Jump to content

Mazda Türkiye İzmir Servis ve Bayii Yeni Otomotiv Kapandı

Les_Chevaliers
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 hafta sonra ...
17.06.2019 at 09:04, Anilcanatan :

Geçtiğimiz bayram tatilinde Bodrum'daydım. Muğla servisi/bayisi nin önünden geçtim yol üzerinde güzel duran bir bayi. Olumlu yorumlarını da forumdan okuyorum ama asıl bodrumun içindeyken dikkatimi çeken şey diğer şehirlere göre çok daha fazla Mazda vardı şehirde. Bence bunda bayinin ciddi etkisi var. Darısı Ankara'ya @dr_azoom:)

Not: Muğla bayisini tanımam etmem bir kere dahi konuşmuşluğum yok.

Güzel dilekler için teşekkür ederim abi 2 aylık bayi olmamıza rağmen bayağı bi araç satışı yaptık.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bugün tatil dönüşüm sebebiyle aracı aldığım Gören in önünden geçtim. Bayi kapaliydi ama bayi önünde dışarıda en az 20 adet Mazda vardı ciddi anlamda gurur duydum. Keşke bir mucize olsa da Gören İzmir de de şu işe el atsa ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.07.2019 at 22:22, cnrps :

Bende bugün tatil dönüşüm sebebiyle aracı aldığım Gören in önünden geçtim. Bayi kapaliydi ama bayi önünde dışarıda en az 20 adet Mazda vardı ciddi anlamda gurur duydum. Keşke bir mucize olsa da Gören İzmir de de şu işe el atsa ? 

Kesinlikle bende önünden geçtim bu kadar mazda3 ü yanyana görmemiştim çok hoşuma gitti.. İnsallah gelsinler ne güzel olur.. iş bilenin kılıç kuşananın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Türkiye'nin 3. büyük şehrinde Aylar geçti halen yetkili servis belirlenemedi.

Gerçekten Mazda'ya yakışmayan bir yönetim görmekten dolayı üzgünüm.

Eski bir Otomotiv sektörü yöneticisi olarak anlamakta zorluk çekiyorum. Mazda yetkili

servis diyorum, bana 160 km ötedeki muğla servisini söylüyorlar. Ayıp, çok ayıp.

yazıklar olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, gkurt :

Türkiye'nin 3. büyük şehrinde Aylar geçti halen yetkili servis belirlenemedi.

Gerçekten Mazda'ya yakışmayan bir yönetim görmekten dolayı üzgünüm.

Eski bir Otomotiv sektörü yöneticisi olarak anlamakta zorluk çekiyorum. Mazda yetkili

servis diyorum, bana 160 km ötedeki muğla servisini söylüyorlar. Ayıp, çok ayıp.

yazıklar olsun. 

@gkurt gelişmeleri bu konudan takip edebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muğla bayisinin İzmir de servis işine gireceği yönünde söylentiler var fakat Okan bey tarafından bir açıklama gelmedi, arayıp sormak lazım son durum nedir diye ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şartlar büyük ihtimal çok zorlayıcı, ülkenin ekonomik durumu ve markanın geçmiş dönem satışları ortada, Mazda'nın motor konsepti ülke ile kökten uyumsuz. Asıl yüksek adetlerde satılmış eski nesil Ford ortaklık modellerin çoğu dışarıda servis görüyor. Bu meselenin sürüncemede kalması çok normal açıkcası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu servis eksikligi meselesinin 2 boyutu oldugu söylenebilir.  Birinci boyut Mazda Türkiye'nin Izmir'de bir servis gerektigine dair ikna olup olmamasi konusudur.  Yukarida bununla ilgili güzel bir fikir alisverisi var.  Ikinci ve daha uzun vadeli konu Türk otomobil tüketicisinin Mazda markasina yeterince asina olmamasidir.  Zaten Türkiye'deki otomobil parki incelendiginde hiç güvenilir olmayan bazi markalarin bol miktarda sattigi ve güvenilir markalarin pek fazla satmadigi rahatlikla görünür.  Asagida otomobil güvenilirligi konusunda uzman diyebilecegimiz Consumer Reports tarafindan 2019 için yapilmis bir çalisma var.  Bu çalisma CR tarafindan her sene yenilenir.  Listenin en üstünün müdavimleri genellikle Lexus/Toyota gibi markalardir.  En altlarda ise Fiat ve bazi Alman markalari bulunur (bakiniz asagidaki liste).

