Jump to content

2017 Model Mazda 3 Almayı Düşünüyorum

Mazdaafrika

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar nasip olursa bi kac aya kadar Mazda 3 2017 model almayi düşünüyorum.

Internetten bütün  videolari izledim

2017 mazdalar elektronik fren tuşu  ile geliyor.

Guney Afrika Johannesburg Mazda bayisine gittim, ama araçlar Eski sistem el freni ile geliyor.

Ister istemez aklima acaba 2016 üretimleri 2017 diye mi satıyorlar sorusu geliyor.

El freni sorduğumda 2017 modellerinde oyle geldigini söylüyorlar

Ama bütün izlediğim videolarda  2017 modellerinde Tuş ile geliyor.

Açıkçası bu yeni model eski model ne zaman uretilir vs cok bilgim yok.

O yuzden yardiminiza ihtiyacim var ozellikle Mersin Mazda da calisan Abilerimiz yardimci olursa cok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet benim de gördüğüm bazı modellerde hala şimdiki kasanın kolçağını kullandığı. Belki bazı ülkelerde en üst donanımlarda elektronik el freni kullanacaklardır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu fotoğrafları Tuzla Musluoğlu Pendik bayisinde çektim. Araç 1.5 benzinli power HB. Muhtemelen alt donanımlarda elektronik el freni olmayacaktır.

9gYj48.jpg

qjAzYq.jpg

r60GgP.jpg

77Bjol.jpg

njb4AB.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim alacağım Astina Plus
Yani en ust donanimlisi
Bugun satis gorevlisne sordum
Gu ey Afrika'ya daha gelmedigini ve
2016 ve 2017 arasinda hic bir farkin olmadığını belirtti.
Bakalim yarin Mazdanin baska bi subesine gideceğim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araçlar gelmiş mi mazda plazalara?

Evet gelmiş, hatta her iki hafta da bir Japonya dan yeni araclar geliyormus ama dedikleri şu 2019 kadar araçlarda Güney Afrika için bi değişiklik olamayacağı, cunku face-lift dedikleri degisikligin daha yeni 2016 Eylulde olduğunu söylediler.

Mazda Güney Afrika yi aradim mail attim. Dedikleri şubelerin dedikleriyle ayni, araclar ayni 2016 alirsan 2016 model, 2017 de alirsan 2017 model olduğunu soylediler.
Tekrardan sordum bütün dunyadaki yeni mazdalarda elektronik el freni olduğunu neden sizde olmadigini ve on tarafta neden hala park sensoru olmadığını, Guney Afrika icin şimdilik bu tur şeylere ihtiyaç olmadigini o nedenle Japonya dan istekte bulunmadiklarini soylediler, maalesef.

Elektronik fren tuşlu daha estetik olduğu için tercih ediyorsun galiba?

Evet daha estetik hemde ordaki cebin sürgülü kapakli olmasi cok hoş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Mazdaafrika :

Evet daha estetik hemde ordaki cebin sürgülü kapakli olmasi cok hoş

Aynen benim de dikkatimi cekti Mazda yine o mütevazi ancak cok zarif tasarım anlayışını gerçekleştirmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Led fara döndükleri için far yıkama yok araçta ancak power donanım olmasına rağmen direksiyon ısıtma yok galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyasız 3'ün ön tamponu bana göre daha iiyi , elektronik el frenini bi türlü sevemedim , ama konsol güzel , bol bol satılması dileğiyle [emoji122]

Mazda Yetkili Servis Herter / Ankara

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎15‎.‎01‎.‎2017 at 16:06, Black Or White :

Yanlız far yıkamayı iptal etmişler...

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2010 dan bu yana kullandığım aracımda var olan far yıkama donanımını sadece 1 (bir ) kez kullandım. O da ilk aldığım aylarda etrafta bulunan meraklı kitlesinin ısrarı üzerine :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 dan bu yana kullandığım aracımda var olan far yıkama donanımını sadece 1 (bir ) kez kullandım. O da ilk aldığım aylarda etrafta bulunan meraklı kitlesinin ısrarı üzerine [emoji4]

