Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Sedefli Kırmızı Tampona Rötuş Uygulaması

cnryilmaz07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba , 

Aracıma park halindeyken gece malesef zatı şahanenin biri sürtmüş ve pastacila ile tüm herşeyi çözdük sıkıntı yok. Ancaak ! Arka tamponda 3 cm'lik boya kalkmış . Tez canlı olduğum için ve aracımdan daha fazla soğumamak adına rotuj attırdım ancak hiç hoş durmadı Bordo oje sürülmüş gibi kaldı. Bu işlemi düzelttireceğim başka bi yerde ancak bu sedefli kırmızı hiç bi şekilde tutmayacak mı ? tutmasa bile bu işlemi daha duzgun yapabilecegine inandığınız servisler var mı antalyada ?

Mepaz Servisi aradım ben tamponu boyarım rotuş işlemi çirkin durur diyerek malesef kendine sigortadan pay cıkartma peşinde sanırım.

Önerilerinizi bekliyorum.

2dd83e21-c68b-4dff-a149-8f44923fdf28.jpg

Burak tarafından düzenlendi
Tamamı büyük harfler ile yazılan mesaj ve başlıklar site kuralları gereği yasaktır. Bu sefer düzeltildi, lütfen dikkat edelim.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun. O kısım plastik değil mi ?

Not : Tamamı büyük harfler ile yazılan mesaj ve başlıklar site kuralları gereği yasaktır. Bu sefer düzeltildi, lütfen dikkat edelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dogrudur, tampon plastik tamamen

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende de benzer şekilde cizikler mevcut, 5-6 farkli yere sordum (istanbul ve marmariste) hepsi de yapilacak rotus isleminin durumunu daha da kotuye goturecegini belirtti. Boyanin simli goruntusunden oturu rotus yapilamiyormus, renk tutmuyormus, parcanin tamamen ya da lokal olarak boyanmasi gerekiyormus. Yapabilecek bir yer bulunursa ben de faydalanmak isterim acikcasi.

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle kural ihlali yaptığım için özür diler anlayışınız için de teşekkür ederim. 

Dediğim gibi tezcanlı olduğumdan ötürü yaptırdım ancak sanırım rotus boyası olan yeri kazıttıracağım. Böyle benimde pek hoşuma gitmedi. 

İnternette Mazda 3 Sedef kırmızı rotus boya kup ları satılıyor acaba işimize yarar mı onu araştıracağım. Hiç olmadı tampon yeri tamamı plastik zaten biraz zaman geçsin ufak cızıklerde artınca boyatırım 2 tamponu da. 

Foto da ki rotuslu hali :):)

81fbfdb3-5c03-4219-97dd-3e1562e13d04.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek tesellim tamponda olması. az daha zedelenmesini bekleyip boyatacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum :) 

Boya takıntısı olanlar yanaşmasın yazarım artık sağına soluna :) 

@sergio_01 arkadaşımız da eğer pozitif bir sonuca daha sonra ulaştıysa dinlemek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hour ago, cnryilmaz07 said:

Öncelikle kural ihlali yaptığım için özür diler anlayışınız için de teşekkür ederim. 

Dediğim gibi tezcanlı olduğumdan ötürü yaptırdım ancak sanırım rotus boyası olan yeri kazıttıracağım. Böyle benimde pek hoşuma gitmedi. 

İnternette Mazda 3 Sedef kırmızı rotus boya kup ları satılıyor acaba işimize yarar mı onu araştıracağım. Hiç olmadı tampon yeri tamamı plastik zaten biraz zaman geçsin ufak cızıklerde artınca boyatırım 2 tamponu da. 

Foto da ki rotuslu hali :):)

81fbfdb3-5c03-4219-97dd-3e1562e13d04.jpg

Çok kötü durmuş bence bence orayı lokal boya yaptırın.İstanbuldaysanız yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun bence o kadar da kötü değil,  siz söylemeseniz çoğu insan onu görmez, zaten çok küçük nazar çıkmış diyip olduğu gibi bırakmak bence daha iyi olur :nazar: .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 hours ago, cnryilmaz07 said:

Arkadaşlar merhaba , 

Aracıma park halindeyken gece malesef zatı şahanenin biri sürtmüş ve pastacila ile tüm herşeyi çözdük sıkıntı yok. Ancaak ! Arka tamponda 3 cm'lik boya kalkmış . Tez canlı olduğum için ve aracımdan daha fazla soğumamak adına rotuj attırdım ancak hiç hoş durmadı Bordo oje sürülmüş gibi kaldı. Bu işlemi düzelttireceğim başka bi yerde ancak bu sedefli kırmızı hiç bi şekilde tutmayacak mı ? tutmasa bile bu işlemi daha duzgun yapabilecegine inandığınız servisler var mı antalyada ?

Mepaz Servisi aradım ben tamponu boyarım rotuş işlemi çirkin durur diyerek malesef kendine sigortadan pay cıkartma peşinde sanırım.

Önerilerinizi bekliyorum.

