Jump to content

Mazda 323 Devirden Düşme Sorunu

Hsn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İyi günler 95 model 323 aracım hafif rampalarda devirden düşüyor 3. Vitese kadar düşüyor hız 70 80 e kadar iniyor ustalara sordum biri motor inecek dedi biri avanstan dedi baktırdım olmadı yüksek maliyetten korkuyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba Hasan,

Konu başlığını mesaj içeriğine göre yeniden düzenledim.

Öncelikli olarak detaylandırmak adına biraz daha bilgi verebilirsen. Deneyimli kişiler tecrübelerini paylaşacaktır.

Örneğin aracın km'si ?

Lpg var mı ? Varsa bu durumu lpg'de / benzinde yapma durumunu denediniz mi ?

Rolantide iken bir sıkıntı var mı ? Titreme silkeleme gibi ?

Lpg varsa ayarına hiç baktırdınız mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim abi! 235000 km de lpg var ayarlarını olduğum yerde yaptılar. benzinde de yapıyoama  daha seri gidiyo lpg ye oranla... rolantıde hafif bi dalgalanma yapıyo özellikle soğukken burda bi usta motorda bir köpürme var dedi

Abi birde aracım düz yolda araç dolu olsa bile hiç zorlanmadan 150 yi rahatlıkla görüyo. Yalnız vites küçülttüm mü geri biranda devir alıp hızlı kavrayamıyor.devir göstergesi normal seviye 3 veya 4 te iken bagırıyo gibi aracım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugun bir ustada cekmeme sebebi  egzoz dan olabilir bunu ilk olarak değiştirelim demiş kafam karıştı abi buji kablolarından girdiler egzoza kadar gitti napıcamı bilemedim çekişinin randımanlı olmamasını kafama taktım abi ramoalarda bayılıyor sollayamıyorum buda canım sıktı olduğum yerde sorunun kaynağını tespit edemeselerde şurdan burdan diye biraz masrafa sokabilecekler var 2 yıldır siteden çok bilgiler edindim üye olmaya karar verdim burda gerçekten sorunun çözümü sağlanıyor herkese ayrı ayrı teşekkür ederim 

Baskı balatanın bana nekadara malîyeti olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle, motor inecek diyen ustaya güvenmeyin, motoru sakin indirmeyin.  Bence aracinizin güç/tork vermesinde bir sorun olabilir, zaten öyle de görünüyor.  Bunun da 101 tane nedeni olabilir.  Birer birer girmekte yarar var.  LPG'de daha fazla güç kaybi oldugunu yazmissiniz.  Bem olsam en azindan su dönemde araci sürekli benzinli kullanirim.  Benzin aracin baz yakitidir.  LPG ile isi daha da zora sokarsiniz.

Her araç düz yolda 150 km/h gidebilir, bu normaldir.  Esas yokus yukari gitmek güç ister.  Sizin araciniz beklediginiz gücü/torku vermiyor.  En son ne zaman bakim yapildi?  Bakimda neler yapilmisti?  En basit bir hava filitresi bile önemlidir.  Böyle ufak seylerden baslayip adim adim gidin.  Sakin bir anda (motoru indirmek gibi) büyük bir islem yapmayin.  Tekerlekleri söküp dönmelerinde sorun olup olmadigina bakilabilir.

Genellikle yetkili servisler ülkemizde çözümün bir parçasi olarak görülmüyor ama bence bazen onlari da isin içine katmakta yarar olabilir.  Konya'da Zeki Kaya isimli bir Mazda yetkili servisi var.  Ona gitmeyi de düsünebilirsiniz.

• Musalla Bağları Mah. Elmalı Cad. Yapıcılar Önü No:45
  • Selçuklu
  • KONYA 42080
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

AKayhan abi aracı aldığımda ssıkıntı vardı contası değişti kapak azda olsa taşlandı o arada yapılan bakım ne ise o ayrıca filtlerini falan değiştirdim yarın radyatör için gitcem ordan uğrayabilirim... birde ilhan abi sormuştu benzinde sıkıntı aynı mı diye! yapmıyo ama gazı sona doğru vardığında sanki boğuyor ayağımı çekip geri yüklendiğimde daha seri topluyor 

Bu akşam olduğum yerde sanayii de egzoz ve bujileri kontrol ettirecem alakası varmı yokmu bilmiyom sorunla ama

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abilerim  bu konuüzerinde kontrolleri yaptırdım bir sıkıntı yok lakin lpg de 1 depo ile en fazla 270km yapabiliyorum yakıt çok fazla sıkıntı ne olabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

Araç bağırıyorda çekmiyorsa benim tahminim baskı balata derim birde çekişi düşüren bi sebepte distribütörün üzerindeki avans vakumu arızalı olabilir ondanda yapar 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...