Jump to content

ÖTV Artışı Kanun Teklifi

Devrim Babacan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

44 dakika önce, Mehmet Özdemir :

yazarkasa fırlatan bir arkadaşımız vardı, nerelerdedir acaba?

Çıkmaz ortaya yoksa o yazarkasayı sokarlar ......... dükkanına :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mehmet Özdemir :

yazarkasa fırlatan bir arkadaşımız vardı, nerelerdedir acaba?

şu an "çöpçülük" yapıyor hocam (temizlik hizmetlerinde mi çalışıyor demeli?) geçen haberlerin birinde mi izledim youtube mu hatırlayamadım. 

ahan da buldum;

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım a,b ve c segmentlerinde fiyatlar düşecek ( d dahi olabilir )

Yanılırsam çıkar yanıldığımı söyler " ileriyi görememişim "derim.

Zaten bana kalmadan bunu hatırlatacak  bir çok üye çıkacaktır. ^-^

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.10.2016 at 16:13, revivo73 :

Devlet birçok yeni yatırım yaptı, sadece bir köprünün devlete senelik maliyeti milyarlarca lira. 1.6cc altı lüks otomobillere verginin arttırılması yerinde olacaktır.

Lüks arac derken? Siz kanun tasarısını iyice okudugunuza ve idrak ettiginize emin misiniz ? 

örnekle asagıdaki gibi inceleyin dizel bir astrayı skko bir megena ı 120 lirala almakta sorununuz yoksa size iyi uykular diliyorum.

Madem bakan lüks arac alan ile orta sınıf arac alan insanları düşündü sadece premıum markaların ötv sini arttırsaydı geri kalanı aynı bıraksaydı veya indirim yapsaydı . Devletin yaptıgı köprüler yollar demissiniz unutmayın onlar bu milletin vergileriyle yapılan seylerdir zaten. 

İnsanlar senelerce calısıp biriktirdigi parayı bir tane ford focus almaya mı harcayacak!

ekonomi desen zaten çöp oldu, dolar olmus 3,33 TR rekoru kırıldı. 

hala büyük ekonomiyiz dimi? Dolar 1 lira olucak vaatleri yapanda zaten uzun bir beyefendiydi.

Hayat her gecen sene pahalılassın fahis derecede ama maaslar kazanclar yerinde saysın oh ne güzel dimi?

İYİ UYKULAR Türkiye

son olarak su videoyu bırakıyım biraz da eglenelim dimi. ülke bunların elinde iste.. Ford Focus Titanium 1.5 Tdci PowerShift 98.320 TL’den 118.680 TL‘ye,
Ford Mondeo Titanium 1.6 TDCi Man. 113.895 TL’den 137.300 TL‘ye,
Vw Golf AllStar 110 PS DSG 104.700 TL’den 126.240 TL‘ye,
Vw Passat Comfortline 1.4 TSI Manuel 97.000 TL’den 117.100 TL‘ye,
Opel Astra Excellence 1.6 Dizel 136 HP Man 99.400 TL’den 119.975 TL‘ye,
Hyundai Tucson STYLE 1.6 T-GDI 4X2 DCT 99.000 TL’den 119.564 TL‘ye,
Renualt Megane HB GT Line 1.5 dCi EDC 110 bg 99.150 TL’den 119.660 TL‘ye,

Ford Focus Titanium 1.5 Tdci PowerShift 98.320 TL’den 118.680 TL‘ye,
Ford Mondeo Titanium 1.6 TDCi Man. 113.895 TL’den 137.300 TL‘ye,
Vw Golf AllStar 110 PS DSG 104.700 TL’den 126.240 TL‘ye,
Vw Passat Comfortline 1.4 TSI Manuel 97.000 TL’den 117.100 TL‘ye,
Opel Astra Excellence 1.6 Dizel 136 HP Man 99.400 TL’den 119.975 TL‘ye,
Hyundai Tucson STYLE 1.6 T-GDI 4X2 DCT 99.000 TL’den 119.564 TL‘ye,
Renualt Megane HB GT Line 1.5 dCi EDC 110 bg 99.150 TL’den 119.660 TL‘ye,

1.6L ve altı

• Motor hacmi 1.6L altında olup net fiyatı 55 bin TL altında olan otomobiller için ÖTV oranı değişmedi, %45
  • Motor hacmi 1.6L altında olup net fiyatı 55 bin TL üstünde olan otomobiller için yeni ÖTV oranı %74 oldu.

Pratikte bu değerler aşağıda yer alan tablodaki gibidir. Özetle bugün 94-95 bin tl ve üzeri fiyata sahip olan araçlar en az 19,700 TL kadar fazla vergi ödeyecek. Bu değerin altındaki araçlar ise bu ÖTV zammından etkilenmeyecek.

ötv 1

1.6L–2.0L arası

• Motor hacmi 1.6L-2.0L aralığında olup net fiyatı 160 bin TL altında olan otomobiller için ÖTV oranı değişmedi, %90
  • Motor hacmi 1.6 L–2.0L arasında olup net fiyatı 160 bin TL üstünde olan araçlar için yeni ÖTV oranı %120 oldu.

ötv 2

2.0L ve üstü

• Motor hacmi 2.0L üstünde olup net fiyatı 200 bin TL altında olan otomobiller için ÖTV oranı değişmedi, %145
  • Motor hacmi 2.0 üstünde olup net fiyatı 200 bin TL üstünde olan otomobiller için yeni ÖTV oranı %168 oldu.

