Jump to content

Bu Satılık Otomobillere Dikkat Edelim !

Karsiyakaliozi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

12 saat önce, emreozkaya :

Beyler bu araca da dikkat. Geçen ay ben buna baktım araç km orjinal diyo ama alakası yok en az 250 bin civarinda?Motor yağ yakıyor direksiyonun yarısı parçalanmış motordan garip bi ses geliyodu ön takım haşat ve lpg ye geçmiyor du ön cam çatlak ve fiyat 14500 dü. Ben araca baktuktan sonra  fiyati 12500 çekmiş ve galiba satmış bu alan kişi de çelik jant takmış tekrar ilana koymuş fiyatta ortada.Ama diyeyim bu araca selam bile vermeyin 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-otomatik-vites-klima-hidrolik-direksiyon-lpgli-son-samuray-295884065/detay

Çelik jantlara 6000 tl ödemiş o zaman :)

11 saat önce, revivo73 :

Geçen hafta başka bir forumda sohbette ortaya cıktı.

https://www.google.com.tr/search?q=final+otomotiv+dolandırıcılığı

Google'da 205.000 sonuç. Linkleri dolaşma imkanı olmayan arkadaşlar için kendi özetim:

Sahibinden 'de ana sayfada hep dikkat cekici temizlikte ve oldukça yeni model araçları "çıtır hasarlı" "1000-1500TL masrafı var" gibi ibarelerle piyasasının cok altına satış ilanları olan firma. Merak ediyor ve şaşırıyordum nasıl oluyor da hep böyle çıtır hasarlı araçları bulup alabiliyorlar diye; bu işi takip etmek için bir eleman ordusu çalıştırmak gerekir, olay işletmecilik maliyetiyle de yüksek olur buna rağmen nasıl bu kadar düşük fiyattan araç satabilirler diye.

Ve sohbette bahsedildikten sonra; google'da da bakınca olay anlaşıldı: Ciddi kazalı /pert araçları sigortadan alıp, sigorta henüz pert kaydını işlemeden aracı  toplayıp fakat çıtır hasar derecesinde kısmını olduğu gibi hasarlı bırakıp "çıtır hasarlı" diye satıyorlarmış. Alıcı aracı TRAMER ve sigortadan sorgulattığında pert kaydı görünmüyor, ancak satın aldıktan sonra sigorta pert kaydını işliyormuş.

Yuh diyorum başkada bir şey demiyorum. İnsanların uğraştığı şeye bak.

Eeee napacaz o zaman. Bu tramare işleme olayı ne kadar sürüyor acaba, bilen var mı?. Çünkü bu her araç alırken potansiyel bir risk aslında.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.05.2016 at 10:36, sarioglu.burhan :

<--- -->Yuh diyorum başkada bir şey demiyorum. İnsanların uğraştığı şeye bak Eeee napacaz o zaman. Bu tramare işleme olayı ne kadar sürüyor acaba, bilen var mı?. Çünkü bu her araç alırken potansiyel bir risk aslında.

Aslında tramer falan daha bakmadan aracı ekspertizde bir güzel inceletmek şart galiba. Pertten dönme araç ise orada ortaya çıkar. Ancak Final Otomotiv "fırsat ürünü" şeklinde calıştığı için  acele konumdaki alıcıya öyle ekspertiz şansı da tanımadan satıveriyor galiba. Her halukarda piyasasının oldukça altında bir araç alıyorsa ve onda ciddi kusur olmadığını düşünüyorsa alıcıda da var birşeyler demektir, ne derler bedava peynir sadece fare kapanında olur diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Yuh diyorum başkada bir şey demiyorum. İnsanların uğraştığı şeye bak.

Eeee napacaz o zaman. Bu tramare işleme olayı ne kadar sürüyor acaba, bilen var mı?. Çünkü bu her araç alırken potansiyel bir risk aslında.