2dd83e21-c68b-4dff-a149-8f44923fdf28.jpg

Açıkcası buna benzer bir durum bende mevcut. Muğla Bayi ile telefonda görüşmüştüm Yapılabileceğini söylemişti. Hatta 2 temmuzda uğradım Muğla Mazda'ya. Serviste'ki arkadaşlara gösterdim onlar da su bazlı boya olduğu için sıkıntı olmayacağını fakat ellerinde boya olmadığını söylediler. Bakım zamanım önümüzdeki ay. Gittiğimde rötuş işlemi de yaptıracağım. Aynı renk olmasa da sonuçları paylaşırım. 

Siz nerde yaptırdınız rötuş işlemini. Bir serviste mi dışarda bir yerde mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, ismetoguz7 :

Açıkcası buna benzer bir durum bende mevcut. Muğla Bayi ile telefonda görüşmüştüm Yapılabileceğini söylemişti. Hatta 2 temmuzda uğradım Muğla Mazda'ya. Serviste'ki arkadaşlara gösterdim onlar da su bazlı boya olduğu için sıkıntı olmayacağını fakat ellerinde boya olmadığını söylediler. Bakım zamanım önümüzdeki ay. Gittiğimde rötuş işlemi de yaptıracağım. Aynı renk olmasa da sonuçları paylaşırım. 

Siz nerde yaptırdınız rötuş işlemini. Bir serviste mi dışarda bir yerde mi?

Yetkili servis rotus işlemi yapmayacağını hiç hoş durmayacağını tamponu boyayacağını söyledi. o yüzden dışarıda yaptırdım. Ama hafta içi servise götüreceğim bakalım ne olacak.

9 saat önce, GökayT :

Öncelikle geçmiş olsun bence o kadar da kötü değil,  siz söylemeseniz çoğu onu görmez, zaten çok küçük nazar çıkmış diyip olduğu gibi bırakmak bence daha iyi olur :nazar: .

Teşekkür ederim , nazarlığımızla bi süre idare edeceğiz . daha sonra cozumune bakacağım . 

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam rötuş işlemi hiçbir zaman aynı renk olmaz belli eder kendini zaten arabanın kendi rengi zamanla ki bu bakılma zamanına göre 1 seneyi bulmadanda gerceklesebılır hem renk tutmaz hemde vernık olmadıgı ıcın yıkamada atar sızın en ıyısı lokal boyatmanız ama dalga seklınde yapılırsa yanı renk gecısı boylelıkle boyanmayan yer ıle sırıtma yasanmaz tabı fırınlanmasına dıkkat edılmesı kosuluyla 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Geçmiş olsun... Soul Red rengi gerçektende sıkıntılı bir renk... Ben ilk denememi normal kaportacıda yapmıştım ve iki defa boyandı detaller ama ikisindede tutmadı renk... Üçüncüsünde servise götürdüm ve sonucu gördüm... Boyama için servisten başka bir yere gitmeyin derim... Rengi en azından %80-90 tutturana kadar (%100 sonuç beklemeyin çünkü tutmuyor) boyamak zorundalar... Birde plastik aksamlarda boya tuturması daha zormuş... 

Aslında rötüşü orjinal mazda rötüş boyalarıyla yapsaydınız sonuç daha iyi olabilirdi.. Setin içinde orjinal renk koduyla boya ve vernik vardır... Önce boya sonra vernik işlemi yapılabilmektedir...

Benim başımdan geçenlerle ilgili ayrıntılar aşağıdaki konu başlığındadır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, sergio_01 :

Merhabalar,

Geçmiş olsun... Soul Red rengi gerçektende sıkıntılı bir renk... Ben ilk denememi normal kaportacıda yapmıştım ve iki defa boyandı detaller ama ikisindede tutmadı renk... Üçüncüsünde servise götürdüm ve sonucu gördüm... Boyama için servisten başka bir yere gitmeyin derim... Rengi en azından %80-90 tutturana kadar (%100 sonuç beklemeyin çünkü tutmuyor) boyamak zorundalar... Birde plastik aksamlarda boya tuturması daha zormuş... 

Aslında rötüşü orjinal mazda rötüş boyalarıyla yapsaydınız sonuç daha iyi olabilirdi.. Setin içinde orjinal renk koduyla boya ve vernik vardır... Önce boya sonra vernik işlemi yapılabilmektedir...

Benim başımdan geçenlerle ilgili ayrıntılar aşağıdaki konu başlığındadır...

Evet hocam musaıt oldugum bi sıra antalyada ki mazda servisine gidip üzerinden yaptırtacağım zaten. Rotus olan yeri kaldırıp tekrar rotus yapabilirlermiş. ama malesef servis pek yanaşmıyor rotuş işlemine sıkıntı orada :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Konuyu acan arkadas sorunu nasil cozdugunu yazarsa cok memnun olurum.

Benim de on tamponda surtunmeden dolayi 1mm var yok 2 parca yara var. Nasil bir uygulama yapabilirim? Servise gotursem eminim tamponu komple boyalim derler. 

IMG_20170218_133554.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...