Jump to content

Farklı Motor Swap Hakkında (90-94)

makilli
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merakımdan soruyorum hep uğraşırız sunu değiştir bunu değiştir performansın şu kadar artar falan diye acaba belki saçma ama 1.6 motor bi arabaya kaputa sığabilecek 2.0 bi motor takamazmıyız yani 323'e 626 motoru gibi çok merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet olur.. çıkmacılardan motor alıp uygunsa takılabilir ve ruhsata işlenir ama sadece motorun değişmesi yetmez. çok masraflı olur, onun yerine 626 neden almayasınız ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet olur.. çıkmacılardan motor alıp uygunsa takılabilir ve ruhsata işlenir ama sadece motorun değişmesi yetmez. çok masraflı olur, onun yerine 626 neden almayasınız ki...

Doğru. Sanırım uygunluk için şanzıman da değişir ve bunda da astarı yüzünden pahalıya gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

swap motor ne demek anlayamadım

abi milletin bu motor modifiyelerine harcadıkları paraları düşününce sanki çokda tutmaz gibi geliyo çıkmacıdan motoru indirsen acaba hangi parçalarrın değişmesi gerekiyo

bi de bu performans buji konusuna baktınız mı ne düşünüyosunuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

makilli 2.0 ı ruhsata işleteceksin öyle çıkmacıdan almakla takmakla olmuyor, bunu devlette bilecek ki ona göre vergi alacak senden :) bakacak oo sende para var arabanın motorunu bile zevkine göre yapıosun, hemen bundan nasiplenecek gemilerle pirinç alıp denizin ortasına çekmek için, neyse açtırma ağzımı boşver de çok paran gider düzen tutması için.. neden gidip 2.0 motor araba almıyorsun? ya da kendi arabanı 2.0 ile takas et. bak ben 626 2.0 arabamı takas etmeyi düşünüyorum ama temiz bir 323 bulursam bir de sedan olacak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor değişimi yasak ancak şöyle bir şey duymuştum eğer yurtdışındaki araçlarda örnek mazda 323'de 2.0 motor kullanılmışsa buradada 2.0 motor kullanabiliyorsunuz.Bu son yazdığım tamamen duyumdan ibarettir ancak motor değişimi yapmak yasak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

faturalı alıyorsan ve şasi / motor no felan faturada varsa yasak değil diye biliyorum. ama kesinlikle gidip ruhsata işletiyorsun faturan ile gidiyorsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 2 ay sonra ...

Arkadaslar merhaba 94 model 323 hb aracim var , 1.8 doch motor versiyonunun oldugunu biliyorum ve bu motordan almak istiyorum nasil temin edebilirim , mazda yetkili servisine sordum bulman cok zor falan dediler yurt disindan temin konusunda bsy demediler , sitelerden baktim bulamadim , nasil temin edebilirim sizden ricam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...