Jump to content

Mazda3 50.000 bakımı

sercan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

geçen cuma arabamı İzmir yetkili servisi yeni mazda ya 50.000 bakımı için gönderdim,

pazar günü teslim almaya gittim, bilin bakalım ne kadar tuttu,

930.00 ytllllllllllllllllllllllll, yuh dedim yaaa Mustafa abi nettiniz ,

sona 850 ye düştüler ama bir daha zor görürler benim arabayı,

fatura dökümünü yarın yazarım artık....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

7

• M.E.G

5

• sercan

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Evet ben de artık önceden fiyat çalışıyorum. Bu sebeple bakım sonrası bir sürpriz olmuyor ama oha demeden önce dökümü beklerdim ben yinede :)

Bir de konu periyodik bakım ile alakalı olduğu için bölüp buraya taşıdım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında bende yeni bölüm açıcaktım 3 gündür faturayı yanıma almayı unutuyorum :)

konu alakalı olunca yazdım,

yarın ilk iş detayları sizle paylaşacağım.

benim kızdığım nokta; fatura haklı veya haksız yapmadan önce bana sormaları gerekirdi,

sonuc olarak rutin bakıma gitti,

bi de peşin istiyolar parayı, sanki 50-100 ytl para da tırak ellerine hemen sayacaz  :kafa:

Sağolasın Semavi, Emre. Bundan sonra Dündar Usta nın kapısını aşındırırız :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunlar yoksa 80.000'de değiştirmeleri gerekn kayışı mı değiştirdiler acaba da bu kadar tuttu? rutin bakım bu kadar tutamaz.. rutin bakım dışında değiştirmeleri gereken herhangi bir parça varsa mutlaka değiştirmeden önce fiyatıyla beraber seni bilgilendirmesi gerekirdi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

triger kayışı olarak değil de sadece kayış olarak geçiyor adı.. yaklaşık 600 ytl civarında bişeymiş.. ve 70.000-80.000km arasında değişirmiş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

triger kayışı yok bizde, hatırladığım kadarı ile özetlersem :

217 ytl link kolu 2 adet

112 ytl firen balataları ön

70+40=110 ytl silecekler

70 ytl klima polen filtresi

50 ytl motor yağı

25 buji değişimi

50 ytl enjeksiyon temizlik işiliği

80 ytl 50.000 bakım ( hava filitresi falan )

topla, çarp 1.18 ile eşittir 850 ytl  :kafa:

sıra sıra gidince göze batmıyoda, total rakamı görünce :eek:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

fren ustası olan yakın bir akrabam işleri bozulup dükkanı kapattıktan sonra bir süre x markasının yetkili servisinde çalışmıştı. bizimki servise gelen arabanın balataları iyi durumdaysa "şu kadar km. daha kullanabilirsiniz" diyerek balata değişimi yapmadığı için "PATRON" tarafından ikaz edilip bitik veya değil, bu seni ilgilendirmez parçayı değişeceksin demiş.

benim yaşadığım servis olayı ise tam dumurluk. ilk Mazda'mın radyatörünü yeterince görev yapmıyor diye değiştirmişlerdi serviste. ben de eskisi alıp evde saklamıştım. daha sonra yine servise gittiğim bir gün radyatörü söken usta ile bir başka görevli aralarında konuşuyorlardı. diğer görevlinin radyatörü delinmiş, nasıl hallederiz diye fikir yürütüyorlardı. dedim usta radyatör lazımsa benim arabadan söktüğünüz duruyor daha istersen getireyim sana kullan dedim.

el-cevap: haaaa doğru evet senin radyatörü getir biz onu takalım.

ama dedim sen onu iş görmüyor diye sökmemişmiydin, şimdi nasıl işe yarayacak? diyince dondu kaldı.

aynı servisin o gün 1100-1200ytl fiyat verdiği olayı Taber usta 150ytl. ye hallettiğinden beri de yetkili servisten parça almak dışında hiç işim olmadı, Allah da düşürmesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

link kolunu sana sormadan değişitremez mesela.. üstelik onun tehlike yaratacak bişeyi yok.. sadece arkada ses yapıyor.. ve eğer aracın garantiliyse hala onu garantiden değişmesi gerekir.. balata fiyatına da pes diyorum..

