Jump to content

93 Mazda 323 HB Fren ışığı

Guest sedemirkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

valla dikkat etmedim rampada ne alaka acaba hocam.

Hidrolik eksildiğinde genelde rampalarda da lamba göz kırpar, o yüzden sordum. İhmal etmeden bir ustaya göstermekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sedemirkan

arkadaşlar fren balatalarım bitmiş sert bir frenaj yaptım araç kızaklamadı bile yarın maslak sanayide değiştiricem hangi marka almamı önerirsiniz tuzlu olmasın ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

aynı sorun bende de var. kafasına göre yanıp sönüyo. genelde arabayı durdurunca sönüyo hareket ettikten 15 20 saniye sonra gene yanıyo. hidrolik yağını kontrol ettim eksik yok. fren yapmada da sorun yok zınk diye duruyo maşallah. soğuklardan dolayı fren teli dndu sanmıştım başlarda 3 gündür el frenini kullanmıyorum yinede kafasına göre yanıyo. hatta konu açıcaktım bunun için ama vermış zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

piyasada 30-35 liraya satıyorlar taiwan malı falan.

ben önleri RMX diye bi marka var ondan taktırdım hiç ses vs yapmadı durmada da sorun yaşamıyorum.

ama sitede konuşulmuştu TRW markanında gayet iyi olduğunu.

yedek parça sitelerinde falan bulabilrsiniz daha farklı markaları...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar el frenini çektiğimizde yanan kırmızı ışık (brake) artık yandığında yarım saat sönmüyor neden olaki balatalardanmı acaba.

ben bu şekilde 2 ay kullanmıştım eski familyamı :) bişey olmamıştı ama yine de baktırmakta fayda var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest izmitlii

ben de de şu an aynı problem var. 1 aydır kullanıyorum. soğuklardan el freni kablosuyla ilgili bir problem sanıyordum. meğer değilmiş.

hemen baktırayım bari.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Müşür veya müşir diye birşeyi muştulayan yani ihbar eden zımbırtılara denir...:) Buradaki hidrolikçi olduğuna göre hidroliği bitti zannedip ihbar ediyor bozulduysa...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hidroliğin yağın olduğu kutunun yanına bağlı bişeymiş. usta iki oynadı yerine oturttu müşir denen dalgayı. 3 gündür hiç yanmadı çok şükür. bu dertten de ucuza kurtulmuş olduk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest izmitlii

bu araba baya akıllı bi araba benimde yanıyodu bu lamba gittim elektrikçiye hidrolik azalmış dedi.

ekledik hop söndü...

ama şu silecek suyu lambası yanıyor hep onu söndüremedik

o niye yanarki

ağzına kaar su doldur duk

ama olmadı yine de

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu araba baya akıllı bi araba benimde yanıyodu bu lamba gittim elektrikçiye hidrolik azalmış dedi.

ekledik hop söndü...

ama şu silecek suyu lambası yanıyor hep onu söndüremedik

o niye yanarki

ağzına kaar su doldur duk

ama olmadı yine de

fren hidroliğini eklemekle sorunun çözüldüğünü düşünüyorsunuz fakat malesef sadece lambanız söndü.Ya fren balatalarınız bitik yada hidrolik kacağı var.Hidrolik yağı durduk yerde azalmaz.Balatalarınızı kontrol ettirmenizde fayda var disklere ve kampanalara zarar vermemeniz için.

Silecek suyu sensörüne gelince,içine koyduğunuz çeşme suyu zamanla kireç yapıp sensörün üstüne sıvaşıyor ve sensör suyu hissetmiyor büyük ihtimal ondandır.Sensörün fişini çıkarırsanız sönmesi gerek.Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest izmitlii

hmm

doğru söylüyorsunuz hemen bir balatalara baktırmam gerekiyor

peki şu sensörü eski haline nasıl getirebiliriz bu konuda bir fikriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...