ötv 3

Tüm hafif ticariler

• Tüm hafif ticarilerin ÖTV oranı %15’den %20‘ye çıktı.

ötv 4

otopark.com dan alıntıdır

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11/18/2016 at 11:12, batu1709 :

Lüks arac derken? Siz kanun tasarısını iyice okudugunuza ve idrak ettiginize emin misiniz ?

Vergi kanunu bir tek otomobil'den mi ibaret?

1VnVvA.jpg

her takımda (figüratif anlamda) 11 ithal futbolcu her biri (sembolik olarak) 10 Milyon kazanıyor ancak vergi ödemiyor. Futbol eğlence sektörü değil midir? Nasıl gençler eğleniyor muyuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.11.2016 at 19:44, revivo73 :

Vergi kanunu bir tek otomobil'den mi ibaret?

1VnVvA.jpg

her takımda (figüratif anlamda) 11 ithal futbolcu her biri (sembolik olarak) 10 Milyon kazanıyor ancak vergi ödemiyor. Futbol eğlence sektörü değil midir? Nasıl gençler eğleniyor muyuz :)

Ben size hayatın gerekli elementlerinden bahsediyorum ki bu sadece arac ötv si ile bitmiyor sen bana futbol diyorsun. Gercekten komiksiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Element, aynı cins atomlardan oluşan ve kimyasal yollarla kendinden daha basit ve farklı maddelere ayrılamayan saf maddelere verilen isimdir. Kimyasal elementler aynı atom numarasına sahiptirler. Atom numarası, atomdaki proton sayısını (cekirdek yükünü) gösteren sayıdır.

Akademik kariyer yapmış, mühendis ve vb.üyelerimiz inanıyorum ki çok daha detaylı bilgiler verecektir.

Aşağıda ki cetvel " hayatın gerekli elementleri " ni seçmeniz için sunulmuştur. :)

images.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Element, aynı cins atomlardan oluşan ve kimyasal yollarla kendinden daha basit ve farklı maddelere ayrılamayan saf maddelere verilen isimdir. Kimyasal elementler aynı atom numarasına sahiptirler. Atom numarası, atomdaki proton sayısını (cekirdek yükünü) gösteren sayıdır.
Akademik kariyer yapmış, mühendis ve vb.üyelerimiz inanıyorum ki çok daha detaylı bilgiler verecektir.
Aşağıda ki cetvel " hayatın gerekli elementleri " ni seçmeniz için sunulmuştur. [emoji4]

images.jpg

Teşbihte hata olmaz Kamil dayı :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar basında yazdığına göre lüks markalar olan   merso, bwv ve aodi satış patlaması yapmış. galericiler bile bütün parayı sıfır araçlara yatırıyormuş, taa konunun başında yazdığım gibi yıl sonuna doğru epey bir sıfır araba satılacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar basında yazdığına göre lüks markalar olan   merso, bwv ve aodi satış patlaması yapmış. galericiler bile bütün parayı sıfır araçlara yatırıyormuş, taa konunun başında yazdığım gibi yıl sonuna doğru epey bir sıfır araba satılacak.

Zarar etmeleri mümkün değil :) param olsa da ben alsam [emoji12]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabi bir de evrenin oluşumu esnasında temel alınan dört element var. Felsefi anlamda da Allah ın dört vasfını teşkil eder.

Ateş, Hava, Su ve Toprak

Kimileri tahtayı da ekler bu gruba :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kim istemez ki. ;D
Zarar edebilirler nasıl, sistem değişmez böylelikle zarar etmiş olurlar.

Sistem değişmese bile kur yukarı gidiyor. Elbet zam gelecek :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, NoooFearrrr :

Haftasonu Ankara'da arkadaşa araç alacaktık. Vw de passat yok, opel de insignia yok, mersoya gittik araba yok, en son bmw den 2.el 5.20 aldık. Ciddi anlamda araç satışları var şuan. 2. Elde yükseliyor yavaş yavaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç fiyatları yükselecek korkusu yüzünden mi?

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biz rantı severiz :) ev fiyatları neden arttı ? Hiç bir sebep yoktu
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, M.E.G :

Haftasonu Ankara'da arkadaşa araç alacaktık. Vw de passat yok, opel de insignia yok, mersoya gittik araba yok, en son bmw den 2.el 5.20 aldık. Ciddi anlamda araç satışları var şuan. 2. Elde yükseliyor yavaş yavaş.

Honda'da da araba yok.Bugün almaya gideyim dedim 1 ay dediler istediğim modelin teslimatı için.(Aralık sonu)

Sektör zam gelecek havasına girmiş zaten.Satış Temsilcilerinin ağzından çıkan ilk söz bu oluyor.Yılbaşından sonra ÖTV bazlı olmasa da dolar bazlı bir zam görecek gibi tüm araçlar.ÖTV + Dolar yüzünden zam yerse araç başı minimum 5 bin lira artış olur.

Bakalım ne olacak bu işin sonu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honda'da da araba yok.Bugün almaya gideyim dedim 1 ay dediler istediğim modelin teslimatı için.(Aralık sonu)
Sektör zam gelecek havasına girmiş zaten.Satış Temsilcilerinin ağzından çıkan ilk söz bu oluyor.Yılbaşından sonra ÖTV bazlı olmasa da dolar bazlı bir zam görecek gibi tüm araçlar.ÖTV + Dolar yüzünden zam yerse araç başı minimum 5 bin lira artış olur.
Bakalım ne olacak bu işin sonu.

Alışırız ne olursa :) 70 bine yaris, Polo satılıyor [emoji12]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...