Jump to content

DSC Nedir? Ne Değildir?

sudef
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

DSC düğmesine basınca devre dışı kalıyor ve çamurda patinaj çektiğinden daha rahat çıkıyor...

İyide abi o TCS değil miydi? Anti patinaj için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dsc off yapınca kapatıyorsun ikisini de . dsc içinde hem stabilite hem anti patinaj var.

Teşekkürler Fatih. Fetret devri bitene kadar cehalete devam maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Problem yok, Fetret devrini anlatınca durumu kavradım, neden böyle ilginç soru sorduğunu daha yeni anladım da.....    ;)

Zaten kötü haldeyim. Birde sen azarlıyorsun. Birde Mazdanın tuhaflıkları. Gelmeyin üstüme.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten kötü haldeyim. Birde sen azarlıyorsun. Birde Mazdanın tuhaflıkları. Gelmeyin üstüme.

Ya üzülecek birşey yok işte...... Biliyorsun 2013 başı gibi Mazda 3 ve Mazda 6 skyactive gelecektir, inşaallah... Hemen alırsın bir tane.... Diğer taraftan belki beklemeden, bir bakarsın devlet 1.6 üzerindeki araçlardaki MTV'yi eski haline getirir, herşey toz pembe olur... Moderatörümüz hem de Global olanı üzülürse biz ne yaparız....  :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten global olmam beni korkutuyor, yuvarlaklık pek tekin değil. :D

2013 iyi olacak benim için. Çünkü kredim biecek, hemen buna şut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten global olmam beni korkutuyor, yuvarlaklık pek tekin değil. :D

2013 iyi olacak benim için. Çünkü kredim biecek, hemen buna şut.

abi yakışıyor ama niye öyle diyorsun :) sen 2013 ben 2015 yenileriz güzel güzel inşallah :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 4 ay sonra ...

Ben de, İstanbul'dan gelirken araç boştu ve deneme amaçlı gözüme kestirdiğim yerlerde virajlara sert girdim, çocuklar varken bu tür denemeler yapılmıyor çünki...

Evet o vakumlamayı rahatlıkla hissedebiliyorsun, hatta buradan "bir güç aracı mıknatıs gibi yere çekiyor" diye tabir etmiştim... Ben ışığı yakacak kadar zorlamadım, ya da sistem çalışmıyor... ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğrudur abi belirgin bir şekilde araç mıknatıs gibi yere çekiyor. Ah şu garibanlık yıl 2014 DSC'yi yeni öğreniyoruz :D :D

arabayı ilk aldığım ay marmarise giderken kale muğla arasındaki yolda aralıklarla çalışma vardı ve geliş şeridinden yolu vermişler gidişe. hızım 90-100 km, lastikler kabaktan hallice. dağlık bir yerde tam tepe noktada yolu geliş şeridinden gidiş şeridine atlatmışlar. tam o geçiş noktasında yerlerde mıcır 8) havada slalom yaptım, DSC ışığı bir kaç saniye yandı. yere iniş yaptım ve hala yolda gidiyoduk :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğrudur abi belirgin bir şekilde araç mıknatıs gibi yere çekiyor. Ah şu garibanlık yıl 2014 DSC'yi yeni öğreniyoruz :D :D

Sen yine iyisin, ben senden 11 yıl daha geriyim... Şükret haline... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaklaşık 1 ay önce arkadaşım (MT53) Mehmet i gişelerden aldım eve dönüyoruz. Yol yeni asfalt yapılmış çizgiler uyarı levhaları yok biz de muhabbete dalmış aheste aheste gidiyoruz (90-100) bir baktım yol bitti, o kadar sert bir viraj ki bir anda o hız da kırdık direksiyonu dsc nin devreye girmesi bizi kurtardı. Arabaya müdahale ettiğini net hissettik, arkayı toparlayıp bizi yolda tuttu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaklaşık 1 ay önce arkadaşım (MT53) Mehmet i gişelerden aldım eve dönüyoruz. Yol yeni asfalt yapılmış çizgiler uyarı levhaları yok biz de muhabbete dalmış aheste aheste gidiyoruz (90-100) bir baktım yol bitti, o kadar sert bir viraj ki bir anda o hız da kırdık direksiyonu dsc nin devreye girmesi bizi kurtardı. Arabaya müdahale ettiğini net hissettik, arkayı toparlayıp bizi yolda tuttu.

Mazda bu boru mu Bülent, adamın kıçını başını bile toplar... Tam dağınık, savruk insanlara göre... :D

Şaka bir yana geçmiş olsun...  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Madem öyle bir anıda ben paylaşayım, bilenler bilir yalvaç akşehir yolu yaklaşık 50 yıldır yapım halinde. : ) Yol bitti dediler. Olacak ya, o hafta bir gün akşehirde işimiz çıktı. Saat 4 yarım saat içinde akşehire girip işlerimi, mesai bitmeden halletmeliyim. Yol bitti dediler ya bize, can kurtaran köyü vs taraflarında 130-160 arası gidiyoruz. 120 km ile bir viraj alındı ve mucurlu yol!!!!. Yanımda amcaoğlu var, korkudan beti benzi attı, daha mucura girmeden kalbim patlıcak nerdeyse, korkudan ayağımı gazdan çekmek aklıma bile gelmiyor, amcaoğlunu söyledeiğine göre panikle dipgaz yapmışım bir de, zannediyorum 130-140 km arası mucura daldık. Tatli bir de viraj var. Arabanın arka atacak gibi oluyor sonra topluyor, bunu birkaç defa yaptı. Ben anladım ki gerçekten araç müdahale diyor. Ha benim, araçta abs, tcs var ve çalışıyor, bilmem onun etkisi, bilmem mazdanın yol tutuş kabiliyeti ama benim kişisel tarihimde dönüm noktasıdır, 130-140 km ile mucurlu yolda viraj aldım. Gün bitip akşam eve döndüğümde 2-3 gün korkumu atlatamadım. Geceleri yatağa girip gözümü kapttığımda sanki araçla kayıyomuşum gibi geliyodu gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...