servislerin kullandığı balata markaları farklıymış.. bazıları japonyadan kaliteli balata alıyomuş ki bunşlar böle 100ytl nin üzerinde olanlar, bazıları da almanyadaki yedek parça deposundan geliyomuş ki bunlar 2. kalite daha ucuz olanlar.. balata fiyatı farkı burdan kaynaklanıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

link kolunu sana sormadan değişitremez mesela.. üstelik onun tehlike yaratacak bişeyi yok.. sadece arkada ses yapıyor.. ve eğer aracın garantiliyse hala onu garantiden değişmesi gerekir.. balata fiyatına da pes diyorum..

servislerin kullandığı balata markaları farklıymış.. bazıları japonyadan kaliteli balata alıyomuş ki bunşlar böle 100ytl nin üzerinde olanlar, bazıları da almanyadaki yedek parça deposundan geliyomuş ki bunlar 2. kalite daha ucuz olanlar.. balata fiyatı farkı burdan kaynaklanıyor..

garantisi bitti 2005 model araba, zaten garantisi bitmeseydi değiştirirler miydi link kollarını, yanına yaklaşmazlardı :sopa:

Murat Karabin garantiden zorla değiştirtmiş Yeni Mazda da, ilk kabul etmemişler  :boks:

valla kendileri kaybeder, bu kazığı insan bir kere yer, sonra çalışanların maaşlarını zor ödüyoz diyolar,

bu kafayla yakında hiç ödeyemezler, ortada Mazda nın adı var, şimdi mazda alacak birisine ben nası

servisini met edeyim, yanlış işler bunlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

garanti bitmişse geçmiş olsun da, garanti olsaydı değiştirtebilirdin.. ama kesinlikle sana sormaları gerekirdi.. hem link kollarını hem de siilecekleri değiştirirken..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

ben 50k bakımına yeni girdim...

260 ytl verdim yanlış hatırlamıosam...

o ne öle 900 küsür ... bi iş mi var bunda yoksa arızalı bi parça mı var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

triger kayışı olarak değil de sadece kayış olarak geçiyor adı.. yaklaşık 600 ytl civarında bişeymiş.. ve 70.000-80.000km arasında değişirmiş..

bizim arabalarda triger zinciri (kayış değil) var ve 300.000 km den önce kimseye değiştirtme dedi merser mazdanın eski servis müdür cem bey...

gerisini siz tahmin edin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

triger kayışı yok bizde, hatırladığım kadarı ile özetlersem :

217 ytl link kolu 2 adet

112 ytl firen balataları ön

70+40=110 ytl silecekler

70 ytl klima polen filtresi

50 ytl motor yağı

25 buji değişimi

50 ytl enjeksiyon temizlik işiliği

80 ytl 50.000 bakım ( hava filitresi falan )

topla, çarp 1.18 ile eşittir 850 ytl  :kafa:

sıra sıra gidince göze batmıyoda, total rakamı görünce :eek:

Geçmiş olsun abartmışlar biraz sanki... Ben ENJEKSİYON TEMİZLİK İŞÇİLİĞİNE takıldım, yalayarak mı temizlemişler onu???  :) Eğer öyle ise hak ediyolar canım parayı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim arabalarda triger zinciri (kayış değil) var ve 300.000 km den önce kimseye değiştirtme dedi merser mazdanın eski servis müdür cem bey...

gerisini siz tahmin edin...

tamam zaten, ben zincir yok demiyorum.. bizim araçlarda triger zinciri var ve en az 250.000 km olunca değişecek.. onun haricinde başka bir fonksiyonu yerine getiren bir de kayış var ve 70.000 ile 80.000 arasında değişmesi gerekiyor.. fiyatı da işte 600-700 gibi bişeymiş, az buz deeğil.. ben işte 2 ay falan sonra değiştirtecem..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

tamam zaten, ben zincir yok demiyorum.. bizim araçlarda triger zinciri var ve en az 250.000 km olunca değişecek.. onun haricinde başka bir fonksiyonu yerine getiren bir de kayış var ve 70.000 ile 80.000 arasında değişmesi gerekiyor.. fiyatı da işte 600-700 gibi bişeymiş, az buz deeğil.. ben işte 2 ay falan sonra değiştirtecem..

heeee ben triger zincirininden bahsediosun zannettim... prd helinciğim... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...