Jump to content

VW Polo Lastik Sesi

Moon_7
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bir arkadas bu forumda 2016 yılında paylaşmış aynı sorunu yasıyorum

Tanımlar isem;  Şehir içi 20 km hızlarda hissedilmeye başlayıp 60-80 km/hız civarlarına kadar devam ediyor. 100-120-160-170 km/hızlarda gayet sessiz güzel tısıl tısıl gidiyorum. Lastik uğultu / gürültüsüne benziyor. Kesik kesik lastik uğultusu gibi algılanıyor. Asfalt' a göre hafiften şiddeti değişiyor. Tonu, sesi yaptığı aralıkta her hızda aynı. Sesin tonu İncelip kalınlaşmıyor. Sadece şiddeti kesik kesik gelip gitme esnasında yükselip alçalıyor.  Frenleme, gaz verme, gazı bırakma ya da boşa alma esnasında değişmiyor.  Sanki, İnce metal bir boru içine uzaktan üflediğinizi düşündüğünüzde çıkan ses gibi. Tanımı mazur görünüz.

Busoruna cozüm bulan warmıdır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Moon_7 :

Arkadaşlar bir arkadas bu forumda 2016 yılında paylaşmış aynı sorunu yasıyorum

Tanımlar isem;  Şehir içi 20 km hızlarda hissedilmeye başlayıp 60-80 km/hız civarlarına kadar devam ediyor. 100-120-160-170 km/hızlarda gayet sessiz güzel tısıl tısıl gidiyorum. Lastik uğultu / gürültüsüne benziyor. Kesik kesik lastik uğultusu gibi algılanıyor. Asfalt' a göre hafiften şiddeti değişiyor. Tonu, sesi yaptığı aralıkta her hızda aynı. Sesin tonu İncelip kalınlaşmıyor. Sadece şiddeti kesik kesik gelip gitme esnasında yükselip alçalıyor.  Frenleme, gaz verme, gazı bırakma ya da boşa alma esnasında değişmiyor.  Sanki, İnce metal bir boru içine uzaktan üflediğinizi düşündüğünüzde çıkan ses gibi. Tanımı mazur görünüz.

Busoruna cozüm bulan warmıdır

aracınızın model, donanım ve lastik marka, boyut bilgilerini verirseniz daha uygun cevaplar verilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracım 2015 1.2 tsi polo yanlız bunu vw gruplarında bulamadm 2016 da bir arkadasımız paylaşmıs o yuzden buraya yazdım yardımcı olunur belkı diye artık okadar cok sıkıldım kı sesten gercekten bi cozum bulmak istiyorum kimse net bısey soyleyemıyo yardımcı olursanız cok sevinirim

Lastik 185/60/15 michelin energy saver

2019 mayıs ayında alınma

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Mutlu Tekir :

Lastikten kaynaklı. Uygun olmayan koşullarda saklandığında yapısı değişiyor ve böyle sorunlara yol açabiliyor. 

Sizinn basınıza geldimi hic boyle bir sorun peki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Geldi de söylüyorum. Nokian weatherproof ile geldi. 

Yanlış anlamassanız cep numaranızı gonderrmisinz konuyla ilgili konusmak için 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, Moon_7 :

Yanlış anlamassanız cep numaranızı gonderrmisinz konuyla ilgili konusmak için 

Soracağınızı buradan da sorabilirsiniz. Sonra bu yazıları görüp de öğrenecek arkadaşlar da olacaktır. 

Lastik uğultu sesi belli km hızlar arasında gelir. Vitesi manuele atmakla, motor devrinin değişmesiyle gitmez. 

Teker porya bilyesi bozulsa hızla artan bir ses olur durulmayacak gibi olur. Ama lastik uğultu sesinde rot balansçıda tekerler bir aletle döndürülerek kontrol edildiğinde ses gelmez. 

Lastik uğultusu sebebi yanlış hava basıncı olabileceği gibi lastiğin hatalı saklanması nedeniyle deseninin bozulması kaynaklı olabilir. Öte yandan şaside bozukluk varsa, rot ayarı sıkıntılıysa slastik orantısız aşınıp da bu sese yol açabilir. 

Lastik değişiminden başka çaresi de yoktur eğer araçta sıkıntı yoksa. O ses başlamışsa eğer lastik bir daha düzelmez. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

59 dakika önce, Mutlu Tekir :

Soracağınızı buradan da sorabilirsiniz. Sonra bu yazıları görüp de öğrenecek arkadaşlar da olacaktır. 

