Jump to content

Motor Alt Koruma

Limpony
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar dun askerı bır yerde yemek yemege gıtmıstım ayıptır soylemesı... Nobetcı astsb. cahıllıgınden park yerınde bır yere yerde koruma olmasına ragmen park etmemın bır sakıncası olmıyacagını soyledı bende park ettım lakın gerı gerı cıkarken kı cok dıkkat etmeme ragamen maalesef alt taraftakı koruma(plastık) yerdekı park edılmesın dıye konulan plastık ko9ruma ya takıldı ve en arkadakı 2 tutma yerı maalesef kırıldı ve plastık koruma on kısımdan yere surter pozısyona geldı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabı mecburen arabayı krıko ıle kaldırdım ve altına gırdım askerden tel ve bır adet pense temın edıp bı sekılde bu parcayı tutturuverdım ve eve dondum .. tabı o kadar kolay olmadı lakın alt tarafta o parcayı tutturacak bır tane bıle parca yoktu.. gerıde egzosa yakın bır yerde demır bır plaka var ona bır sekılde tutturdum...

bugun arabayı kaldırdık ve ıyıce bır ınceleme fırsatı buldum o *parcayı...

ve ılgınc bır sey kı o parcanın gerı kısmı sadece uc noktalardan sabıtlenmıs (orjınalınde) orta tarafı boslukta ve en ufak bır surtmede(gerıye gıderken) komple o parca elnızde kalıverecek sekılde dızayn edılmıs ve bız kırılan parcalara (uc kısımlar) dırsek sabıtledık ve o orta kısımıda duz sabıtlıyecı( heryerden bulabılecegınız ozellıkle lpg montajı yapan yerlerde kesın vardır)

arkaya o egzosa yakın olan plaka parcasına sabıtledım boylece ortadan meydana gelecek sarkmalara ve dusmelere karsı onlem aldım boylece zamanla olusabılecek gevsemelere ve bundan dogacak kırılmalara onlem aldık...

Bunları neden yazdım mutlaka arabanıza bu ufak masrafsız tadılatı yaptırın boylece daha buyuk masraflardan kurtulmus olursunuz ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O plastık kanımca 150-200 den asagı degıldır 10 dk yaklasık 5-10 cm arası bu sarkmayı onlemıs olursunuz mutlaka yaptırın....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sana tamamen çıkar dememişmiydim ne çabuk yaptın bu kadar işlemi  :D bir konuyu 3 mesajda yazarsan benim mesaj öle sap gibi ortada kalır tabi  :D

Abı kusura bakma cok uzun olunca okumuyor ınsanlar  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de yapın bunu çünkü çok sarkıyor alt koruma..Ben bi kaç defa kopardığımdan biliyorum..Hatta benim ki ön bağlantılardan kopup yere temas etmeye başlamış ben de otobanda gidiyorum 180-190 durdum bi yerde arabay dönerken bi bakarım alt koruma sarkıyor ee haliyle sürtünmeden erimiş..:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabyı kaldırıp oyle yapın malum krıko ıle yeterı kadar kalkmaz bır de orayı tutturacagınız demır plaka vıdalanacagı ıcın aracı bır tamırcıde kaldırmanız tavsıye edılır zaten baska turlude olmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

böyle bir hatayı yapacak kimse yoktur ama ben yine de hatırlatayım, kriko ile kaldıracaksanız eğer arabayı altına mutlaka ama mutlaka takoz koyun. hem yere basan tekerlerin önüne ve arkasına hem de havaya kaldırdığınız yerin altına.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

böyle bir hatayı yapacak kimse yoktur ama ben yine de hatırlatayım, kriko ile kaldıracaksanız eğer arabayı altına mutlaka ama mutlaka takoz koyun. hem yere basan tekerlerin önüne ve arkasına hem de havaya kaldırdığınız yerin altına.

