Jump to content

0-100 km\h

Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

at mazda 3 normal şartlarda 9,8e cok cok zor düşer, bir kaç faktor aldatmasın arkadaşlar. eğim ve göz ile kronometre arasındaki gecikme yada erken basma. en güzel deneme direksiyona koyarsınız videoyu boşa aldığınızda ileri geri kaymayan bir yola çıkarsınız ve basarsınız. sonra bilgisayar ortamında yada videonun kendi içinde başını sonunu keserek salisesi salisesine bir deneme yaparsınız. ayrıca mazda astina gt mazda 3 mazda 6 gibi tcs olan araçlarda fabrika değerlerinin altına tcs off konumundayken, iyi bir kalkışla düşürebilirisiniz ama otomatik araçlardaki o ilk fırlama anındaki yarı patinajla kalkamama dezavantajı yüzünden cok mukemmel değerler elde edilemiyor maalesef. ben daha önce bu şekilde bir deneme yapmıştım ve 9,06 çıkmıştı astinada. ama 2de araba yığılmıştı. sonradan denemek nasip olmadı sattım aracı.

son hız verileri sizi aldatmasın. 4. vitesteki son hız verilir mazda kataloglarında. yani arabanızı devir kesiciye sokana dek basarsanız katalog değerine ulaşır hatta 1km bile aşamazsınız o değeri :D  mazda 3 öncesi mazdalarda durmanın garantisi yoktur bilginize :D en iyi duran astina gt nin 100-0 değeri bile 42 m  4disk abs fren sistemi olmasına rağmen

kadir durma mevzusu nu ii belitmişsin :)mazda3 öncesi için cok sıkıntı bir durum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 115
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

10

• halil_i

11

• emredeler

10

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

10 saniyenin  altını astina ve lantis dışında bir 3 ün görmesi ancak yanlış şartlarda olur .uygun şartlarda bu değerler doğru olamaz. 1.8lantis astina değeri 9.5-9.8 arası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

son hız verileri sizi aldatmasın. 4. vitesteki son hız verilir mazda kataloglarında. yani arabanızı devir kesiciye sokana dek basarsanız katalog değerine ulaşır hatta 1km bile aşamazsınız o değeri :D  mazda 3 öncesi mazdalarda durmanın garantisi yoktur bilginize :D en iyi duran astina gt nin 100-0 değeri bile 42 m  4disk abs fren sistemi olmasına rağmen

son hız verileri dişlilere bağlıdır.son dişli oranından dolayı AT ve diğer araçlarda son hızı dişlilere direk bağlı olan vites verir.şöyle anlatayım Mazda3 AT lerde 3. vites dişlilere direk bağlı olduğundan yani dişli oranı 1.00 olduğundan 3. vites devir kesiciye girdiğinde son hızı verir. 177 km\h

ayrıca şunu belirteyim standart mazda3 AT aracın 0-100 de 11 in altına düşmesi imkansız ki manueller o saniyelerde kalkıyo  :) Manuelde AT ye fark attığına göre imkansız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kadir Semavi sana bişii diyiim bu lantis ve 1,8 family.ler bu mazda3 otomatikleri 0-100.de havada karada götürür :D

Bülent abi tehlikeli sulara doğru gidiyorsun :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

opel vectra  bile 175 den sonra geçio :) 1.6 100 bg ve bizim araçlardan 20 kilo ağır olmasına rağmen 4. vitese attığım an geçio :D lantis ve family ler rahat geçer :) Ama virajlı yollarda zor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben manuelleri kast ederek yazdım zaten 4. vites değerini. otomatikler hakkında sizde gerekeni yazmışsınız. örnek olarak astina gt katalog hızı 194 iken 4te bu hızı red line a girdiği anda gösterir. ama megane son hızı 192dir fakat 4te 182lerde kalır. yani 5 vites değeride hesap edilmitir dili durumuna göre. mazda3ün 0-100 oranlarına gelince. bence gayet başarılıdır o katalog değerlerine ve kilosuna göre...

yanlış anlamışım pardon :) AT ler için söylediğini sandım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

opel vectra  bile 175 den sonra geçio :) 1.6 100 bg ve bizim araçlardan 20 kilo ağır olmasına rağmen 4. vitese attığım an geçio :D lantis ve family ler rahat geçer :) Ama virajlı yollarda zor :)

İşte bizim lantis ve familyalar da o vectraya nal toplatıyo :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arabada sorun var galiba temde getz bile selektör yapıor :D

ya içindeki canavarı rahat bırakırsan o getzin seni yakalaması imkansız :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunu alışkanlık haline getirmediysen sorun yoktur kanımca :D

ya emre şu geçen siz beni cepte bekliyodunuz ya o geldi aklıma :D hani dedin ya abi tankı üzerimize çevirdin geliyon diye :D gözlerim yaşardı ya gülmekten :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya emre şu geçen siz beni cepte bekliyodunuz ya o geldi aklıma :D hani dedin ya abi tankı üzerimize çevirdin geliyon diye :D gözlerim yaşardı ya gülmekten :D

Abi o anı hatırlatma ya :D Otobanda bir Bülent Erguvan biz kenarda beklerken son sürat üzerimize doğru gülerek geliyordu :D Neymiş bize yetişmiş yanımıza gelecek :D Biçecektin devam et diye hareket yapmasak :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...