Lastik uğultu sesi belli km hızlar arasında gelir. Vitesi manuele atmakla, motor devrinin değişmesiyle gitmez. 

Teker porya bilyesi bozulsa hızla artan bir ses olur durulmayacak gibi olur. Ama lastik uğultu sesinde rot balansçıda tekerler bir aletle döndürülerek kontrol edildiğinde ses gelmez. 

Lastik uğultusu sebebi yanlış hava basıncı olabileceği gibi lastiğin hatalı saklanması nedeniyle deseninin bozulması kaynaklı olabilir. Öte yandan şaside bozukluk varsa, rot ayarı sıkıntılıysa slastik orantısız aşınıp da bu sese yol açabilir. 

Lastik değişiminden başka çaresi de yoktur eğer araçta sıkıntı yoksa. O ses başlamışsa eğer lastik bir daha düzelmez. 

Ben aracı yeni aldım lastikler 2019 mayıs ayında alınmıs faturasıda duruyo  peki bu olay lastiktense garanti kapsamında işlem görürmü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

49 dakika önce, Moon_7 :

Ben aracı yeni aldım lastikler 2019 mayıs ayında alınmıs faturasıda duruyo  peki bu olay lastiktense garanti kapsamında işlem görürmü

Denemek lazım. Ama o süreçte zaten lastik ihtiyacı olacak. İllaki birşeyler almak zorundasınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Mutlu Tekir :

Denemek lazım. Ama o süreçte zaten lastik ihtiyacı olacak. İllaki birşeyler almak zorundasınız. 

Benim ses sol onden geliyo senın nasıldı peki genel olarkmı gelıyodu yoksa tekyerdenmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Moon_7 :

Benim ses sol onden geliyo senın nasıldı peki genel olarkmı gelıyodu yoksa tekyerdenmi

O tekeri arkaya alarak dene o zaman sesin kesilip kesilmediğini. 

Arkadan geliyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Mutlu Tekir :

O tekeri arkaya alarak dene o zaman sesin kesilip kesilmediğini. 

Arkadan geliyordu. 

Yer değiştirdim sağla yıne soldan dewam etti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Moon_7 :

Yer değiştirdim sağla yıne soldan dewam etti.

O lastikten işte. Poloda yalıtım da az olunca daha da belli oluyordur haliyle.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, Mutlu Tekir :

O lastikten işte. Poloda yalıtım da az olunca daha da belli oluyordur haliyle.

Soldan gelen ses sağlastikle değişince ses sagdann gelmesi gerekmezmi benm değiştirdiğim halde ses yıne soldan gelmeye dewam etti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

43 dakika önce, Moon_7 :

Soldan gelen ses sağlastikle değişince ses sagdann gelmesi gerekmezmi benm değiştirdiğim halde ses yıne soldan gelmeye dewam etti

Ben değişiyor sandım. Öyle olması gerekir ama sesin öteki lastikten de gelmediği ne malum? Her iki lastikten geliyor ve yalnızca 1 taraf dikkatini çekiyor belki. Bunu denemeden, yeni lastik takmadan bilmek imkansız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2019 üretimli lastikte fabrikasyon bir hata olmadığı sürece ses gelmez. Energy saver gayet sessiz lastik. Polonun yalıtımı da özellikle yol sesi gayet iyidir. 

Servisten randevu alıp gösterin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sol ön lastikse o bölge davlumbaz, vidalar, porya, bilye kontrolü yapılmalı. Ses şiddeti ne kadar? Başka pololarda aynı ses yok mu? Dyno’ya sokup duyulacak ses ise yerinde de bakılır. 

lastik yerlerini değiştirince yine aynı yerden geliyorsa lastikten değildir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Poryaya ihtimal bile vermedim arkadaş polonun 2015 model olduğunu söylemişti sanırım. Bir de belirli hız aralığında geliyor demiş, belirli hız aralığında geliyorsa bilye sesi olmaz.

MEG abi 2019 üretimli Nokian WR Snowproof aldım ama çok az da olsa onda da lastik uğultusu vardı. Nokian Weatherproof denemelik 2 tane almıştım. Yazın arkalara takmıştım ve sanki otobüsün içinde gidiyormuş gibi bir uğultu sesi yaratmıştı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...