En az 3 ay sonra kayitlara geciyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, rubin :

En az 3 ay sonra kayitlara geciyor

dostlar yeni üyeyim forumda geziyorum sizleri ve mazda 6 yı tanımaya çalışıyorum benim anladığım mazda alacaksak ya araç sahibinden alacağız ya da @mazdaozan_emrah dan alacağız (sanırım doğru kişiyi etiketledim) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi araç alma şartlarından birisi belki alıcının kendisine de bağlıdır, yukarda bahsi geçen Final Otomotiv 'i görünce bir göz attım yeni ilanı var mı diye nitekim  #282992916 'da 2010 dizel BMW3 84bin TL'den satışta ve altta diyor ki aracın güncel emsal değeri 140bin TL aracın ön tampon ve kaputta yüzeysel kaporta hasarı vardır, maks hasar tutarı 3bin TL'dir. 140bin TL'lik arac 87bin TL'ye nasıl olur, o araçta değeri düşüren birşey olmalı  ki o da araçta bahsedilen hasardan cok daha yüksek hasar olması ancak onu ilanda bahsetmiyor. Bu açıdan satıcı kusurlu ancak 100% de kusurlu değil cunku 140bin fiyatı 87bin'e cekiyor yani rakamla araçta yüksek hasar olduğunu ima ediyor. ancak alıcı 87bin TL'ye 140bin TL'lik yani hasarsız bir araç aldığını zannediyorsa alıcı kusurlu taraftır. Temiz bir arac belli bir limitin altında fiyattan satılamaz çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 hours ago, revivo73 said:

İyi araç alma şartlarından birisi belki alıcının kendisine de bağlıdır, yukarda bahsi geçen Final Otomotiv 'i görünce bir göz attım yeni ilanı var mı diye nitekim  #282992916 'da 2010 dizel BMW3 84bin TL'den satışta ve altta diyor ki aracın güncel emsal değeri 140bin TL aracın ön tampon ve kaputta yüzeysel kaporta hasarı vardır, maks hasar tutarı 3bin TL'dir. 140bin TL'lik arac 87bin TL'ye nasıl olur, o araçta değeri düşüren birşey olmalı  ki o da araçta bahsedilen hasardan cok daha yüksek hasar olması ancak onu ilanda bahsetmiyor. Bu açıdan satıcı kusurlu ancak 100% de kusurlu değil cunku 140bin fiyatı 87bin'e cekiyor yani rakamla araçta yüksek hasar olduğunu ima ediyor. ancak alıcı 87bin TL'ye 140bin TL'lik yani hasarsız bir araç aldığını zannediyorsa alıcı kusurlu taraftır. Temiz bir arac belli bir limitin altında fiyattan satılamaz çünkü.

Final otomotiv ile ilgili daha önce birçok şey duymuştum. Bunlardan birisi şu şekildeydi.

Ağır hasarlı araçları alıp çalışır vaziyete getirdikten sonra 3-5 binlik bir kaporta hasarı bırakılır araç üzerinde, daha sonra çıtır hasarlı olarak internete ilan verilir ederinin 20-30 bin altına. Alıcıya çıtır hasarlı olarak yutturulur pert araç, yetkili bir servise veya düzgün bir yere göstermediğiniz sürece haberiniz olmaz başınıza gelenden.

Bu ülkede kimse ederi 140 bin olan aracı 84.000 e satmaz, öyle araç bulursa ya kendi biner ya da 3-5 binlik hasarını yaptırıp gene 140 bine satar, kimse o kadar cömert değil. Dikkat ederseniz hiçbir aracın plakası yok, isterseniz verirler mi veya yetkili serviste ekspertizi kabul ederler mi oda bir muamma.

Ayrıca aynı firmanın daha önceden WURTH bayiliği olduğunu ama gelen şikayetler üzerine WURTH tarafından bayiliklerinin iptal edildiğinide hatırlıyorum, yani nerden baksanız adamlar sakat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Final Otomotiv'in birlikte çalıştığı sigortacılar için araçların hasar kaydını 3-4 ay sonra kayıtlara geçiriyor deniliyor. Sonuçta kanunda hasar kaydının ne kadar süre içinde kayıtlara geçirileceğini belirten bir madde yok, kanundaki boşluklardan yararlanıorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-cok-temiz-2-sahibiyiz-80000-km-servis-bakimli-cok-acil-satilik-318705211/detay

Aşağıdaki ilanın sahibini aradım açmadı. Whatsapp tan yazdım gördü fakat yine cevap vermedi.

