Jump to content

CR-V 2018 Dizel 9 AT

ozgur35
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hondayı expere soktuğumda meraktan MAzda 3 ün de boya kalınlığına baktırdım Honda CR-V ıle kıyaslamak adına.  MAzda 3 80 75 mıkron gelirken Honda CR-V de degerler 100 110 mıkron geldı hep CR-V boya cok kalıtelı 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, M.E.G :

Q2 ye ne oldu :)

Q2'ye ne oldu bilmem ama, olan bize oldu.  Oydu, buydu..oydu, buydu derken kafa bulandı bizde :D 

@ozgur35 Haırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

Niye bu kadar ince yapıyorlar? Bas gitsin 150 160

Maliyet. :)

Bir saat önce, İlhan :

Q2'ye ne oldu bilmem ama, olan bize oldu.  Oydu, buydu..oydu, buydu derken kafa bulandı bizde :D 

Yok be abi Özgürün hakkını yemeyelim şimdi. 1 defa oydu buydu oldu. :D
Mustafa abi sıfır araç kafalarına yattı ama sonra CRV'den sonra küçük gelince tekrar anlaştıkları CRV'ye döndüler. Ama ilk gün satışı alamadılar noterin beceriksizliği yüzünden. Noter oldu demiş parayı transfer etmişler, anahtarı almışlar, ama sonra noter olmuyor demiş. Ertesi gün işleri halledebilmişler. Halledemeseler yine sıfır q2 ye yöneleceklerdi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, İlhan :

Q2 ye dönduk ama  babamlar ve biz, 5 kişiyız uzun yol cok yapıyoruz bi de yazlık da var o araç bize gelmezdi benım mazda 3 gıbıydı içi. En mantıklı olan CRV idi. Q2 neden kafamızı karıstı sıfır faız vardı 18 ay 70 bın tl.  Para cebımızde kalcaktı o aklımızı çeldi ama sonucta kullanamıyacagımız araca para baglamak saçma olurdu. Crv zaten bıldıgımız aractı. Aldıgımız arac Ekim 2018 çıkışlı Son üretılen dizel CRV lerden. Bundan sonra dızel yok yenı kasa benzın ve hıbrıt. Crv deki konfor vegüç Q2 de yoktu Biri 160 hp 350 tork dıgerı 116 hp 250 tork ve dgs her zaman sıkıntı Hondada 6 yıl garantı var Audıde uzatılmıs garantı 4 yıl. Crv nin dengi Q5 idi. Audı küçüktü.

Q2 özel üniversıteye giden kız ögrencı arabası bence yerden yüksek minik bi araç

2 saat önce, Mutlu Tekir :

Maliyet. :)

Yok be abi Özgürün hakkını yemeyelim şimdi. 1 defa oydu buydu oldu. :D
Mustafa abi sıfır araç kafalarına yattı ama sonra CRV'den sonra küçük gelince tekrar anlaştıkları CRV'ye döndüler. Ama ilk gün satışı alamadılar noterin beceriksizliği yüzünden. Noter oldu demiş parayı transfer etmişler, anahtarı almışlar, ama sonra noter olmuyor demiş. Ertesi gün işleri halledebilmişler. Halledemeseler yine sıfır q2 ye yöneleceklerdi. :D

Noter yüzünden sıkıntı çektık 2 gündür neysekı adam delıkanlıymıs geldı ımzayı attı. Bugun plakaları da aldık Şimdi llumar cam fılmı egzoz degısımı pasta cıla seramık kaplama işlerı kaldı. Bi de aksam ben derı koltuklara bakım yapıcam DEtaylı iç temızlıgını yapcam Derı dıreksıyon korumasını yapcam ürümlerımle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün Akrapovıc egzozumu taktım efsane ötesi oldu. Beyaz CR-V den daha güzel oldu neden öyle anlamadım. Egzoz aynı yapan usta aynı araç aynı renkler farklı sadece :D  Sonra makineyi rot balansa soktum. Sonra llumar izmir bayıye gıttım Ön cam seffaf Air 80 ve iki ön kapı atr35 için 1000 tl fıyat aldım vazgectım. Haftaya Ankaraya gıdıcektım zaten ordakı bayı 650 tl yapıyor. Yarın araç pasta cilaya gircek. Akıllı tel kullanmadıgım ıcın foto çekemedım yarın bulup çekerım insallah :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecenin karanlığından daha karanlık Seramik de bitti egzoz da montaj tamam sadece cam filmi kaldı Bu Crv 2016 beyaz Crv ime göre cok sessız Özellıkle rolantıde dizel sesi cok az Yalıtım arttmıs 

20191010_191225.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj havuzunu Rİzline marka aldım Koku yok on numara

20191011_100233.jpg

CR-V diye yazılır,  Sİ-AR-Vİ diye okunur

20191011_100418.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özgür bu donanımların farklarını nereden görebilirim ?

biraz baktım da executive ve executive + arasında birkaç fark var ama sahibinden de fiyatlara bakınca executive aynı  millet executive’yi full diye kakalamaya çalışıyor. 2015’i 170’e alınır. 

elegance’de kör ve çapraz uyarı, deri koltuk yok. Bence o bile alınır. Yeterli. ama bu gövdeli suv için en yüksek donanımda daha eksantrik şeyler olabilirmiş. Bir çok c ve d segmentin full donanımından düşük.

iç genişliği itibariyle 2023’te görüş alanıma girdi kendisi  ama yine de 7 koltuklu mpv modeller tercihim olacaktır  

6220A776-EA65-4532-8688-BCE9FCB0F4DF.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elegance cok boş.  Executıve de eleganceye artı olarak Panaromik cam tavan, elektrıklı bagaj, derı koltuk, hafızalı koltuk, aktıf far sıstemı, koltuk ısıtma var Executıve + da ise sadece artı olarak kör nokta var. 

