Jump to content

Mazda 323 Kalkışlarda Titreme

Babaözgür
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cümleten selamun aleyküm yaw arkadaşlar mazda 323 sedan glx kalkışlarda titreme ve vuruntu yapıyor acaba ne olabilir sebebi fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dostum daha detaylı  bilgiler vermen lazım..  çok genel bir şey titreme yapıyor demek.

debriyajdan çekerken yapyıorsa balata bitmiştir kötüdür.     motor gaza yüklenince yapıosa, başka birşeydir vs.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sürekli yapmıyor işte debriyajdan ayağımı çekip gaz verirken silkeleme yapıyor vuruntu da yapıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acaba aks kafalarından yapar mı ben oralardan şüpheleniyorum 

Olur ama işte sürekli yapmıyor arada oluyor çoğu kez de yokuşlarda oluyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aks kafalarından yapmaz..

aks kafası arızası. direksiyonu bir yöne sonuna kadar çevirip aracı kaldırdığınızda  tekerleklerden TAK TAK TAK şeklinde bariz bir vurma sesi gelir. demir demire vurur gibi  . çok net bir teşhisi vardır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Çağlar Bayur :

daha çok ısındıktan sonra mı yapıyor, yoksa mesela ilk evden çıkarken de yaptığı oldu mu?

sizi burada görmek ne güzel sn çağlar bey

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Çağlar Bayur :

daha çok ısındıktan sonra mı yapıyor, yoksa mesela ilk evden çıkarken de yaptığı oldu mu?

Genelde ısındıktan sonra yapıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, Zealot :

sizi burada görmek ne güzel sn çağlar bey

pist günleri başlıyor

11 saat önce, Babaözgür :

Genelde ısındıktan sonra yapıyor 

debriyaj balatası bitmemiştir de yüzeyi parlamıştır, ısınınca titreme yaptırır. ehil bir ustada anlaşılır durum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Çağlar Bayur :

pist günleri başlıyor

debriyaj balatası bitmemiştir de yüzeyi parlamıştır, ısınınca titreme yaptırır. ehil bir ustada anlaşılır durum

peki abi ne yapmak lazım yani değişmek mi lazım tamiri oluyorsa  tamir mi ettirmek lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önce teşhis lazım. balata yüzeyi parlamışsa sökmeden birtakım hunharca yöntemler var düzeltebiliecek ancak şöyle ki: ya düzelir ya da daha yerinden kalmaz açılıp debriyaj değişir. son çare yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Çağlar Bayur :

önce teşhis lazım. balata yüzeyi parlamışsa sökmeden birtakım hunharca yöntemler var düzeltebiliecek ancak şöyle ki: ya düzelir ya da daha yerinden kalmaz açılıp debriyaj değişir. son çare yani

eyvallah abi sağolasın 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence ateşlemeye ilgili bi problem var gibi araç viteste iken ayağınızı birden gazdan vek önce de ayni problem yaşıyorsanız avans ateşleme ile alakalı bi probleminiz olabilir.kendi aracında yaşamıştım boyle bi problemi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Ahmet ÇINAR :

Bence ateşlemeye ilgili bi problem var gibi araç viteste iken ayağınızı birden gazdan vek önce de ayni problem yaşıyorsanız avans ateşleme ile alakalı bi probleminiz olabilir.kendi aracında yaşamıştım boyle bi problemi

5 dakika önce, Ahmet ÇINAR :

yani buji kabloları bujiler ngk nın distribütör temizliğine de dikkat ederim ama bilmiyorum abi sürekli yapsa çözüm buunur ama sürekli yapmıyor 100 km falan yol gittikten sonra bazen yapıyor bazen yapmıyor ama  yaptığı zaman da arabada üç dört kişi olunca da  daha çok yapıyor gibi geliyor bana akıl sır erdiremiyorum ben aks kafalarından şüphe ediyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aks lar yapmaz hocam anlattığınız sorunu.benim aracımda avans problemi vardı vuruntu yapıyordu ayağımı gaz pedalından çekince çok hissediyordum problemi araç birden yigiliyordu boyle bi problem mi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Ahmet ÇINAR :

Aks lar yapmaz hocam anlattığınız sorunu.benim aracımda avans problemi vardı vuruntu yapıyordu ayağımı gaz pedalından çekince çok hissediyordum problemi araç birden yigiliyordu boyle bi problem mi.

Yok abi ya 80 100 km uzunlukta bi yol gittikten sonra stop edeyim tekrar çalıştırıp kalkarken kerkiniyor hele de araba da kişi sayısı fazla olursa daha çok yapiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SONUNDA TİTREMENİN SEBEBİ BULUNDU.endüksiyon bobinine baglı olan buji ateşleme kablosunun üzerine tüp kesicisinden gelen kablo varmış onun sarılı olması gerekirmiş..Tüpçü de usta hemen yaptı çok şükür başka bi şey yokmuş. herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...