Jump to content

RX8...

DoctoR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tüm Mazda kullanıcılarına ve RX8 sevdalılarına selamlar. Japon otomobillerine, ziyadesiyle Honda ve Mazda markalarına ilgi duyan bir otomobil sevdalısıyım. Hali hazırda Saab 9.5 2.3 Turbo Aero ve Honda Prelude 2.2 Vti kullanıcısı olsam da; henüz gerçekleştiremediğim bir RX8 planım var. Piyasaya ilk çıktığı günden bu yana RX8 hayranıyım , hala ilgi duyuyorum ve ömrü hayatımda mutlaka sahibi olmayı istediğim bir Mazda modeli vesselam.  Ancak çok enteresandır; bu kadar hayranı olduğum aracı kullanmak henüz nasip olmadı maalesef.  Forumda yer alan meslektaşım Fatih arkadaşımızla da RX8 vesilesiyle tanışmış olduk. Sağolsun kendisi çok naif bir insan. İlk fırsatta kendisinin davetine icabet ederek aynel yakin ziyaret etmeyi de düşünüyorum. Fatih arkadaşımız gibi RX8 konusunda yoğun bilgi ve tecrübe sahibi olan forum üyesi arkadaşların da mevcut konularını takip ediyor ve inceliyorum. Mazda&RX8 ile ilgili teknik bilgi ve tecrübelerini paylaşan tüm arkadaşlara da emekleri için teşekkür ediyorum. RX8 konusunda bu aracın değerini kıymetini bilen; gerekli teknik bilgi, titizlik ve hassasiyete sahip sevdalı kullanıcılardan satın almayı düşündüğüm bir araçtır. Velhasılı kelam inşaAllah bir RX8 sahibi olmaya karar verdim. RX8 Alınır mı? Alınmaz mı? Yakıtı tüketimi çok mu? Yağ eksiltir mi? Start&Stop prosedürleri nedir? gibi klişe soruları sormadan temiz ve bilinçli kullanılmış , orjinalliğini koruyabilmiş bir RX8 aradığımı beyan etmek isterim. Her ne kadar gün geçtikçe temiz ve orjinal kalabilmiş olan RX8 sayısı azalsa da acelem yok. Araştırmaya, incelemeye ve takibe devam ediyorum. Mümkün oldukça forumda aktif olmayı planlıyorum. Bu vesileyle forum üyesi arkadaşlarla tanışmayı , bilgi ve tecrübelerini paylaşmayı umuyorum. Kütahya'ya yolu düşen Mazda&RX8 kullanıcılarını ; Yemek&Çay&Kahve molası bahanesiyle misafir ederek, sohbet etmekten keyif duyacağımı da nacizane belirtmek isterim. Sanırım lafı çok uzattım. Sürç-i lisan eylediysem affola. Herkese keyifli forumlar diliyorum. Saygı ve selamlarımla...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi senın arabaları gördüm ben.. takas için fatihle konuştuğunuzda hemen benle paslaştı..

yok böyle bir temizlik aklımız gitti resmen.. çok gittik geldik de, olduramadık bir türlü =)   maşallah nazar değmesin.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aramıza hoşgeldiniz sizin araçlarda yabana atılacak araçlar değil yolunuz İzmire düşerse beklerim selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Zealot :

abi senın arabaları gördüm ben.. takas için fatihle konuştuğunuzda hemen benle paslaştı..

yok böyle bir temizlik aklımız gitti resmen.. çok gittik geldik de, olduramadık bir türlü =)   maşallah nazar değmesin.  

Evet üstadım doğrudur. Aslında koyu renk takıntısından dolayı Fatih arkadaşımıza çok ısrarcı olmadım. RX8 konusunda öncelikli tercihim  Gri , Beyaz gibi açık tonlu renkler. Elbette ki kırmızıya hayır diyemem. Fatih arkadaşımızın RX8'i de, temiz ve bakımlı olmasından ve hatta plakasının 43 olmasından ilgimi çekmiş ve bu vesileyle tanışmamıza vesile olmuştu. Fatih'in de farklı planları olduğu için nasip olmadı. Sağlık olsun, hayırlısı olsun diyelim inşaAllah. 

Güzel düşünceleriniz için teşekkürler...

2 saat önce, karsiyakaliozi :

Aramıza hoşgeldiniz sizin araçlarda yabana atılacak araçlar değil yolunuz İzmire düşerse beklerim selamlar.

Teşekkür ederim çok sağolun. İnşaAllah ilk fırsatta görüşmek dileğiyle selamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kütahya dan en son Antalya ya giderken geçmiştim.

