Jump to content

Tekleme Sorunu (Lantis - Familia)

yanarhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dün biraz benzinde denedim arabayı. benzinde iken herhangi bi sorun çıkarmadı. bi gün de memlekete giderken denerim o zaman kesin sonucu söylerim. şimdilik böyle idare ediyoruz bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben daha kökten bi çözüm düşünüyorum. komple tüpü söktürmeyi. :). ama uzun yola gidersem ne yapacam onu bilmiyorum işte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün biraz benzinde denedim arabayı. benzinde iken herhangi bi sorun çıkarmadı. bi gün de memlekete giderken denerim o zaman kesin sonucu söylerim. şimdilik böyle idare ediyoruz bakalım.

Benzinde arıza yapıyormu test ederseniz sonuca daha çabuk ulaşırız bana gaz ayarınız kapalı gibi geliyor anlattıklarınızdan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanarhan,

kardeş benim arabadaki sorunla aynı galiba .yazdıklarından onu anladım durunca titreme çok oluyor.giderken tutukluk yapıyor.aynısı daha öncede oldu distribütörün içindeki yarım ay şeklindeki parçadan  kaynaklanmıştı tevzim diyorlar galiba.onu değiştirdim 1 seneden beri problem yoktu.ama parça çin malıymış ancak bu kadar dayanabildi .şimdi tekrar alacam 90 milyon dediler.sen herhangi bir araştırma yaptınmı.ne kadar diyorlar.bu arada benim araba 323 hatchback 94 model

Dediğiniz parçanın adı modül ( at nalı şeklindeki) tavsiyem modülü karşısındaki okuyucu ile değiştirtmeniz, zaman içinde yorulam okuyucu arıza yapmasada modülün çabuk arızalanmasını sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı problemler bende de vardı.hallettik.distribütörün içindeki modül değişecek dediler.başkasına götürdüm.distribütör  hava yapıyormuş içindeki kısa boru şeklinde bir parçadan kaynaklanıyormuş.değiştirdim.problem bitti.sıkıntının bir nedenide gaz ayarının  fazla kısılmasındanmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdilik araba benzinde bi sorun çıkarmadı. ama adana ya gittiğimde modül denilen parçaya baktırayım. inşalah fazla bi masrafı çıkmaz. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet gazda mazdalar tekleme yapabiliyor.. özellikle aracı devirsiz kullandığınızda.... ama ben 2 gündür benzinde deniyorum hiçbir sorun yok... benim lantis gazda uzun yolda 147.000 lira yakıyor... bu gaz ayarının kısık olduğu anlamınamı geliyor.. ama çekiş mükemmel... gazda 210 km yi rahat rahat görüyor... ama şehir içinde kalkışlarda falan tekleme oluyor arasıra.. sanırım bendeki sizin bahsettiğiniz sorunun daha başlangıç aşaması... ne yapalım lantis seven teklemesine katlanır.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla abi en iyisi benzinde kullanmak. zaten eskisi gibi fazla uzun yola gitmiyorum. memleket yakın oraya da 3 ayda bir gidiyorum. artık araba taşıma değil bulundurma ruhsatlı. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu modül denilen parça hakkında bilgi alırsan benimde haberim olsun abi.. bugün bayaa bi canım sıkıldı arabaya,,, herşey mükemmel performans sorunsuz ama tekleme yapıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkadaşlar 96 lantis düz vites aracımda platinica sıralı sistem lpg var aracı aldığımda yeni takılmıştı daha garanti devam ediyor.son 2-3 aydır lpg de gaz yememe ,yığılma ,rölanti düzensizliği yaşıyorum.lpg servisinde garanti dahilinde lpg beyni,enjektörler,regülatör,filtre belirli periyodlarla değişti ama yinede düzelmiyor.aracın bakımları yeni yapıldı buji,buji kablolarıda yeni,ateşleme sistemide kontrol edildi benzinde hiç bir sorun yok ama lpgde aracı kullanmak imkansız,izmirde sorunuma çare bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hatırlıyorum sizin bu sorununuzu sanırım bi çözüm bulmakda zor, en iyisi yardan vazgeçmek ve lpg siz kullanmak sanırım, ısparta ve antalyadaki bi çok motor ustasıyla konustum ve onlarda bi çözüm bulamicaklarını söyledi çünkü değişmesi gereken herşey değişmiş yenilenmiş çok ggarip bi sorun bişiler yapmayı denedim ama üzgünüm :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

aracın lpg ile çalışırken birazda çiğ benzin kokusu alıyormusun ?

çünkü bu anlattığın sanki gaz ve benzini karıştırdığı için boğulma ve yığılma yapıyor gibi

birde iyi bir elektrik ustasına lpg ile ilgili tesisatı yeniletmeni tavsiye ederim.çünkü lpg tesisatı çok hassastır en ufak kaçırmada aracı tekletebiliyor.sonucu merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın lpg ile çalışırken birazda çiğ benzin kokusu alıyormusun ?

çünkü bu anlattığın sanki gaz ve benzini karıştırdığı için boğulma ve yığılma yapıyor gibi

birde iyi bir elektrik ustasına lpg ile ilgili tesisatı yeniletmeni tavsiye ederim.çünkü lpg tesisatı çok hassastır en ufak kaçırmada aracı tekletebiliyor.sonucu merakla bekliyorum

lpg ile benzin birbirine karışmış olsaydı firma farkına varırdı çünkü yetkili firma sürekli beyin değiştirip deneme yapmış tesisatı kontrol etmiş çözemicekleri bir problem değil aslında arıza bu olsaydı...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...