En mantıklı executıve donanım, executıve plusta sadece kör nokta var bi de şu aparat var ya ekran dıreksıyonun önunde cıkıyo şeffaf cam gıbı o var 

Ama derı koltuk cam tavan elwktıkrık bagaj hafızalı koltuk kullanmıcaksan elwgance fıyatları uygun 

Abi bence tam sana göre araç yakıt az güçlü 1.6 dizel zf sorunsuz sanzıman bakım ucuz6 yıl garantı. Bagaj kocaman tam senlık abi Şu araçtaki konfor hiç bi aracta yok yolda yağ gibi kayıyor 

Yeni kasa Crv executıve + ları 7 koltuklu ama onlar benzınlı cvt sanzıman tutulmadı 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, ozgur35 :

Elegance cok boş.  Executıve de eleganceye artı olarak Panaromik cam tavan, elektrıklı bagaj, derı koltuk, hafızalı koltuk, aktıf far sıstemı, koltuk ısıtma var Executıve + da ise sadece artı olarak kör nokta var. 

En mantıklı executıve donanım, executıve plusta sadece kör nokta var bi de şu aparat var ya ekran dıreksıyonun önunde cıkıyo şeffaf cam gıbı o var 

Ama derı koltuk cam tavan elwktıkrık bagaj hafızalı koltuk kullanmıcaksan elwgance fıyatları uygun 

Abi bence tam sana göre araç yakıt az güçlü 1.6 dizel zf sorunsuz sanzıman bakım ucuz6 yıl garantı. Bagaj kocaman tam senlık abi Şu araçtaki konfor hiç bi aracta yok yolda yağ gibi kayıyor 

Yeni kasa Crv executıve + ları 7 koltuklu ama onlar benzınlı cvt sanzıman tutulmadı 

Yıllar arasında da donanımların içeriği oynuyor tabi. M3 ile 2023 nisan’a kadar sözleşme yaptık. 5 sene dolunca crv bakacam ama fiyat da iyi yani. Aynı model km a4 fiyatı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, tansu87 :

Crv’lerin 2.0’ı civic gibi lpg uyumlu mu? 

Abi uyumludur bence Honda motorları lpg de sıkıntısız çünkü ama yıne de Candan Muh arayıp bı sor ıstersen 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, tansu87 :

Crv’lerin 2.0’ı civic gibi lpg uyumlu mu? 

Eğer ivtec ise, her 20.k sibop ayarı yapılacak. Mutlaka O2 sensörü lpg ecusuna bağlanacak. Oksijen sensörü 0 ile 0.9 volt yerine 1.2 volt ile 0.3 volt arası ters çalışıyor. Lpg ecusuna bağlanıp oradan gelen bilgi ile çalışır ise doğru oranı tutturuyor. Öteki türlü bir kere hata lambası yanmaya başladımı devamı geliyor. My11 ile 130.k kullandım. Tüm titiz ve doğru ayarlamaya rağmen her 20.k ayarı ile sübaplar uzadı ve vtec kasnağı ile değişimi yapıp elden çıkardım aracı. 

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, Mutlu Tekir :

Uyar atmosferik motor.

Uyar da şu anlamda sordum. Civic’lerde lpg için 20-30 parça değişimi yapıyorlar. Uyumlunun uyumlusu yani. Ama servet abi direkt tecrübe etmiş. Sıradan sıralı atmosferik kadar uyumlu benim anladığım. Lpg için mekanik bir değişim yapılmamış bunlarda. 

19 dakika önce, Servet :

Eğer ivtec ise, her 20.k sibop ayarı yapılacak. Mutlaka O2 sensörü lpg ecusuna bağlanacak. Oksijen sensörü 0 ile 0.9 volt yerine 1.2 volt ile 0.3 volt arası ters çalışıyor. Lpg ecusuna bağlanıp oradan gelen bilgi ile çalışır ise doğru oranı tutturuyor. Öteki türlü bir kere hata lambası yanmaya başladımı devamı geliyor. My11 ile 130.k kullandım. Tüm titiz ve doğru ayarlamaya rağmen her 20.k ayarı ile sübaplar uzadı ve vtec kasnağı ile değişimi yapıp elden çıkardım aracı. 

Aynen. 2.0i olanlar ivtec galiba. Bunları civic gibi motorda güncelleme yapmadan satıyorlar anladığım. Supaplar sıkıntıya gebe. Mazdada supap ayarı yok tabi. Direkt patlıyor. Honda da böyle bir şey var. Kısmen daha uzun götürüyor supapları

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...