Jump to content

Otomatik Vites Araçta LPG Geçişi Sırasında Stop Etme Sorunu

Ömer626
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhabalar saygı değer forum üyeleri.

Malum benim 2.0 cvt şanzuman P11 kodlu aracım var.Araç ilk benzinle çalıştığında gaza geçerken devirde dalgalanma oluyor,devir düşüp stop ediyor.İlk baş gösterdiği sıralar yolda gidiyordum resmen stop etmeye yeltendi. Gaza yüklenip engelledim stop etmesini.Sonralarda aracı çalıştırdığımda gaza geçene kadar kaldırmıyordum arabayı. Şu sıralar KKTC de askerlik yaptığımdan dolayı aracı eşim kullanıyor ve bu sorun eşimi çok zor durumda bırakıyor. Hangi LPG ustasına götürtdüysem (servisleri de dahil) yapamadılar. Hatta ustaların biri 1.8 motorun gaz memesini takmışlar buna diye değiştirmiş. Araç başında olamadığım içinde iyice canımı sıkmaya başladı bu problem.. Bu sorunu yaşamış olan arkadaşlar varsa çözümünü bilen bana yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ömer selam kardeşim geçmiş olsun. Başında olmadan maalesef zor bu işle. Umarım kısa zamanda bir çözüm bulursun..

Bu arada şafak kaç? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın standart manifoddan enjeksiyonlu araç. LPG ayarından olduğu çok aşikar. lpg ye geçiş için bir ayar vardı atiker de sanırım bütün kitlerde vardır. Problem ondan olsa gerek. Tam geçişte ya zengine ya da fakire düşüyor. LPG ciler pek bizi dinlemezler. Tanıdık bulup derdini anlatman lazım. Ya da ayar kablosunu alıp kendin yapacksın. Muhtemelen daha ucuza gelecektir :D Deneyimlerim bu yönde. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tip sıkıntıların %99 u montaj ilgisizliği (hata demeyelim ) veya hatalı ayardır. motordan şanzımandan bağımsız hatalar. manuel vitesli de nispeten ara gaz verebiliyoruz hataları örtüyoruz.

Uzaktasınız, distrbitörü ile iritabat geçim, size iyi bir lpg bayisine yönlendirsinler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.04.2018 at 16:42, Mehmet Özdemir :

bu nissan epey başını ağrıttı ömer senin. bilgili arkadaşalar @zoptrik ve @Zealot'un görmesini sağlayalım

Zorla beni sat diye bağırıyor abi..otomatik vites bi M3 alacaz artık bu gidişle.

15.04.2018 at 20:55, İlhan :

Ömer selam kardeşim geçmiş olsun. Başında olmadan maalesef zor bu işle. Umarım kısa zamanda bir çözüm bulursun..

Bu arada şafak kaç? :)

Atarsa 198 ama bu aralar pek atmaya niyeti yok gibi :-D

15.04.2018 at 22:34, zoptrik :

Aracın standart manifoddan enjeksiyonlu araç. LPG ayarından olduğu çok aşikar. lpg ye geçiş için bir ayar vardı atiker de sanırım bütün kitlerde vardır. Problem ondan olsa gerek. Tam geçişte ya zengine ya da fakire düşüyor. LPG ciler pek bizi dinlemezler. Tanıdık bulup derdini anlatman lazım. Ya da ayar kablosunu alıp kendin yapacksın. Muhtemelen daha ucuza gelecektir :D Deneyimlerim bu yönde. 

Eyvallah fatih abi,mayıs sonunda konya ya geleceğim.Hem bi çay içeriz beraber hem de senin bilgilerinden yararlanırım.Hem aracı birebir de görürsün.

15.04.2018 at 23:13, Çağlar Bayur :

bu tip sıkıntıların %99 u montaj ilgisizliği (hata demeyelim ) veya hatalı ayardır. motordan şanzımandan bağımsız hatalar. manuel vitesli de nispeten ara gaz verebiliyoruz hataları örtüyoruz.

Uzaktasınız, distrbitörü ile iritabat geçim, size iyi bir lpg bayisine yönlendirsinler

Komple lpg sistemini atiker den prins e geçirmeyi bile düşündüm.bi yere el atıyosun başka bi yerden ya arıza açıyor ya ayarı kaçıyor.Sinir bozucu olmaya başladı artık.

Yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Askerde olunca pek aktif olamıyorum,cevap için geç kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla atikerde suç yoktur, ustalarında vardır. Atikerin parçaları ucuz e 20 senelik bir araçta da lpg parçalarının değişme zamanı da gelmiştir, regülatör, enjektör ne varsa değiştirilip bir de ayar çekilirse sıfır gibi olur. Ankara'ya gitme imkanı varsa eşinizin, şaşmazlarda quattro garage ı öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mutlu Tekir :

Valla atikerde suç yoktur, ustalarında vardır. Atikerin parçaları ucuz e 20 senelik bir araçta da lpg parçalarının değişme zamanı da gelmiştir, regülatör, enjektör ne varsa değiştirilip bir de ayar çekilirse sıfır gibi olur. Ankara'ya gitme imkanı varsa eşinizin, şaşmazlarda quattro garage ı öneririm.

Hocam araç 20 yıllık katılıyorum ancak,Lpg sistemi 2015 te takılmış.Aracın başına gideyim de ne var ne yok değiştirecem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...