2017 itibarıyla düzgün RX-8 bulmak iyice zorlaştı. RX-8 'lerin coğu kiralık araba gibi alan 3-5 ay kullanıp satıyor. Türkçe'deki ”hevesimi alayım” cümlesine gıcık kapmaya başladım sırf bu yüzden. Aslında bazen düşünüyorum da  benim RX-8 'i satacak olsam Almanya'daki Autoscout24.de 'ye ilan verirdim en azından gerçekten meraklısı telefona çıkar hevesimi alayımcılar çıkmaz diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi senin iki araba da mükemmel duruyor. Prelude gerçekten temiz kalmış. Tekerine taş değmesin. 

Hoşgeldin bu arada. Senin araçların da fotolarını eklesen buraya gözümüz gönlümüz açılsa :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 tane kullandım , 2006 eski kasa ve 2010 yeni kasa kullandım , 2006 modele greedy turbo uygulama yaparak 2 ay içinde 4 motor değişimi yaptım ama turboda kullanmak aşırı keyifli 6.viteste bile araç yan gidiyordu , tek rotor turbo ile honda s2'leri bile tokat manyağı yaptım ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar. umarım hayalini gerceklestırırsın. rx 8 arıyorsan benım aracı tavsıye edebılırım. ev kredı durumlarından dolayı satmnayı dusunuyorum. 2007 model bau personelınden yazan arac  :) aracımda kaza boya yok gayet temız ve sorunsuz bır arac cok tıtız kullanıyorum aracı. ancak benım aracta sıyah :)))

4 saat önce, karsiyakaliozi :

karsıyakalı ozı bende ızmırlı olucam yakında :) genelde haftasonlarıda ızmırdeyım.. nısanlım ızmırde bende evlenınce o tarafa tayin olucam :) umarım gorusme fırsatımız olur. :)

3 saat önce, Revivo73 :

Kütahya dan en son Antalya ya giderken geçmiştim.

2017 itibarıyla düzgün RX-8 bulmak iyice zorlaştı. RX-8 'lerin coğu kiralık araba gibi alan 3-5 ay kullanıp satıyor. Türkçe'deki ”hevesimi alayım” cümlesine gıcık kapmaya başladım sırf bu yüzden. Aslında bazen düşünüyorum da  benim RX-8 'i satacak olsam Almanya'daki Autoscout24.de 'ye ilan verirdim en azından gerçekten meraklısı telefona çıkar hevesimi alayımcılar çıkmaz diye :)

abı bursadan gecerken senlede bır tanısıp aracımı gostermek ısterım. eskısı gıbı forumlarda onlıne olamıyorum ama ara ara paylasımlarına yıne bakıyorum rx8 le alakalı... halamları zıyatrete geldıgımde senlede bır gorusup rx8 muhabbetı yapmak ısterım abı :)  2017 ıtıbarıyle sınırlı sayıda kalan temız rx8 ler ıcındemı benım aracım bır bak abı hehehe :)  senden aldıgım cesaretle aracımın bakımlarını kendım yapıyorum hala :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, qwertykam :

selamlar. umarım hayalini gerceklestırırsın. rx 8 arıyorsan benım aracı tavsıye edebılırım. ev kredı durumlarından dolayı satmnayı dusunuyorum. 2007 model bau personelınden yazan arac  :) aracımda kaza boya yok gayet temız ve sorunsuz bır arac cok tıtız kullanıyorum aracı. ancak benım aracta sıyah :)))

karsıyakalı ozı bende ızmırlı olucam yakında :) genelde haftasonlarıda ızmırdeyım.. nısanlım ızmırde bende evlenınce o tarafa tayin olucam :) umarım gorusme fırsatımız olur. :)

abı bursadan gecerken senlede bır tanısıp aracımı gostermek ısterım. eskısı gıbı forumlarda onlıne olamıyorum ama ara ara paylasımlarına yıne bakıyorum rx8 le alakalı... halamları zıyatrete geldıgımde senlede bır gorusup rx8 muhabbetı yapmak ısterım abı :)  2017 ıtıbarıyle sınırlı sayıda kalan temız rx8 ler ıcındemı benım aracım bır bak abı hehehe :)  senden aldıgım cesaretle aracımın bakımlarını kendım yapıyorum hala :))

Balıkesir'den 70bin TLye yakın bir RX-8 ilanı vardı o ilan senindi yani? Şimdi 57binTL. Satmaya calışılan her RX-8'in işi zor. 2012'de ben RX-8 'i alırken satıcısı zor anlar yaşıyordu, satmaya calıştıkça daha da ölücüler, galericiler geliyordu :) Tam o esnada bana rastladı da hem satıcı hem araç kurtuldu.

