Jump to content

Ben Geldim ve Gidiyorum

aysberk61
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aranıza daha yeni katılmıştım. 2011 Mazda 6 sport 180 000 km aracımı 16.06.2020 tarihinde çokta beğenerek aldım. Ancak malesef piyasa dolandırıcılarla dolu. Hep kendime kızıyorum normalde aldığım araçların km sine bakmadan hayatta almazdım. Ama ne olduysa buna bakmadım kısmetim bağlanmış herhalde. Neyse aracım 180 bin km de idi aldıktan sonra km sorgulattığımda 2017 yılında araç 322.000 km de muayeneye girmiş 2019 muayenesi ise 176.000 de idi. Hemen satıcıyla iletişime geçtim bilmiyorum etmiyorum dedi ama tüvtürk te km de aşağıya dogru oynama varsa hafif kusur olarak yazıldığını söylediler bana. Adam dolayısıyla muayene raporunu atmıştı. Sonuç olarak adam fazla üstelemedi pazartesi aracı getir parayı al dedi. AMAN DİKKAT EDİN ARKADAŞLAR  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar geçmiş olsun. Üzücü ama bir sonuca bağlanabilecek olması sevindirici. Bazen gerçekten insanın basireti bağlanabiliyor. Çoğumuz bu tarz durumlarla öyle ya da böyle karşılaşıyoruz. İnşallah gönlünegöre bir araç bulursun. Hayırlısı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, aysberk61 :

1 haftalik surecte mazda ya cok alismistim. O yuzden de cok uzuldum duruma. Tekrar araba alirsam yine mazda alacagim

İnşallah. Bu sefer Allah iyilerle karşılaştırsın.

Muhakkak takip ediyorsundur, su anda ellerinde Mazda6 görünmüyor ama yılların arkadaşlığı ile gözü kapalı tavsiye edeceğim tek yer Mazda Ozan olurdu bu anlamda. Ben de aracımı onlardan almıştım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Burak :

İnşallah. Bu sefer Allah iyilerle karşılaştırsın.

Muhakkak takip ediyorsundur, su anda ellerinde Mazda6 görünmüyor ama yılların arkadaşlığı ile gözü kapalı tavsiye edeceğim tek yer Mazda Ozan olurdu bu anlamda. Ben de aracımı onlardan almıştım.

inş denk gelir bi mazda 6. gercekten güzel araba niye tutulmadı anlamıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, aysberk61 :

inş denk gelir bi mazda 6. gercekten güzel araba niye tutulmadı anlamıyorum

Motor, vergi, asılsız söylentiler, distribütör ve yönetim değişiklikleri ile başlarsak sayacak çok sebep var ama bilen biliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tutulmamasinin sebebi zengin arabasi olmasi.
Satabilmek icin 1.2 yada 1.4 motorla gelmesi gerek.  Araba gitmez ama olsun 😀

Ek olarak ilkkez bir mazda aracta binelik yapildigini duydum. Galeriden mi almistiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir türlü tam oturamayan distribütör, satış-servis ağı ve ülkemizde talep edilen motor kombinasyonlarının geç gelmesi. Bence en büyük nedeni, diğer Japon markaların Türkiye'de fabrikalarının bulunmasının avantajlarını kullanarak rekabetçi fiyatlar sunabilirken Mazda'nın böyle bir imkanının olmaması.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.06.2020 at 11:46, Lupara :

Tutulmamasinin sebebi zengin arabasi olmasi.
Satabilmek icin 1.2 yada 1.4 motorla gelmesi gerek.  Araba gitmez ama olsun 😀

Ek olarak ilkkez bir mazda aracta binelik yapildigini duydum. Galeriden mi almistiniz?

sahibinden aldım ancak o galeriden almış aracı. hep o yüzden galeriden araba almaya her zaman soğuk bakmışımdır

olan oldu artık dün itibariyle aracı teslim ettim paramı aldım. Ancak gidiş geliş masraflarımın üstüne soğuk su içmem gerekiyor onları alamadım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, aysberk61 :

olan oldu artık dün itibariyle aracı teslim ettim paramı aldım. Ancak gidiş geliş masraflarımın üstüne soğuk su içmem gerekiyor onları alamadım.

