Jump to content

Mazda Genel Müdürü Nurkan Yurdakul: Çok Satmak Her Şey Değildir

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 saat önce, Servet :

Mazda cx3 1 yıl veya 10.k. 6 ay hangi modelin?

servet abi servis sana torpil mi geçiyor ? 6 ay veya 10k cx-3 :) hatta araçta o şekilde ayarlanıyor my mazda programında da öyle

Birbirimizi pohpohlamamıza gerek yok. yalnızca gerçekçi ve bilgili olsak yeterli. Maalesef Türk insanın yapısı şu şekilde '' bir şeyi bilmiyorsa cümle '''' dünyada böyle bir şey yok....'' hadi ordan nasıl yok. sanki biliyor araştırmış. 2.si ise şu ki bizim burda yaşadığımız husus mazda şöyle mazda böyle çok kötü cart curt. bırakın bunları arkadaşım diğer markaları takip ediyor musunuz ? ne sıkıntılar yaşadıklarını biliyor musunuz ? yok. size göre sırf sıkıntı mazda da. Allah a şükürler olsun bir problem yaşamadım. memnunum. eminim ki benim gibi nice insanlar var. ama maalesef hep sıkıntı yaşayanlar ver yansın ettikleri için iyilikleri göremiyoruz. sonra o geliyor mazda almam. parçası pahalı. bakımı şöyle buyu böyle atıp tutuyor. Veryansın edenler yüzünden insanlar araçtan kaçıyor. Yine tekrarlıyorum eleştirelim ama düzgün şekilde. Niyetimiz farklı olmasın......

Haksız eleştirileri gördükçe bunalıyorum. Arkadaş passat highline donanımda adam bluetooth kiti koymamış.bilmem ne koymamış. Bazı markalar örnek bmw çakmaklık için yok efendim sigara paketi diyip 1000euro kopartıyor. Mazda diyip yerden yere vurduğunuz üreticiler her şeyinizi düşünmüş ama yanlış yapmış. Mazda binip bu kadar isyan etmek ayıptır. Tüm bunlar benim düşüncem arkadaşlar. Eleştirilre her zaman açığım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Av.Oguzhan :

servet abi servis sana torpil mi geçiyor ? 6 ay veya 10k cx-3

o zaten 3 ayda 10k km yaptğı için söylemeişlerdir :D

yazıda ucuz parça derken hasar sonrası parça  grubuna işaret etmiş. Distribütör olarak eski kasaların da parçasını temin ediyor mu bilmiyorum ancak marka değeri için o da önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence gayet şizofrenik bir açıklama olmuş, kotadan bahsetmişler, eminim bayilerde 2016 model bir sürü araç vardır hala. Sen aldığın kotayı bitirememişsinki, açılsa ne olacak. Ha bir yandan da hak verdiğim konular da var tabi. 300-400 TL kar ile araba satmasını bekleyen arkadaşları hayretle karşıladım. Yani adam milyonlarca TL para yatıracak, en işlek yerlerde plaza alacak/kiralayacak, 140.000 TL'lik malda %3 kar edemeyecek mi? Edemeyecekse ayda 10-15 araç satarak nasıl bu çarkı döndürecek, neden döndürecek? Mazda kullanıcıların birçoğu yollarda kaynamadığı için tercih etmiştir, ediyordur. Hal böyleyken hem az olsun, hem fiyatı düşük olsun ama olmuyor işte. O tarz markalar da var Proton, Tata vs... :) Evet Mazdalar pahalı ama i30'un dizel dolu paketi ( Mazda 3 Power Sense'ye denk gelen opsiyonları ile birlikte ) 130.000'e satıldığı piyasada Mazda da 130.000'e mi satsın? Premium marka konusunda da daha alacakları çooook yol var, "ben premiumum arkadaş" diyince olunmuyor, Volvo bile bu imajı sağlamak için nekadar ulaştı, hala bir Mercedes, Audi seviyesine çıkabilmiş değil. Ha şunu diyebilirsin "ben Japonların premium markasıyım", eyvallah. Onda da Lexus falan giriyor işin içine gerçi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.k :)

servet abi servis sana torpil mi geçiyor ? 6 ay veya 10k cx-3 [emoji4] hatta araçta o şekilde ayarlanıyor my mazda programında da öyle

o zaten 3 ayda 10k km yaptğı için söylemeişlerdir [emoji3]

c311019c52fa9c7a1543d14dc1e0f205.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, M.E.G :

Bende mi yüklesem, ona göre giderim :) sıkıldım 2 ayda 1 bakım yaptırmaktan....