ben acıl durum ıcın krıko kullandım sonrakı ıslemlerde krıko fılan kullanmadım aman dıyorum krıko ıle araba altına gırıp sabıtlemeye fılan kalkmayın :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 20 dk önce başıma gelen olayı sıcapı sıcağına size aktarıyorum ve fikirlerinizi bekliyorum. yaklaşık 20 dk önce aracımla dönüş alırken mecburiyetten hafif bi kaldırma çıktım kaldırım yüksekliğinde sıkıntı yoktu çok düşükt..fakat şu kaldırım kenarlarına konulan siyah demir direkler varya işte onların bitanesi dibinden kesilmiş fakat aracımın altına takıldı bende geri geri çıkmaya çalıştım ve motor altındaki o plastik koruyucuyu aracın önüne doğru katlayarak kopardı . şimdi plastik koruyucuyu bagaja koydum ve aracın altına baktım bişey varmı diye ..bide ne göreyim aracın altındaki metal bir kısım yağdan siyahlaşmış gibiydi ..doğal olarak o koruma orda olduğunda servis bunu görmüyordu..o plastiğin çıkmasından çok metal parcanın yağlanması beni endişelendirdi...şimdi size sorum şu o plastik önemlimidir .serviste varmıdır varsa kaça takılır...ayrıca o yağlanmanın sebebi ne olabilir..şimdiden fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun... Bahsettiğin plastik koruma serviste vardır fiyatını oradan sormak gerekir... O plastiğin önemi; motor aksamına su vb. harici maddelerin gelmemesi içindir...

Yağ konusuna gelince;

Böyle bir konu açmışsın ve devamını getirmemişsin, hatta bende şöyle bir yorum yapmışım;

12.09.2013 at 20:57, domestos :

Aracın kilometresi ve kullanım şartlarına bağlı olarak yağ eksiltmesinin miktarı değişkenlik gösterir, normal şartlarda üstten egzantrikli motorlarda yağın eksilmesi gayet normaldir, 8500 kilometre aralığında normal bir motorun 1 litre eksiltmesi normal denilebilir ama dediğim gibi motorun total kilometresi lpg faktörü ve kullanım tarzı buna doğrudan etkendir...

Ayrıca; motorun yağ kaçağı yapıp yapmadığı da kontrol edilmeli. Kolay gelsin, neticeden bilgi verirsen memnun olurum...

Motorun yağ eksiltmesi bahsetmiş olduğun kaçaktan dolayı olabilir... Servise veya ustaya mutlaka kontrol ettir...

Tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.11.2013 at 00:32, domestos :

Öncelikle geçmiş olsun... Bahsettiğin plastik koruma serviste vardır fiyatını oradan sormak gerekir... O plastiğin önemi; motor aksamına su vb. harici maddelerin gelmemesi içindir...

Yağ konusuna gelince;

Böyle bir konu açmışsın ve devamını getirmemişsin, hatta bende şöyle bir yorum yapmışım;

Motorun yağ eksiltmesi bahsetmiş olduğun kaçaktan dolayı olabilir... Servise veya ustaya mutlaka kontrol ettir...

Tekrar geçmiş olsun.

evet hocam öyle bi konu açmıştım ,ertesi gün servise götürmüştüm bir sıkıntı olmadığını söylemişti yağ eksilme gibi bir sorun yom demişti ama yağını yenileyelim belirli periyotlarla yağına bak sen eksiltirse yine gelirsin bakarız demişti.ve ben şuana kadar yağda bi eksilme görmedim ..ama şuan o plastik olmadan ordaki yağı görünce ustam ne der bilemiyorum..bu plastiğin kopması belkide bana bu yağ sorununu görmeme sebep oldu ve beni daha büyük sıkıntılardan kurtardı.bu plastiğin kopması hayırlı mı oldu benim için çözemedim ki..bide çok muhabbetini ediyorlar arabamın .nazar değdi değecek diyorum artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...