Far yıkamanın farı temizlemeye çok etkisinin olduğunu düşünmüyorum ama makyajladığın arabadan donanım çıkartmak beni kullanıcı olarak şaşırtıyor. Mesela 1. ve 2. Nesil 3 lerde 4 cam tek tıkla kalkarken 3. Nesilde sadece şöför tarafı tek tıkla inip kalkıyor. Ben çok yadırgadım aracımı aldığımda. 2005 mazda 3 de kullandığım özellik 2014 de yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. nesil ve 2. nesil mazda kullanıcıları için 3. nesil hayal kırıklığı oluyor gibi bir izlenim oldu bende.. kullananlar ve takip edenlerin yorumları özellikle kabin içi donanım eksiklikleri üzerine oluyo...mesela 1. ve 2. nesilde kullanılan sunroof 3. nesilde nasıl olmaz akıl almıyo..ya da follow me özelliği de 3. nesilde aranılan özelliklerin başında geliyo keza elektronik el freni uygulaması...burada illaki maliyet-fiyat-müşteri ilişkilendirmesi ön planda tutuluyordur aracın emsalleriyle kıyaslanmasında da bir çok ekstra özellik olduğu doğru ama mazda farklılık yaratmayı çok öncelerde başlattığı için tüketicininde beklentileri bu yönde oluyo...mazda bu konuda pazarda rekabetçi üstünlük adına illaki maliyeti düşünüyor olabilir ama bence tüketicinin talepleri doğrultusunda üretimde yapması gerekir diye düşünüyorum..gereksinimler neyse onu karşılamalıdır..

diğer markalarda yeni yıl modelleri erken başlarken mazda da bu tersine sene içinde başlıyo yanlış biliyor olabilirim hatam varsa düzeltin ama 3. nesil dizeller 2016 yılı ikinci çeyrekte satışa sunulacak dediler ama maalesef 3. çeyreği buldu...2016 yılı içinde 2015 modeller bitsin diye uğraşıldı..şu an alacak kişide eski model mi diye şüphe duyuyor maalesef..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Black Or White

Bunun sebebi 1 ve 2. nesillerin Ford elektronik altyapısı ve sigorta sistemini kullanması. Bazı ülkelerde ve ABD'de bazı eyaletlerde tek dokunuşla cam açma kapama, uzaktayken camları açma kapama gibi özellikler güvenlik gerekçeleri ile yasak, aracın içini görmeden uzaktan camları kapamanıza izin verilmiyor. Bu yüzden Mazda bu araçlarda buna uygun, basit bir sigorta sistemi kullanıyor ve bütün ülkelerde de aynısını kullanmaya devam ediyor büyük ihtimal maliyet sebebiyle. Hatta kullanım klavuzunda da yazar, ön iki camı açarken veya kaparken sistemi zorlamamak için arka camlara elleşmeyin diye.

Ford'un bu tarz farklılıklara cevap verdiği varyasyonlar çok zengin, bu yüzden en azından Avrupa pazarında 1 ve 2. nesillerde (aslında araçlar temelde Mazda'dan ziyade Ford olduğu için) Ford marka araçların bazı avantajlarından da faydalandılar. 3. nesil tamamı ile in-house üretim olduğu için tipik japon alışkanlıklarına geri dönüldü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

[mention=7976]Black Or White[/mention]

Bunun sebebi 1 ve 2. nesillerin Ford elektronik altyapısı ve sigorta sistemini kullanması. Bazı ülkelerde ve ABD'de bazı eyaletlerde tek dokunuşla cam açma kapama, uzaktayken camları açma kapama gibi özellikler güvenlik gerekçeleri ile yasak, aracın içini görmeden uzaktan camları kapamanıza izin verilmiyor. Bu yüzden Mazda bu araçlarda buna uygun, basit bir sigorta sistemi kullanıyor ve bütün ülkelerde de aynısını kullanmaya devam ediyor büyük ihtimal maliyet sebebiyle. Hatta kullanım klavuzunda da yazar, ön iki camı açarken veya kaparken sistemi zorlamamak için arka camlara elleşmeyin diye.

Ford'un bu tarz farklılıklara cevap verdiği varyasyonlar çok zengin, bu yüzden en azından Avrupa pazarında 1 ve 2. nesillerde (aslında araçlar temelde Mazda'dan ziyade Ford olduğu için) Ford marka araçların bazı avantajlarından da faydalandılar. 3. nesil tamamı ile in-house üretim olduğu için tipik japon alışkanlıklarına geri dönüldü.

Eyvallah güzelce anlatmışsın. Teşekkür ederim.

Ama sonuç olarak beni mazda da alıştırdıklarını sonra geri çekmeye başladığında ister istemez tepki alır.

Burası Amerika değil sen koskoca Mazda sın. Ülkesine göre ayar yap ozaman araçlara.

Sunroof a alışan onsuz sanki daralmış gibi hissediyor. Sen yolla sunroof lu aracı bak bakalım satılmıyormu. Biz millet olarak bunlara çok önem vermiyoruz. Ben aracımı 2014 nisan 10 da aldım ilk gelen partinin araçları. İçine bindim kullanmadım motorunu birkez çalıştırdım tamam dedim. Bu benim 3. Mazdam çok yakmış az yakmışına bakmam.

Söylemek istediğim sen aracı getir satılmaz diye birşey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...