Servet abiye torpil geçmişler anlaşılan :) bende öyle birşey yok. 6 ay diyor.

m3vn7P.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Tarahumara :

Servet abiye torpil geçmişler anlaşılan :) bende öyle birşey yok. 6 ay diyor.

m3vn7P.png

Mail adresimi tanımlayamamış. Ben servise gitmeyeyim diyorum program bile bayiiye uğrayın diyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Çağlar Bayur :

aynı markada farklı bakım km periyodu olamaz. bu ekran görüntülerini programı linki bağlantısı nedir?

Apple App Store ya da Google Play Store'da My Mazda uygulaması.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı markada farklı bakım km periyodu olamaz. bu ekran görüntülerini programı linki bağlantısı nedir?

Mazda Türkiye'nin kullandığı program

Yanlız motor tipleri farklı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Çağlar Bayur :

farlkı motor tipine farklı olur o normal aynı sandım. tüketim de farklıdır ses te tork ta vs.

hadi o 2 araç farklı da servet abiyle benim araç aynı. telefon şarjı bitmişti açılsın ekran resmini yollayacağım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servet abi yüksek yerlerde ki tanıdıklarına söyle bize de torpil geçsinler :) baksana 2980 de bakıma gittik

Screenshot_20170523-224645.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı aldım, 10.k bakımı yapıldı, yılı dolmadan 20.k oldu, onunda bakımı yapıldı. Neden burada bu şekilde çıktı anlamadım ama yazılı beyan bu :) Biraz troll oldu bu iş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5000 km veya 6 ay ile konunun tamamen dışındayım, gitmezsem motoru kucaklayarak gitme ihtimalim var. Bildiğin kafam rahat :D 

5 senelik BMW lerde servis her sene 1 adet majör motor problemi bekliyor, arkadaşımın silindirlerinden birinin ateşlemesi bozulduğunda öğrendik. Sabah işe gitmek için çalıştırdığında deprem oluyor sanmıştı :) .Şimdi hangi günlük mazda kullanıcısı bu sıkıntı ile geçiriyor günlerini derseniz emin olamam ama buradan gördüğüm kadarıyla pek yok.

VW scirocco piyasaya çıktıktan 1 sene sonra bayilerde bulunmuyordu, en yakın siparişi 6 aya alıyorlardı. Hatta ikinci eli sıfırından pahalıydı, yine bir arkadaşım 6 ay bekleyip önceden üretim için özellikleri belirlenmiş (kendi tercihini yapması için 6 ay bile yetmiyordu) aracı bekleyip almıştı:

VW Golf alacaktı, bayi de Fan Edition buldu diye hemen aldı, çünkü kendi getirtmek istese 6 ay bekleyecekti.

1995 yazında lisedeyken Almanya tatiline gitmiştim, hayatımda hiç görmediğim tek kapılı opel astra ları, audi leri gördüğümde aklım gitmişti. İşin gerçeği bir araba nerede üretiliyorsa orada daha çok çeşitli model üretimi ve özel seçenek yaptırma ihtimalin oluyor. Keşke Japonya da olsaydık ben de gidip arabama 20B motor taktırsaydım :) aah ah 3 rotor ve sequential turbo, acaba turbo nun ayarı tutacak mı diye düşünmeden rahat rahat iş yaptırırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakım konusunda Mercedes kraldır hem kalite hem fiyat olarak. En iyi doktor kendinsindir. Kimse kendi kendisinin doktoru olmadığı için her an hastalabilir. Kimse arabasına kendi bakım yapmadığı için beklenmedik sorunlar çıkabilir. RX-8'lere en iyi bakanların Japonlar olduğu doğrudur. Japonlar boş zamanlarında kendi araç gereçlerini tamir eden bir ulustur. Orada maç, survivor falan ile zaman tüketilmez, herkes alır eline tornavidayı birşeyi tamamen sökip yeniden toplar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kotanın kalkması tek bir analama gelebilir, 2020 yılında 2016-2017 model araçları 2020 yılının şartlarına göre daha uygun fiyatlı satabilir. @serkan306

Araç satışları artar mı?

Bayilik karları %10 dan %7 ye çekilen bayiler bu durma isyan eder mi?

Bekleyip göreceğiz Nurkan beyin başarılarını...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hadi o 2 araç farklı da servet abiyle benim araç aynı. telefon şarjı bitmişti açılsın ekran resmini yollayacağım

Servislere gelen bilgi 6ay/10bin. Ben hiç bir yıl /20bin duymadım . 6 ayda gidiyorum genelde .
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...