Jump to content

Mazda CX-3 Yükseltme

Soner özcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese iyi geceler. Cx 3 le bazen arazide altını vurmak oldukca can sıkabiliyor. Aracımın orjinalliğini ve güvenlik standartlarını çok etkilemeden güvenilir birşekilde nasıl yükseltebilirim? Hiç aracını yükselten varmı varsa kaç cm ve sıkıntı yaptımı acaba? Aracımı çok seviyorum ama aklım hep qashqai subaru xv gibi araçlara kayıyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Değerli önerilerinizi bekliyorum. İyi geceler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araziye çıkıyorsanız Qq belki çok iyi bir tercih olmayabilir. Xv daha mantıklı şayet değiştirmek isterseniz aracınızı benim açımdan. Aslına  bakarsanız değiştirmemeniz ilk tercihim :D

Orjinali bozmadan dediğiniz şey pek mümkün değil. CX-3 için yapılmış offroad kitleri görmüştüm internette Türkiye de varmı bilemiyorum. 

Ama aracı o konuma getirirseniz ağır arazi arzunuz artıp aracı zor durumlarda bırakabilirsiniz çünkü daha taşa vurmalık bir görüntüsü vardı fotoğraflarda :D

Sonuç itibari ile bir off-road aracı değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın motor, şanzıman, yol tutuş, müzik sistemi, pratikliği ve birçok açıdan seviyorum ama azcık yoldan çıkıpta çokta dert etmeden araziye de girebilmek istiyorum. Amacım off road değil bi köye gitsem ordan geçemeyiz burdan geçemeyiz falan canım sıkılıyor. Keşke şu arabayı qashqai kadar büyük ki çok fark yok subaru xv kadar yüksek yapsalar tadından yenmezdi. Spaccer diye bi marka var ama Türkiye de o yükseltme parçaları varmı bilmiyorum. Umarım bunu tecrübe eden vardırda bana yol gösterirler. Çünkü düşünce olarak orjinalliğin dışına çok çıkamayan cesaret edemeyen birisiyim. İyi akşamlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Bir çözüm bulamadım Artvin de olduğum için olanak ta yok bu işlerle uğraşan çözüm üretecek birilerini bulsam belkide satmaktanda vazgeçerim çünkü fiyatlara bakılınca da bu fiyata bu işi yapacak dizel otomatik 4x4 yok varsada başlangıç fiyatı 140 150 bin TL İstanbul Ankara gibi illerden eğer tanıdığı olan varsa iletişim e geçebilirsem sevinirim amacım aracı sadece ywrdwn 18-20 cm civarına çıkartmak bakalım bekliyorum herkese iyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön yayaların altına veya üstüne takoz konabilir. Bende ön kısmın yere yakınlığından şikayetçiyim. 3 ila 5 cm yüksek olsa tam kıvamında araç olacak. Tabiki yüksek hız ve viraj kabiliyeti ciddi oranda kaybolacak. Ki ona razıyım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Soner özcan :

Bir çözüm bulamadım Artvin de olduğum için olanak ta yok bu işlerle uğraşan çözüm üretecek birilerini bulsam belkide satmaktanda vazgeçerim çünkü fiyatlara bakılınca da bu fiyata bu işi yapacak dizel otomatik 4x4 yok varsada başlangıç fiyatı 140 150 bin TL İstanbul Ankara gibi illerden eğer tanıdığı olan varsa iletişim e geçebilirsem sevinirim amacım aracı sadece ywrdwn 18-20 cm civarına çıkartmak bakalım bekliyorum herkese iyi günler

Yükseltirseniz mrcc ve scbs düzgün çalışmayabilir. Bunu da eksilere ekleyin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...