Paranı almana sevindim. Diğerlerini de bir nevi eğitim masrafı olarak düşün. Bir sonraki denemelerinde başarısız olmanı bu masraflara borçlu olacaksın. Tekrar geçmiş olsun. İnşallah gönlüne göre bir araç bulursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun büyük bir hayal kırıklığı, giden yol masrafınız olsun fark etmeseniz dolandırıcı damgası yemekte vardı, dürüst satıcı bulmak çok zor tanıdıktan alınan araçlarda bile neler çıkıyor,aracımı almadan önce c4 bakmıştım galeriden vites topuzunun iskeleti çıkmış, araç bide otomatik, orjinal 140 binde falan dedi direksiyon oyulmuş ya bırak ne 140 ı dedim herifler dövecekti :) bununla geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Bunun tamamen toplumun şu anki durumuyla alakası olduğunu düşünenlerdenim. Benzer kişilikler hangi mesleği icra ederse etsin, kişilere zarar verecektir. Şu an alıcı kişinin iki tane sorumluluğu var ve önemli. Birincisi aracı yorumlara bakarak, referanslı, TSE onaylı ekspere göstermek ve hasar geçmişini, km geçmişini sorgulamak(Bazı eksperlerde paket içinde hepsi satın alınabiliyor.). İkincisi de aracın satışa engel birşeyi yoksa (haciz,rehin,mtv borcu, muayene, sigorta vs.) noterde araç satış sözleşmesi hazırlandıktan sonra , ödemeyi açıklamaya plaka yazarak, internet bankacılığıyla ruhsat sahibi kim ise onun banka hesabına göndermek. Bunları yapan kişi kolay kolay üzülmez, her zaman hakkını arayabilir ve bir zarar varsa buradan en azıyla sıyrılabilir. İkinci el motorlu araç satıcısı olarak tavsiyemdir.  

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mazda_Ozan :

Bunları yapan kişi kolay kolay üzülmez, her zaman hakkını arayabilir ve bir zarar varsa buradan en azıyla sıyrılabilir. İkinci el motorlu araç satıcısı olarak tavsiyemdir.  

Necip, bu şekilde yapıldığında hukuki olarak da elin daha sağlam mı oluyor?

Yani bu şekilde satın alırsan ve satış sırasında belirtilmemiş bir hasar çıkarsa aracı iade edip parayı alabiliyorsun diye anlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Burak :

Paranı almana sevindim. Diğerlerini de bir nevi eğitim masrafı olarak düşün. Bir sonraki denemelerinde başarısız olmanı bu masraflara borçlu olacaksın. Tekrar geçmiş olsun. İnşallah gönlüne göre bir araç bulursun.

Evet bana ders oldu. Bundan sonra cocuga oyuncak araba da alsam kilometresine baktiracagim

13 saat önce, doganayomer :

geçmiş olsun büyük bir hayal kırıklığı, giden yol masrafınız olsun fark etmeseniz dolandırıcı damgası yemekte vardı, dürüst satıcı bulmak çok zor tanıdıktan alınan araçlarda bile neler çıkıyor,aracımı almadan önce c4 bakmıştım galeriden vites topuzunun iskeleti çıkmış, araç bide otomatik, orjinal 140 binde falan dedi direksiyon oyulmuş ya bırak ne 140 ı dedim herifler dövecekti :) bununla geçmiş olsun.

Onlar tam dolandiriciymis hocam. Ben o yuzden giden paraya uzuluyorum ancak arabanin parasini aldigimada dua ediyorum. Yoksa mahkemelerde ugras dur

Simdilerde yine bir mazda 6 ile pazarlik halindeyim yarin kesin kararimi verecegim. 1 hafta surmeme ragmen araca baglandim resmen baska arac bakamiyorum

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, aysberk61 :

Evet bana ders oldu. Bundan sonra cocuga oyuncak araba da alsam kilometresine baktiracagim

Onlar tam dolandiriciymis hocam. Ben o yuzden giden paraya uzuluyorum ancak arabanin parasini aldigimada dua ediyorum. Yoksa mahkemelerde ugras dur

Simdilerde yine bir mazda 6 ile pazarlik halindeyim yarin kesin kararimi verecegim. 1 hafta surmeme ragmen araca baglandim resmen baska arac bakamiyorum

Hangi mazda 6 ya bakıyorsunuz? Tekirdağdaki 2011 mazda için mi pazarlıkdasınız?

Ona bakıyorsanız önceden Lpg varmış sökülmüş tutmamış uygun değil bunlar Lpg ye ve katalizör komple orijinal olmayanla değişmiş,oksijen sensörlerine de iyi bakmak gerekir söküp çünkü tornacıda bu sensörlere kafa takıyorlar aracın beyni böylece motor arıza ışığı yakmıyor aman dikkat ben böyle çok araç gördüm

Ben de uzun zamandır 2009-2011 mazda 6 bakıyorum piyasada şu an ilanda temiz yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayatta böyle şeyler olması daha sonra hata payını azaltıyor. 

paranızı iade almanız bile büyük şans. geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...