Jump to content

Deri koltuk / döseme temizligi ve bakımı

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sanırım aradığınız konu bu ;)

Ama ben burada tavsiye edilen ARKO kremi denedim ve pek memnun kalmadım. SONAX ile devam etmekte fayda görüyorum. Arko deri aralarındaki deliklere giriyor ve orada beyaz şekilde kalıyor..

ben arko değilde nivea kullandım yaklaşık birer hafta arayla 3 kere yaptım yapmadan önce zeytinyağlı sabunlu suyla sildim sonra uyguladım gayet güzel oldu bence arabanın içide güzel koktu :)

Sonax tarzı hiç bir ürün almadım ondan dolayı hiç bilgim yok  :krrsz: dediğiniz ürün 250 ml lik olan mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yanıt 75
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

27

• nigar

4

• mazdamx-5

9

• ART CAR

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Geçen gün Ankara'dan 2000 model bmw 318 alan bi abimiz vardı bugün getirmiş arabayı, tabi yeni araba hemen bi test sürüşü yapalım dedik. Araç deri döşeme pırıl pırıldı ve yepyeniydi. Döşemeleri yeni mi yaptırdın diye sordum yok aldığımda detaylı iç temizlik yaptırdım dedi. Ankarada yaptırmış sadece iç detaylı temizlik 300 tl vermiş yanlış hatırlamıyorsam. 300 tl ye değermi derseniz tartışılır ama araç sanki sıfır gibiydi Ankara'da yaptırmak isteyen olursa yaptırdığı yeri verebilirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Uzun bir aradan sonra dün akşam deri koltuklara bakım yaptım.

Daha önce kullandığım SONAX'ı ararken hem miktar hem de fiyat olarak daha uygun olan Turtle Wax'ın Platinum Series / Essential Leather Cleaner ürününü aldım ve uyguladım.

fg5426.jpg

Daha önceki bilgilerim çerçevesinde beyaz bir sıvacı süngeri kullandım ve daha ilk koltukta kirden simsiyah olmuştu.

Sonax'a göre sanki biraz daha iyi nemlendiriyor gibi geldi ama zaten deri çok kuruduğu için her halukarda iyi gelecekti. Umarım kullandıkça daha da iyi sonuç verir.

Yalnız bizim araçlarda konsol ve kapılara ne uygulayacağım konusunda şüpheliyim. Aynı ürünle mi devam etmeli yoksa ayrı bir ürün mü kullanmalı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 TL idi sanırım. Koçtaş'tan aldım. 500 ml , SONAX'ın ki 15 TL idi ama o 250 ml. Bunun kutusu ve Platinum ibaresi cezbetti dersem yalan olmaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçek deri olmadığını sanıyorum. Okan bir yorum yaparsa sevinirim :D

konuyu tam anlayamadım ama şöyle söyliyim... artık araçlarda gerçek deri ve ahşap kullanımı bitti denecek kadar azaldı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan kısaca sorum şu, 2004 Mazda6 , deri döşemeli olanda konsol ve kapılarda kullanılan malzemeye deri koruma kremi sürülebilir mi ? Ya da ne tavsiye edilir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan kısaca sorum şu, 2004 Mazda6 , deri döşemeli olanda konsol ve kapılarda kullanılan malzemeye deri koruma kremi sürülebilir mi ? Ya da ne tavsiye edilir ?

tabi abicim, sürülür. temizleme için, würth köpük döşeme temizleyiciyi tavsiye ederim. bir tüp kapı ve koltuklar için yeterli olacaktır. bulamazsanız, nemli sabunlu bezle silin, kağıt havluyla kurulayın... ardından koruyucu süt diye satılan ürünlerden itibar ettiğiniz birisini sürebilirsiniz. kirli koltuğa sürmenizi tavsiye etmem, bir işe yaramaz...

dediğim ürünü buradan bulabilir veya benden isteyebilirsiniz....

http://www.modifiye.com.tr/tuning/5046-275-WURTH-AKTIF-TEMIZLEME-KOPUGU-500-ML.aspx

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yukarıda resmi olanı kullanıyorum.

Kirli koltuğa sürmeyin derken önce nemli bez ile temizleyip kuruladıktan sonra mı uygula demek istiyorsun bu ürünü ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

ya abi ben arap sabunuyla silip duruladıktan sonra kremledim ama koltugun delikli olan kısımlarında şuan krem duruyo ve siyah deri üstünde beyaz beyaz hiç güzel deil kremi ordan nası çıkarıcam???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun bir aradan sonra dün akşam deri koltuklara bakım yaptım.

Daha önce kullandığım SONAX'ı ararken hem miktar hem de fiyat olarak daha uygun olan Turtle Wax'ın Platinum Series / Essential Leather Cleaner ürününü aldım ve uyguladım.

fg5426.jpg

Daha önceki bilgilerim çerçevesinde beyaz bir sıvacı süngeri kullandım ve daha ilk koltukta kirden simsiyah olmuştu.

Sonax'a göre sanki biraz daha iyi nemlendiriyor gibi geldi ama zaten deri çok kuruduğu için her halukarda iyi gelecekti. Umarım kullandıkça daha da iyi sonuç verir.

Yalnız bizim araçlarda konsol ve kapılara ne uygulayacağım konusunda şüpheliyim. Aynı ürünle mi devam etmeli yoksa ayrı bir ürün mü kullanmalı ?

Turtle Wax Platinum Deri Temizleyici & Saç Kremi

The Turtle Wax Platinum Leather Cleaner & Conditioner is a blend of pH balanced soaps and surfactants, which remove stubborn stains and ingrained grime, delivering outstanding cleaning power. Platin Turtle Wax Deri Temizleyici & Conditioner üstün temizleme gücü sağlayan, inatçı lekeleri ve yerleşmiş kiri çıkarmak pH dengeli bir sabun ve yüzey, bir karışımıdır. With added Glycerine, Vitamin E and Aloe Vera, this moisturises and conditions, restoring natural suppleness and softness. Eklendi Gliserin ile, E vitamini ve Aloe Vera, bu nemlendirir ve koşulları, doğal elastikiyetini ve yumuşaklığını geri.

Features & Benefits Özellikler ve Yararları

* Cleans, moisturises & protects all leather trim Cildi temizler, nemlendirir ve tüm deri döşemelere korur

* pH balanced soaps and surfactants remove stubborn stains pH dengeli bir sabun ve yüzey inatçı lekeleri çıkarmak

* Glycerine, Vitamin E and Aloe Vera moisturise and condition, restoring natural suppleness and softness Gliserin, E vitamini ve Aloe Vera nemlendirir ve durumu, doğal elastikiyetini geri

Yurtdışı bir siteden  google çevirisi :D 3 seneden beri kullanıyorum bence gayet iyi bir ürün.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...