Bursa'da yakın vadede olmayacağım hedef Almanya; denk gelirse görüşürüz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, Revivo73 :

Balıkesir'den 70bin TLye yakın bir RX-8 ilanı vardı o ilan senindi yani? Şimdi 57binTL. Satmaya calışılan her RX-8'in işi zor. 2012'de ben RX-8 'i alırken satıcısı zor anlar yaşıyordu, satmaya calıştıkça daha da ölücüler, galericiler geliyordu :) Tam o esnada bana rastladı da hem satıcı hem araç kurtuldu.

Bursa'da yakın vadede olmayacağım hedef Almanya; denk gelirse görüşürüz.

abı satmayı dusunmuyordum o zaman  ev almamıstım yaza dugun yapmayı dusunmuyorudm, hepsı ustute geldı... :D 89 bın dıye cıkmıstım ilana bu arada 70 bın baskasının aracıydı :D grup var bır rx 8 grubu arkadaslar rıca etmıslerdı herkes ılana koyun araclarını dıye. bende ve benım gıbı bırcok arkadas satmayı dusunmedıgınden o fıyatları yazıp koyduk kı arayan soran olmasın cok dıye.. hos arkadaslardan bırı 132 bıne arabasını sattı o arada :D en cok ona yaradı satmayı dusunmuyorum dıyen abı 132 bıne verdı aracını :D ben olsam bende verırım tabıde hehehehe olay oydu yani. kı o zaman 65 bın vermıslerdı aracıma satmamıstım.. omurluk kullanmayı planlıyordum o zaman cunku.. hala dusuncem o zaten. eger satarsam tekrardan durumları duzeltınce alırım rx8 yanı.. bu fıyata bu ozellıklı bır araca sahıp olmak ımkansız bu devırde :) almanyadada yolumuz kesısebılır abı benım kardesım karsuhe unıversıtesınde bılgısayar muh. okuyor. :) gıdıp gelıyorum yanına :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, qwertykam :

abı satmayı dusunmuyordum o zaman  ev almamıstım yaza dugun yapmayı dusunmuyorudm, hepsı ustute geldı... :D 89 bın dıye cıkmıstım ilana bu arada 70 bın baskasının aracıydı :D grup var bır rx 8 grubu arkadaslar rıca etmıslerdı herkes ılana koyun araclarını dıye. bende ve benım gıbı bırcok arkadas satmayı dusunmedıgınden o fıyatları yazıp koyduk kı arayan soran olmasın cok dıye.. hos arkadaslardan bırı 132 bıne arabasını sattı o arada :D en cok ona yaradı satmayı dusunmuyorum dıyen abı 132 bıne verdı aracını :D ben olsam bende verırım tabıde hehehehe olay oydu yani. kı o zaman 65 bın vermıslerdı aracıma satmamıstım.. omurluk kullanmayı planlıyordum o zaman cunku.. hala dusuncem o zaten. eger satarsam tekrardan durumları duzeltınce alırım rx8 yanı.. bu fıyata bu ozellıklı bır araca sahıp olmak ımkansız bu devırde :) almanyadada yolumuz kesısebılır abı benım kardesım karsuhe unıversıtesınde bılgısayar muh. okuyor. :) gıdıp gelıyorum yanına :) 

Görmeyeli RX-8 rant makinası olmuş haberimiz yok. Aracın 2010'da sıfırı 88bin TL'ydi. 6 sene kullanılmış olarak 132bin TL Hollanda'daki lale çılgınlığını anımsattı, o 132bin TL'den alan da son laleyi alan kişi hah hah.

Yanlız RX-8'i sattın diyelim, durumu düzeltince tekrar RX-8 aldığında sattığın temizlikte bir taneyi bulamazsın.

Karlsruhe Teknoloji Ensitüsü oldu onun adı. En son ne zaman gittin oraya, merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Revivo73 :

Görmeyeli RX-8 rant makinası olmuş haberimiz yok. Aracın 2010'da sıfırı 88bin TL'ydi. 6 sene kullanılmış olarak 132bin TL Hollanda'daki lale çılgınlığını anımsattı, o 132bin TL'delan da son laleyi alan kişi hah hah.

Yanlız RX-8'i sattın diyelim, durumu düzeltince tekrar RX-8 aldığında sattığın temizlikte bir taneyi bulamazsın.