Ülkemizde ne yazik ki en pahalli araba en iyi arabadir gibi kökten bir yanilgi vardir.  Asagidaki listeden de görülebilecegi gibi güvenilirlik ("reliability") apayri bir teknik kavramdir ve aracin fiyatindan tamamen bagimsizdir.  Örnegin, listenin gerek üstlerinde gerekse altlarinda hem uygun fiyatli hem de pahalli markalar vardir.  Yani fiyat ile güvenilirlik arasinda bir korrelasyon bulunmamaktadir.

Bu listede gördügünüz gibi Mazda güvenilirlik açisindan dördüncü siradadir.  Bu bence çok iyi bir pozisyondur.  Benim daha önce de bahsettigim gibi Türk tüketicisi güvenilirlik kavramindan tamamen bihaberdir.  Örnegin, en güvenilir Alman markasi Audi ve en az güvenilir Alman markasi ise Benz olmasina ragmen ülkemizde Benz bol miktarda satmaktadir.  Bunu nasil açiklayabiliriz?  Belki Türk tüketicisinin güvenilirlik konusundaki cehaleti ile.

Consumer Reports bu güvenilirlik verilerini en az yüzbinlerce araç sahibine gönderdigi detayli anketlerle elde eder.  Ben ABD'de iken bana da göndermislerdi ve ben de anketi yanitlamistim.  Güvenilirlik gerçekte bir mühendislik terimidir ve bir makinenin/otomobilin/cihazin herhangi bir ariza yapip yapmama egilimine isaret eder.  Amerikalilar güvenilirlik konusunda bizden çok daha hassastirlar çünkü hiçbir Amerikali yolda kalip rahatinin bozulmasini istemez.  Daha önceden de bahsetmistim, ABD'de FIAT markasinin açilimi "Fix It Again Tom" (tekrar tamir et Tom) seklindedir çünkü Amerikalilar bu markanin ne kadar az güvenilir oldugunu gayet iyi bilirler.  🙂

CR Car Brands Reliability 2019.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Herkese merhaba,

Aracımın bakımını Muğla'ya gitmeden yaptırmak için çözüm ararken belki yeni bir yer açılmıştır diye mazda.com.tr de İzmir için servis arattım ve site Tırak Otomotiv diye bir yer gösterdi. Önce İzmir'e yeni bir Mazda bayii ve servisi açıldı zannettim. Ancak internetten Tırak otomotivi araştırınca Bosch car service olduğunu gördüm. Sanırım bu servis ile araç garantisi de devam edecek. İzmir'de olup bu servisi kullanan var mı? Mazda mx5'i emanet edebilir miyiz sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Selcuk_miata :

Herkese merhaba,

Aracımın bakımını Muğla'ya gitmeden yaptırmak için çözüm ararken belki yeni bir yer açılmıştır diye mazda.com.tr de İzmir için servis arattım ve site Tırak Otomotiv diye bir yer gösterdi. Önce İzmir'e yeni bir Mazda bayii ve servisi açıldı zannettim. Ancak internetten Tırak otomotivi araştırınca Bosch car service olduğunu gördüm. Sanırım bu servis ile araç garantisi de devam edecek. İzmir'de olup bu servisi kullanan var mı? Mazda mx5'i emanet edebilir miyiz sizce?

Tırak servisle ilgili bilgim yok ama mx5 im olsa, arabayı mbırak  sırf sürmek için bile Muğlaya yada Antalyaya giderdim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01.02.2020 at 23:27, Selcuk_miata :

Herkese merhaba,

Merhaba, eğer standart bakım ise tercih edebilirsiniz, ben afyon Mazda servisinde yaptırdım, aynı şekilde Bosh Car Service.....Mazda servis anlaşması yapmadan önce ciddi eğitim veriyormuş teknikerlere.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tırak oto eski servislerden daha önce fiat yetkili servis satış vardı özel servis ayarında olur ancak araçlara ne kadar hakim orası muamma yetkili servis gibi yatırım v.s yapılmaz büyük ihtimal garanti için kullanılır belki  ama diğer işlemler için gidilmez sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

selamlar arkadaşlar yeni servis açılmış 2 gün önce oradaydım aracımı götürdüm benim gittiğim yetkili servis TIRAK OTOMOTİV telefonu 0 541 4391083 adres lazımsa Balatçık mahallesi 8789/3 sokak no:2/a çiğli web siteside www.izmirmazda.com bi tarafta dursun derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Tırak otomotiv den servis için randevu aldım. 1 hafta sonraya verebiliyorlar çok yoğunlarmış. Sebebi mazdalar mı yoksa başka araçlar mı bilemiyorum. Gitmeyi düşünen arkadaşlar için yazdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...