Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Dolu Hasarı Tamiri

IraArel
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Bugün yağan dolu sonucu arabam pert oldu.

Niyeyse yanındaki araçlarda hiçbirşey yokken benim kaporta, tavan, bagaj, aynalar vs iptal. Hatta şöyle söyleyim 92 model reno araçta bile bir şey yokken benim araç...

Ha yağan dolu çol büyük, evlerin duvarlarına bile zarar vermiş ama ne bileyim kimseninkine bir şey olmayıp da sasece benimkine olunca hem üzüldüm hem bu aracın dış malzemesi mi dandik diye düşünmeye başladım.

Lafın kısası, aracı sağlam bir şekilde nerede yaptırabilirim? Kayseri,konya, mersin adana hatta ankara gidebileceğim şehirler. 

Arabanın her tarafı resimdeki gibi.

Ama her şeyi geçtim direkte nasıl göçük oluşuyor, onu anlayamadım.

IMG-20190502-WA0025.jpg

IMG-20190502-WA0018.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun,2 sene önce aracımı ilk aldığımda benimde başıma gelmişti, kayınpederin torosunda hiç çizik yok, bacanağın hyundai de çizik yok benimkinde göçükler oluşmuştu, ilk başlarda kafaya çok taktım yaptırayım diye sonra umursamadım, hyundai ile kaza yaptılar dağıldı, bize arkadan yaris çarptı,yaris perte çıktı bizimkinde sadece tampon ve arka stop değişti, sacı ince olabilir ama sağlam bir araba kullanıyoruz,allah korusun kimseyi kaza ile sınamasın, dünya malı cana birşey olmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim araçların sacı çok çok ince. Benim arabada da dolu falan yemediği halde sağda solda hep ufak tefek göçükler dalgalanmalar var, yıkadıktan sonra silerken bile esneyip duruyor metal. Honda Civic'de de aynı durum var örneğin, hatta kronik bir göçük mevzusu dahi var onda takip ettiyseniz. Japon otomobillerin çoğunluğu böyledir, hem kaportaları incedir, hemde boya mikronları. Bazı yalıtım sıktıntılarının altında da bu durum yatıyor.

92 Broadway'ın kaportası oldukça kalındır bu arada, bir çok otomobilin kaportası daha etli, daha kalındır o dönemler. Ağırlık tasarrufu ve maliyet kaygıları şimdiki kadar abartılı değildi o yıllarda.

Göçükcüler genelde Alman-İsveç otomobilleriyle çalışmak isterler, metalları genellikle kalın ve metal hafızaları iyidir çünkü, eski yerine lop diye geliverirler genelde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun üzücü olay benim tavanda da az sayida belli belirsiz bir kac göçük var onları da yazin yaptirmayi düşünüyorum. güzel iscilikleri olanlar var  arastirmak lazim orjinale yakin yapacaklarına inaniyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ufak bir el kol sürtünmesiyle çizilen boyası var. Benim oğlanın inip bindiği tarafın kapısı harita olmuş. Ön kaput da sayamadığım kadar çakıl taşı izi var.  Tavanda ve kapılarda göçük ler var. Bu saatten sonra kaplamada olmaz. Sonraki aracım mazda 6 olur düşüncesi artık yavaş yavaş yok olmaya başladı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.05.2019 at 21:02, Lupara :

Gecmis olsun. 

Adamlari nasil buldunuz merak ettim. 

Yazmıştım aslında, dolu haberini duyunca gelmişler diye :)

22 saat önce, g3z3g3n1616 :

Ufak bir el kol sürtünmesiyle çizilen boyası var. Benim oğlanın inip bindiği tarafın kapısı harita olmuş. Ön kaput da sayamadığım kadar çakıl taşı izi var.  Tavanda ve kapılarda göçük ler var. Bu saatten sonra kaplamada olmaz. Sonraki aracım mazda 6 olur düşüncesi artık yavaş yavaş yok olmaya başladı. 

Aracın boyası çok narin.

Arkadaşlar araçta 3 tane tırnak kadar yerde boya atması olmuş doludan dolayı. Paslanmasın diye rötüş yapmak istiyorum. Sonuçta tırnak kadar yer bir şey olmaz herhqlde.

Nasıl yapabilirim veya yaptırabilirim? Araç kırmızı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Uygun başlık ancak burasını bulabildim gerekirse taşınabilir.

Olmayan birşeyin konusunu açmak istemedim. Uyarı ve tedbir alınması amaçlı yazıyorum. Gönül ister ki pas geçsin, dolu yağmasın.

Fakat yarın Trakya ve İstanbul'un batısı, perşembe ise Marmara'nın güneyi, doğusu ve Batı Karadeniz'de çok büyük bir oraj bekleniyor. Dolu riski çok yüksek.

Ventusky'ın sitesinde yağış ve hava radarı bölümlerini takip etmenizi öneririm. Hava radarı 1.5 saatlik geleceği yüksek doğrulukta tahmin ediyor. Kırmızı ise dolu riski yüksek anlamına geliyor.

https://www.ventusky.com/?p=40.0;31.2;5&l=rain-3h&t=20190709/2100

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hedef filo'dan gelen sabahki, mail,

Değerli Müşterimiz,

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Acil Durum Yönetim Merkezi'nin geçtiği uyarıya göre, geniş bir coğrafyayı kapsayacak sel ve fırtına riski taşıyan şiddetli yağışların yarından itibaren etkisini göstermesi beklenmektedir.

Uyarıya göre çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış ve fırtına;

• 10 Temmuz Çarşamba günü Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ,
  • 11 Temmuz Perşembe günü İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bolu,
  • 12 Temmuz Cuma günü Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize

illeri ve çevresinde etkili olacaktır.

Ayrıca, 11 Temmuz'dan itibaren hava sıcaklıklarının 5 ila 9 derece civarında düşeceği, rüzgar hızının da 50 - 80 km/saat hıza çıkacağı bildirilmiştir. Duyurunun detayı için tıklayınız.

Sürüş güvenliğiniz için, yağış süresince aracınızla seyir halinde olmamanızı ve aracınızı mümkünse kapalı otoparka almanızı öneririz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...