Karlsruhe Teknoloji Ensitüsü oldu onun adı. En son ne zaman gittin oraya, merak ettim.

abı ben malın alıcısı ne verırse degerının o olduguna ınanırım :) o fıyatlara satılan bırkac arac daha gordum ayrıca. yaza dogru fıyatların dahada artacagına inanıyorum.. senınde dedıgın gıbı saglam temız duzgun kullanıamıs rx 8 az. o sebepten fıyatı artıyor bence.

aynen adının bılıyorum unıversıtenın televızyona uzak kosede oturuyordum yazdıklarımı okumadan atııgımdan oyle oldu uzun uzunda yazmadım bılıyosundur dıye biliyormussun.. kardesımın kaydını ve kalıcak yerını ayarlarken gittim 4 ay falan oldu heralde. bızım sulalenın buyuk bır kısmı almanyada zaten. nısanlımın abısıde orda bıl. muh. olarak çalışıyor.

ayrıca sen okulun adını duzelttın bolumun adını duzeltmemıssın. bolumde bızdekı gıbı bıl. müh. olarak gecmıyor informatik bölümün adı. :) almanyada donercısınden tut bmw de calısanına kadar akrabam var abi :) kız kardesımde turkıye 96cısı olup gıttı almanyaya onuda yerı gelmısken yıne gururla soyleyeyım :))) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, qwertykam :

Gecen akşam karsıyakadamıydın evin orada gördüm sanki senin aracı 34 plaka siyah   nargile kafenin önünde duruyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.01.2017 at 09:17, Burak :

@qwertykamaşağıdaki konunun sebebi sizin grup mu yani ? :D

buyuk ıhtımal :)

28.01.2017 at 09:56, karsiyakaliozi :

Gecen akşam karsıyakadamıydın evin orada gördüm sanki senin aracı 34 plaka siyah   nargile kafenin önünde duruyordu.

yok abı ben degıllımdır ben genelde ızmrde olursam haftasonu orda oluyorum. ama arac ızmırdeydı bornova evka 3 de duruyordu. bu hafta getırdım gerı balıkesıre. genelde haftasonları ızmırde kullanıyorum. gecen haftasonu bır beyaz rx8 gordum yenı kasa sensındır dıye durdum yanında.. karsıyakalı ozı dedım :D yok dedı ben degılım  hehehe... bornovada oturuyormus o arkadas :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Komik olmuş karşılaşma 2 beyaz var İzmır de bildigim da plaka oburu ona den gelmışsin, benimki kb plaka gelirsen haber ver tanışalım selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.01.2017 at 11:13, karsiyakaliozi :

Komik olmuş karşılaşma 2 beyaz var İzmır de bildigim da plaka oburu ona den gelmışsin, benimki kb plaka gelirsen haber ver tanışalım selamlar.

aynen bıraz komık oldu :) bende cok tanısmak ısterım.. bu hafta kız ıstemeye gelıyorum abı ızmıre  :) hayırlısıyla atlatırsam ve zaman bulursam forumdan yazarım abi.sizede selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam doktor abi ben de senin gibi rx8 peşindeyim foruma da yeni üye oldum sürekli ilanları araştırıyorum kırmızı bulursan haber ver :)) bu arada afyona yolun düşerse de haber ver toprak sayılırız çayımı kahvemi iç;) tabi yolu afyona kimin düşerse başım üstüne forumda yeni olabilirim ama misafir perverlikte türk olarak baya eskiyiz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Tunahan03 :

Selam doktor abi ben de senin gibi rx8 peşindeyim foruma da yeni üye oldum sürekli ilanları araştırıyorum kırmızı bulursan haber ver :)) bu arada afyona yolun düşerse de haber ver toprak sayılırız çayımı kahvemi iç;) tabi yolu afyona kimin düşerse başım üstüne forumda yeni olabilirim ama misafir perverlikte türk olarak baya eskiyiz :)

Merhabalar Tunahan. Nazik davetin için teşekkürler. Afyon'a bazen yolum düşüyor. İnşaAllah ilk fırsatta görüşüp tanışmak dileğiyle.Bilmukabele biz de Kütahya'ya bekleriz her zaman.

Tamamdır Kırmızılar senindir. Forumdaki tecrübeli RX8 kullanıcısı arkadaşların yazdığı üzere RX8 konusunda her geçen gün arayışımız daha da zorlaşıyor. İnşaAllah gönlümüzdeki araca kısa sürede kavuşuruz. Görüşmek üzere selamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...