Jump to content

Bilecik‘te mazda ustası

Berna19
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

lantis için experin vereceği bilgiler yeterli olacaktır.

ustası anca motoru ile ilgili bir kaç yorum yapar ama lantisin motoru basit. herkesin bi bakışta anlayabileceği gibi. 

exper yeterlidir.

değil bilecikte, hiç bir yerde  referans olunabilecek kalitede usta yok. Yetkili servisleri öneririm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ümran expertix ve otorapor   türkiye çapında bayiliği olan firmalar ama  biraz pahalılar.

google dan tek tek telefon açıp fiyat alın pazarlık yapın.  bazı firmalar ciddi indirim yapıyorlar. 

3 püf nokta tavsiye edebilirim.

1) dyno  (dinanometre) testi istemiyorum gerek yok diyerek indirim talep edebilirsiniz.   yok bu testi zaten yapıyorlarsa..   motor %90  veya %80 işte bir rakam verecekler..   çıkan sonuç kötü de çıksa iyi de çıksa itibar etmeyin. 

2 ) silindir kapağı kaçak testi  - yanma odası kaçak testi   yapıor musunuz diye sorun.. eski araçlarda çok önemlidir. hayat kurtarır.    bunu kim yapıyorsa ona yaptırabilirsiniz.     kaçak çıkarsa 3-5bin masrafı var. 

3) kompresyon testi yapıyormusunz diye sorun.   yapan varsa mutlaka yaptrın.  yine hayat kurtarır ama yapan olacağını sanmıyorum. çıkan sonuçları biyere yazın veya fotoğrafını çekip   burada paylaşın.... yorumlarız.  direk motorun ömrü hakkında net bilgi verir. 

kompresyon düşük veya dengesiz çıkarsa 10bine kadar masrafı var.

silindir kapağı kaçak testi 

https://www.youtube.com/watch?v=zvj7HAArr6A

kompresyon testi

https://www.youtube.com/watch?v=RoaikbVdOIY

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, umc :

Google harita dan firmaların üstüne tıklayarak yorumları okuyun az çok fikir verir üsteki arkadaşın dediği gibi Expertiz yeterli bence de

Otorapordan aldım randevu silindir kapağı testi yapıyorlarmış ama kompresör testi yokmuş ontestşn bir aleti oluyormuş ondan yokmuş ellerinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

54 dakika önce, Berna19 :

Otorapordan aldım randevu silindir kapağı testi yapıyorlarmış ama kompresör testi yokmuş ontestşn bir aleti oluyormuş ondan yokmuş ellerinde

Oto rapor iyidir. Tabi oradaki ustası önemli ama gerekli eğitimlerden geçiyorlar. Yaptıkları experin arkasında duruyorlar en azından.

Pilot garage da kurumsal yapıdadır. Oraya da sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı almaktan vazgeçtim satıcının da bi haber olduğu şiddetli pek çok kazaya karışmış değişen ve işlem çok yoğun kaportada.... 11 kaza toplamda en ağırını %40 darbe oranıyla bagajdan almış şasi de direkte tavanda işlem yok ama ön arka drğişik kapı değişik çoğu yer işlemli boya atığı mevcut ... gel görki motor gayet iyi hayati konularda testen geçti ufak tefek 1-2 bin bakım istiyor  antifiriz kullanımından sonra kaçak gözlemlenebilirmiş... valla temizini bulmak maceraymış bi tane daha kestirdim göxüme bu gidişle araç parasını eksperlerde  harcamam umarım ... 👍🏻👍🏻👍🏻

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyide exper parasını her alışta siz mi ödeyeceksiniz? Söyledikleri dışında bir şey çıkarsa exper parasını karşı taraf ödeyecek şekilde anlaşma yapın. Adam aracında ne olduğunu bilmiyor sayenizde exper yaptırmış oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, M.E.G :

İyide exper parasını her alışta siz mi ödeyeceksiniz? Söyledikleri dışında bir şey çıkarsa exper parasını karşı taraf ödeyecek şekilde anlaşma yapın. Adam aracında ne olduğunu bilmiyor sayenizde exper yaptırmış oluyor.

Evet benim de canım sıkıldı tanıdık bir arabaya teklif verdik  kazasız temiz 98 bunda eksta klima faal sahibinden bakarak olmuyacak bu iş insan güvenemiyo şurda şuyu var dese bile göstermek istiyor bi ustaya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Zealot :

Mazda 6 verelim, kapısı besmelesiz açılmamış,  ilk sağa ayakla binilmiş subanekesiz marş basılmamıştir

Temizleri iyi para  6 ların  lantis buldum gibi    Bakalım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Berna19 :

Temizleri iyi para  6 ların  lantis buldum gibi    Bakalım...

Bu lantis mevzusu çözülemeyecek, gelin 6 verelim. Bagajında seccadesi,  torpidosunda gül suyu gibi ilavesi extra si bol,   full aksesuarli

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Zealot :

Bu lantis mevzusu çözülemeyecek, gelin 6 verelim. Bagajında seccadesi,  torpidosunda gül suyu gibi ilavesi extra si bol,   full aksesuarli

Cumayada gider bu benden habersiz😂😂😂

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.08.2020 at 21:47, Berna19 :

Bilecik içinden lantis satın alacam eksper yüzeysel bilgi veriyor Bilecik’te gidilebilecek mazda ustası var mı?

Bir Bilecik'li olarak şunu söylemek istiyorum, böyle bir yerin olduğunu zar zor kanıtladık insanlara, burada mazda ustası bulmanız zor. 

1.JPG

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Omur_Karaman :

Bir Bilecik'li olarak şunu söylemek istiyorum, böyle bir yerin olduğunu zar zor kanıtladık insanlara, burada mazda ustası bulmanız zor. 

1.JPG

😂😂😂😂bu karikatürü ilk defa görüyorum nasip değilmiş bileciğe gitmek ama araba motoru süper durumda hakkını yemiyelim  sadece kaporta boya üzdü Alana hayırlı olsun ben değişensiz bakıyorum👍🏻

Anamur ses ver👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımı aldım 98 gri klşmalı yol boyunca klima açık geldim buz gibi soğutuyor yürüyen motor beni çok mutlu etti tek sorun sağ cam açma düğmesi yerşnde yok😬😬😬 onu bulmaya çalışıyorum burda ustalara sordum zor diyorlar çıkma bulubileceğim yer araştırıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, Berna19 :

Aracımı aldım 98 gri klşmalı yol boyunca klima açık geldim buz gibi soğutuyor yürüyen motor beni çok mutlu etti tek sorun sağ cam açma düğmesi yerşnde yok😬😬😬 onu bulmaya çalışıyorum burda ustalara sordum zor diyorlar çıkma bulubileceğim yer araştırıyorum

Aracınız hayırlı olsun. 

Ben çıkma,  orjinal ve yan sanayi parçaları İstanbul'da Veysel Oto - Engin Şenler'den temin ediyorum ağırlık olarak. Engin Şenler'de bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Telefonu: 0535 822 98 98

Eğer onda yoksa Osmanlı Mazda - Murat Hamurcu, telefonu: 0546 808 65 65

Buralarda bulamazsanız yazın, düzgün esnaf olarak alternatif önerilerde bulunurum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...