Jump to content

Bir Mazda 3'ün Yerini Hangi Araç Doldurur ?

kaan-kahraman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bmw 3.20 M Sport Plus 2015 benzinli de çok rahat doldururmuş dedim ve bende doldurdum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, volkanstars :

Bmw 3.20 M Sport Plus 2015 benzinli de çok rahat doldururmuş dedim ve bende doldurdum.  

3.20 çok rahat doldurur. Sınıf olarak Mazda6 ile aynı sınıftalar. 1 kasa ile karşılaştırmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 6 da baktım fakat motor seçeneğinden dolayı hiç yanaşamadım.  Klasik japon mantığından kurtuldum diye düşünüyorum artık:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 serisi de (F20) doldurur tabiki, hatta farka da değebilir. Ancak ne kadar F20'nin şasisi süper olsa da, direksiyon çok kopuk, lastiksi hisli, ağırlığı yapay. Arabayla araya çok perde çekiyor. Rwd platformun doğal avantajları ve kaliteli BMW süspansiyonları kurtarıyor aleti.

İlk E87 2005 116i'yi kullandığımda bayılmıştım direksiyona. Al anında istediğini yap, yolun her direnci elinin altında, gözünle gördüğün yol yüzeyi bilgisi elinden akıp gidiyor. Yeni modellerin ise böyle olması gerçekten üzüyor. Mazda da pek ahım şahım olmasa da doğru lastikle kısmi yol bilgisi var ve ağırlığı doğrusal.

Bence Mazda 3'ün yerini tam rakibi olarak (1 serisi premium kaçıyor, pahalı) dolduracak 2 araba var, Yeni Focus ve 2019 İmpreza 2.0 Awd. Corolla'da hiç fena değil, kullanamadık gerçi ama yeni Mazda 3'ü de denemedik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...