İlan fotoğraflarının da ekran görüntüsü alınarak konulmuş olması ve üzeri ve altı siyah olması düşündürüyor açıkcası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

06.07.2016 at 21:41, sitsabaiesan :

dostlar yeni üyeyim forumda geziyorum sizleri ve mazda 6 yı tanımaya çalışıyorum benim anladığım mazda alacaksak ya araç sahibinden alacağız ya da @mazdaozan_emrah dan alacağız (sanırım doğru kişiyi etiketledim) 

Asıl doğru kişiler @mazda_aykut ve @mazda_ozan. Diğer arkadaş forumda aktif değil !

22 dakika önce, cothcu :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-cok-temiz-2-sahibiyiz-80000-km-servis-bakimli-cok-acil-satilik-318705211/detay

Aşağıdaki ilanın sahibini aradım açmadı. Whatsapp tan yazdım gördü fakat yine cevap vermedi.

İlan fotoğraflarının da ekran görüntüsü alınarak konulmuş olması ve üzeri ve altı siyah olması düşündürüyor açıkcası.

Sahibinden.com sitesine bundan ötürü uyuz oluyorum. Buradaki yayın editörleri nasıl iş yapıyorlar anlamıyorum. İlanda fotoğraf görüntüsünün aldığı çok açık ve net belli. Altta diğer ilana ait sahibinden.com yazısı bile gözüküyor. Ona rağmen bu ilan nasıl yayınlanıyor anlamış değilim..

Sonra bir dünya kategori hatası..Her seferinde bildirimde bulunuryorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence o tip ilanları es geçmek en iyisi. Temiz araç satan zaten yeni cekilmiş yüksek çözünürlük resim koyar. Koymuyorsa araç muhtemelen sıkıntılı demektir. O ilan aynı şehirde olsa bile görmeye gitmezdim, sahsen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

teşekkür ederim maalesef her işin üç kağıtçısı bolca mevcut ülkemiz de. mazda 6 ya olan ilgim her geçen gün daha da artıyor bakalım sunu nasıl bitecek :) malum sitede bulunan mazda6 larla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa araç satın almak isteyen arkadaşlar nokta atışı yapmış olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6-8 ay önce arkadaşların gönderdiği ilan linkler arasında cok temiz Mazda 6'lar vardı. Yüksek çözünürlüklü resimlerinden incelediğimizde herhangi ciddi kazaya karışmamış, ayrıntıları km'si ile uyumlu, LPG uygulanmamış, fiyatları ve satıcıları mantıklı ilanlardı. Tabi ki şimdiki durum nedir bilemem köprü altından cok sular aktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bizim araçlarda k.m ile oynanabiliyor mu ? Bana bi arkadasim sordu. Bende genelde benzinli kullanildigi icin km ler dusuk kaliyor diye cevap verdim. . Doğru mu soyledim acaba yoksa km dusurme oluyor mu ? Mazdalarda km ile oynama yapilamiyir diye biliyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az evvel site de gezerken dek eldi..Dediğine göre sadece sağ ön çamurluk ve tamponda işlem yapılacak diyor,tahmini tutar 2500 tl ama arabayı 60 bin e vercek..Final otomotiv gibi bişey mi acaba?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2015-mazda-3-1.5-power-sense-120-bg-otomatik-en-dolu-paket-327949399/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az evvel site de gezerken dek eldi..Dediğine göre sadece sağ ön çamurluk ve tamponda işlem yapılacak diyor,tahmini tutar 2500 tl ama arabayı 60 bin e vercek..Final otomotiv gibi bişey mi acaba?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2015-mazda-3-1.5-power-sense-120-bg-otomatik-en-dolu-paket-327949399/detay

