Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Direksiyon Pompası Arızası

SahinAkdeniz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 3 (2011) Impressıve Hatchback 1.6 AT marka model aracımla Pazar günü Samsun istikametinden Ordu istikametine doğru giderken aniden karşıma çıkan bir köpeğe çarptım. Allah'a şükür ailemde ve bende herhangi bir yaralanma olmadı ancak köpeğin ölmesine çok üzüldüm. Aracı yol kenarına çektim ve hareket ettirmeden çekici ile sanayiye çektirdim. Aracım sağ sis farlarının olduğu taraftan hasar aldı, sanayideki usta bana cam suyu tankının kırıldığını ve (Direksiyon Pompasının) zarar gördüğünü söyledi. Direksiyon Pompasının anakartı zarar gördüğü için de bulması baya sorun teşkil etti. İnternette her ne kadar araştırsam da bulamadım bu parçayı çıkma olarak. Servisi ile görüştüğümde yurtdışından temin edebileceklerini ve parçanın KDV hariç 7.800TL olduğunu söyledi. Aracın kaskosu yok malesef, bu konuda bana yardımcı olabilecek bi arkadaş olursa inanın çok ama çok sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecmis olsun. Kopek de iyiki sakat filan kalmamis.

Pompanin arizali olduguna emin misiniz? Ayrica pompanin anakarti oldugunu ilk kez duydum. 

Tam olarak nasil bir sorun var ki pompadan suphelendi usta?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçekten anakart dediği ne acaba ben de merak ettim. 

Pompa araç çalışmasıyla sürekli çalışır ve direksiyon döndürüldüğü tarafa basınç uygulayarak direksiyona uygulanması gereken gücü azaltır. Öncelikle sıkıntı ne emin olunmalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende yakın zamanda sağ taraftan bi kaza yaptım ancak usta iyiki soldan çarpmamışsın, aracın bütün kartları,beyni,elektroniği orda çok masraf çıkartır demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise de sorulup böyle bir parça için fiyat alındığına göre var demek ki. 

Şu aşağıdaki konuda da linkler mevcut. Beki buradan bir şey çıkabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Lupara :

Gecmis olsun. Kopek de iyiki sakat filan kalmamis.

Pompanin arizali olduguna emin misiniz? Ayrica pompanin anakarti oldugunu ilk kez duydum. 

Tam olarak nasil bir sorun var ki pompadan suphelendi usta?

Abicim Direksiyon Pompası kısmında bi soket yeri varmış, buradaki soket çift girişli bi soket olduğundan dolayı nadir bulunan bi parçaymış, diğer sedan mazdalarda 3 soketli oluyo dedi, ancak hatchback olanlarda çift soketliymiş, orada bi kart kırıldığı için de ustalar tamiri mümkün değil demişler, anakart kısmında ben yanlışlık yapmış olabilirim belki affola...

14 saat önce, Mutlu Tekir :

Gerçekten anakart dediği ne acaba ben de merak ettim. 

Pompa araç çalışmasıyla sürekli çalışır ve direksiyon döndürüldüğü tarafa basınç uygulayarak direksiyona uygulanması gereken gücü azaltır. Öncelikle sıkıntı ne emin olunmalı. 

O kısım KART olabilir abicim, çünkü usta şunu söyledi, çift soketli kısım kırılmış ve buradaki japon ustaları onaramıyor, 3 soketli olanları bulduk ancak Hatchback olanlar 2 soketli olduğu için bulmakta sorun yaşıyoruz.

11 saat önce, Mustafa Y. :

Bende yakın zamanda sağ taraftan bi kaza yaptım ancak usta iyiki soldan çarpmamışsın, aracın bütün kartları,beyni,elektroniği orda çok masraf çıkartır demişti.

Abi ben de iyiki dedim ama bu malzeme 2-3 gündür sıkıntı çıkarmaya başladı, inşallah buluruz

Bir saat önce, S.Halilduru :

Servise de sorulup böyle bir parça için fiyat alındığına göre var demek ki. 

Şu aşağıdaki konuda da linkler mevcut. Beki buradan bir şey çıkabilir. 

7.800 + KDV + İşçilik, 8 kalem malzeme çıktı, sağ sis farıdır, kornadır falan filan ama bu malzeme çok zorladı abicim. Orakaki konuyu da bir karıştırayım, sağolasın abi tekrardan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...