Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Aydınlatma Arızası

ds'leven
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

s.a. arkadaşlar abiler.. 

bende hafta sonu merakıma yenilerek bazı arkadaşlar gibi kabin içi aydınlatmaya ambians ledi ni kendim montaj etmek istedim.düzeneğide yaptım fakat bağlantı sırasında sorun oldu sanırım??? şuan teyp aydınlatmalarım ön park lambalarım ve arka farlar yanmıyor.. sigortalar sağlam kitapçığa göre baktığımda..hafta sonundan öncede servise götüremem..buna benzer tecrübesi olan varmıdır... sorun nerede olabilir.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Voltajı ölçüsüz mü ? Lede voltaj geliyor mu ? Değilse büyük ihtimal sigortadandır ama sigortayı attıran şeyi bulmadan sigorta değiştirmeyin. Önce Ledi sökün sonra bir kontrol edin bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Led takılırken voltaj vardı muhtemelen. Atık sigorta var araçta. Tekrar kontrol edin. Öncesinde yapılan işlemleri iptal edin ki tekrar sigorta atmasın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düzeneği kontrol ettiğimde yandı.orada voltaj vardı.daha sonra bağlantı sırasında sanırım kablolar birbirine deydi.sonra led zaten yanmayınca ilk işim farları kontrol etmek oldu.baktım park teyp ışıkları arka farlar off durumda. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 1.nesil guzumda aynı işlemi yapmıştım dediğimiz gibi farlarım ve gösterge panelim off oldu kontrol ettiğimde sigorta panelinde bulunan soketlerden birisinin tam oturmadığını farkettim eğer sizde panel ile uğraştıysanız kontrol edin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servet abi gibi sigortaları kontrol edin. Kabiniçindeki sigortada sorun bulamazsanız, kaputtakine bakın. İç aydınlatma ile ilgili tüm sigortalara bakın, acc, light, vs... İllaki biri yanmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Mutlu Tekir :

Servet abi gibi sigortaları kontrol edin. Kabiniçindeki sigortada sorun bulamazsanız, kaputtakine bakın. İç aydınlatma ile ilgili tüm sigortalara bakın, acc, light, vs... İllaki biri yanmıştır.

Evet bizim araçlarda 2 kutu var. Biri de direksiyonun sol tarafında idi, kapı tarafında değil mi Mutlu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kaput içindekilere baktım.daha doğrusu arka farın sigortasına baktım.kabin işi aydınlatmadada sıkıntı yok.sadece park ve arka farlarım yanmıyor.buna bağlı olarakta  teyp klima aydınlatmaları...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, ds'leven :

kaput içindekilere baktım.daha doğrusu arka farın sigortasına baktım.kabin işi aydınlatmadada sıkıntı yok.sadece park ve arka farlarım yanmıyor.buna bağlı olarakta  teyp klima aydınlatmaları...

Belki bahsettiğiniz gurubu besleyen yüksek amperajlı bir sigorta vardır o atmış olabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, NeW3 :

Belki bahsettiğiniz gurubu besleyen yüksek amperajlı bir sigorta vardır o atmış olabilir 

acaba hangisi ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Deneme yanılmayla bulacaksınız işte, hiç beklemediğiniz sigorta atmış olabiliyor bazen.

Burak abi kabin içi direksiyonun sol tarafında, kabin içi de kaputun sağ üst taraflarına doğru.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...