Bende ayni boyle honda civic sport hb arac almistim ayni durumda idi.. buyuk ihtimal alt kisimdan da hasarli. Butun ariza lambalari yaniyordur muhtemelen.. elektronik sistem arizalari bu aracta tam toparlanamaz. O yuzden 2.500 tl hasari diye alirsin rahat 25bin-30binden asagiya cikmayacaktir. Zaten birde pert kayitlidir. Sifir parasina pert kayitli arac almis olursun.. bu aracin perte cikmasi icin bir cok elektronik aksami bilerek bozuluyorlar.. benim hondam bu kadar elektronik degildi ama onu bile ucuza toplamak icin 2 ay ugrasmistim. Bu aracda vakitte cozum degil. Paran varsa anca toplanir oda sifira yakin bir fiyata gelir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Ömer626 :

Alıcı olarak sen yine kendi bildiğin yerde ekspertize götürmeyi teklif et, götüremiyorsan veya aracı detaylı incelemene izin verilmiyorsa Final Otomotiv gibi birşey ihtimali yüksek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19.08.2016 at 17:02, revivo73 :

Alıcı olarak sen yine kendi bildiğin yerde ekspertize götürmeyi teklif et, götüremiyorsan veya aracı detaylı incelemene izin verilmiyorsa Final Otomotiv gibi birşey ihtimali yüksek...

''ARACIMIZIN HASARI SAĞ ÖNDEN OLUP TANPON SAĞ ÇAMURLUK VE ÇAMURLUK BAĞLANTI SACININ DÜZELİP BOYANMASI GEREKMEKTEDİR ''

Yaptığı açıklamada yukarıdaki gibi bir cümle var ama resimlerde böyle bir yer göremedim ben acaba fotoları kazadan öncekileri mi koymuş?

Yazdığı gibi bir hasar varsa bence 2500 tl ye düzelecek iş değil gibi. Ayrıca hava yastıkları da açılmış olabilir. 

Bana bir üç kağıt var gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.08.2016 at 12:27, sarioglu.burhan :

''ARACIMIZIN HASARI SAĞ ÖNDEN OLUP TANPON SAĞ ÇAMURLUK VE ÇAMURLUK BAĞLANTI SACININ DÜZELİP BOYANMASI GEREKMEKTEDİR ''

Yaptığı açıklamada yukarıdaki gibi bir cümle var ama resimlerde böyle bir yer göremedim ben acaba fotoları kazadan öncekileri mi koymuş?

Yazdığı gibi bir hasar varsa bence 2500 tl ye düzelecek iş değil gibi. Ayrıca hava yastıkları da açılmış olabilir. 

Bana bir üç kağıt var gibi geldi.

Valla piyasası cok altında ise  üç kağıt veya başka birşey muhakkak çıkar. Almadan önce şüphelenip sorduğun için şanslısın, düşük fiyata temiz Mazda 3 diye atlayıp hemen alabilirdin de... Ben 2012'de piyasası 1000TL olan Apple bilgisayarı 630TL'ye görünce hemen atlayıp almıştım, aldıktan sonra forumlara yazmıştım kazıkladılar diye ancak geç olmuştu, o açıdan diyorum yani. Nitekim @volkanstars bulmuş 18bin TL'lik hasarı varmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, revivo73 :

Valla piyasası cok altında ise ama üç kağıt ama başka birşey muhakkak çıkar. Almadan önce şüphelenip sorduğun için şanslısın, düşük fiyata temiz Mazda 3 diye atlayıp hemen alabilirdin de... Ben 2012'de piyasası 1000TL olan Apple bilgisayarı 630TL'ye görünce hemen atlayıp almıştım, aldıktan sonra forumlara yazmıştım kazıkladılar diye ancak geç olmuştu, o açıdan diyorum yani. Nitekim @volkanstars bulmuş 18bin TL'lik hasarı varmış.

Sıkıntı zaten bu kadar uygun fiyatlı olmasında.Bahsettiği hasar 2500 TL ama aracı 20-25 bin TL aşağıya veriyor galerici arkadaş. Ve tam da istediğim model düşük km de bir araçtı. Çok dikkatli olmakta fayda var bu tarz ilanlarda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...