki düğmeden açılır kapanırken soldaki nin motoru çalışmıyor. Garanti kapsamında motoru değiştirecekler haftaya, bekliyorum.

Böyle garip bir problemi yaşayan var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni bir "kronik sorunla" karşınızdayım. dün de forumun başka bir başlığında bahsettim.

ben aracı aldığımda direksiyonun solunda, tam saat 9 bölgesinde soyulmalar vardı, ilk başta önceki sahibinin devasa bir yüzük ya da değişik bir saatle arabayı kullandığını düşündüm. zamanla sağında da olmaya başladı bu soyulmalar. dün de sahibinden.com'da satılık bir 2014 power sense bakarken satıcının direksiyonun soyulmadan ötürü garanti kapsamında değiştiğini yazdığını gördüm.

bugün servise (SK) gidip şikayetimi bildirim, perşembe günü arıza kaydını açıp yeni direksiyonun siparişini verecekler, garanti kapsamında değişecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

40.000km... garantiden klima kompresörü değiştirildi(dipnot yine sesli çalışmaya başladı ama uğraşacak enerjim yok artık) ön takımdan gelen sesler garanti dahilindeki iyileştirmeler ile giderildi, direksiyonu sağa sola ilk döndürme anında gelen tık sesi gitmişti geri geldi. sol amortisörün çok yağışlı havalarda gıcırdaması servisin "normal" görmesiyle ileriki zamanda yerini tıkırdama ve vurmaya bıraktı... radyo ölü... sadece trt1 çekiyor. yarım günlük bir far açık bırakma kazasından sonra akü bitti... aracımı seviyorum, o ayrı...

edit: boyayı söylemezsem olmaz; sulu boya ile boyasaydınız? sinek konsa izi kalıyor..

19.06.2016 at 20:18, tuare :

Sol yan ayna açma kapama motoru bozulmuş, sağ taraf içerdeki düğmeden açılır kapanırken soldaki nin motoru çalışmıyor. Garanti kapsamında motoru değiştirecekler haftaya, bekliyorum.

Böyle garip bir problemi yaşayan var mı?

ben ben ben... açar gibi yapıp defalarca, açtırıyorum. bazen kendiliğinden düzeliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 hours ago, Anarchist said:

edit: boyayı söylemezsem olmaz; sulu boya ile boyasaydınız? sinek konsa izi kalıyor..

Kesinlikle katılıyorum. Araç sulu boyayla falan boyanmış. Hayatımda gördüğüm en kalitesiz araç boyası bu araçta. Aracı pamukla silin çiziliyor o derece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hadi bizim araclar eski 22 yasinda filan da bu yeni mazda lara noluyo böyle sorunlari okurken ben bunaldim be kardesim.

Mazda 3ler hoşuma gidiyordu skyactiv basligini görünce dikkatimi çekti vede iyiki okumusum.

Hepinize kolay gelsin umarım en kisa zamanda sorunlari cozersiniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni bir problem;

4-5 ay önce de aynı şeyi yapmıştı, sabahına kendi kendine düzeldi.

Problem: araçtan bütün gerekli aksiyonları yapıp kapatmanıza rağmen kapıyı açtığınızda ikaz sesi veriyor. Her yeri kontrol ediyorsunuz ve hiç bir sorun yok aslında. Neyse diyip kapıyı kapatıp çıkıyorsunuz. Ama araç kitlemiyor, anahtardan kitleme de çalışmıyor. Sonra araca geri dönüp çalıştırmaya çalışıyorsunuz, aracın canı gitmiş. Hiç bir ışık yanmıyor, start stopta turuncu bile ışık yanmıyor (anahtar içerde). Aracı manuel eller kitleyip yatıyor ve sabah kalktığınız da araç çalışıyor.

5 ay aradan sonra ikinci kez yaşanan bu problem üzerine servise götürdüm. Problemi gördüler. Sonuç; SSU hatası / U3004 nolu rölede (sol ayağınızın yanındaki yan duvardaki kapağın altındaki siyah kutu) problemli.

Sonuç: üçüncü kez yaparsa garantiden değiştirecekler.

Acil bir durum olupta arabayı çalıştırmaya çalıştığınızda çalışmazsa ne olacak acaba? Ben hangi japonu ayağımın altına alayım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...