Jump to content

Hız Testi

Guest viper22
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest edarguner

Evet Maalesef ülkemiz yolları tam bir cehennem.Ben merakımdan 1 kere o hıza çıktım.birkaç km sonra hemen eski normal hızıma düştüm ve bir daha denemedim.Bir anda otoban bile olsa sağlam bir çukur vs.. çıkabilirdi.En son yurt dışında Hollanda-Belçika otobanında yol aldım.O kaliteyi gördükten sonra  Ülkemizdeki arabalara acıyorum resmen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamen katılıyorum.Zaten trafik hız limitleri belli bu limitleri geçmek hem kendinizi hemde başkalarının hayatını tehlikeye atmak demektir.Hız yapmak isteyenler içinde pistler mevcut.

Daha fazlası zaten gereksiz. O kadar hızı nerede, hangi yolda ve en önemlisi neden yapacaksınız. Üst limitin kaç km olduğundan çok daha önemlisi o üst limite ne kadar sürede ulaşabildiğidir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

97 model 323 famili 1.8 lpg de 190 ı kesilmeden cıkıyo az sonra 200 ve  biraz düzlük 210 km.ankara istanbul otobanı.yolda x3 ,2005 passat tdi, ankara cıkışındaki gişelrden beraber fırladık 20 dk sonra passat virajlarında etkisiyle geride kaldı tabi sürücüde etkili,x3 le yaklaşık 40 dk bu hızlarda seyrettik yakıt almaya girince x3 ü kaybettm.araç lpg de idi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amaçım kıyaslama yapılan değildi.yanlış anlaşılmış.bu hızı denerken başımdan gecen olaylardan biri.zati x3 te passat da rüştünü ispatlamış ve üst sıklet araçlardır.elbetteki bu şekilde bir ölçü olamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

düz ve boş yolda basmak hadi neysede yarışıp trafikte makas atanlardan nefret ediyorum... :sopa: bir kere bende yaptım, alakasız bir araba panikledi ve tehlike atlattı, kendimden utandım.. bir dahada yapmıyorum...

ben sadece tofaş grubunun verdiği ara gaza kurban gidiyorum ondada hırs yapmayıp eline verdiğimi kabul ettiği anda 90a geri düşüyorum, tabiki makas atma riskli haraket yok ve sadece otobanda
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet uzun yolda basmaya bende katılıyorum.ne kadar basarsa o kadar basarım ama şehir içi sakat ve gereksiz olur.birde kalkışta basmaya cok bayılırım o 1.8 in koltuğa yapıştırışı bir başka.1.5 olanlar alınmasın. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet uzun yolda basmaya bende katılıyorum.ne kadar basarsa o kadar basarım ama şehir içi sakat ve gereksiz olur.birde kalkışta basmaya cok bayılırım o 1.8 in koltuğa yapıştırışı bir başka.1.5 olanlar alınmasın. :)

tabii ya farklı olmaz mı, ben 323 1.6 kullanıyorum o bile beni idare edicek düzeyde hızıyla tatmin ediyor doch motor ve 1.8 bambaşkadır :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçen rüyamda ak sakallı dede benim arabaya modifiye yapmış:) motor 1.8 lantis, 18.00 olmuş, bide daha az yakacakmış, tam bastım gaza uçuyorum, uyandım, bugatti bile 16.4 iken lantisede 18.00 süper olmuştu, pistonlar kova gibiydi 4 slindir ama 18.00 ppeeeeehhhhhhh

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi o hızlarla gittikten sonrada arabanın önü sinek kaynıyor, sonra işin yoksa temizle dur, en iyisi yavaş gitmek :)

ben 45 dk lık bi yola çıktım hız sabit 90-90-90 durdugumda en az 15 tane arı vardı elimle çıkarttım hepsini tabi yazındı şimdi her yer kar sineğin S si yok :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Benim söylediğimi yanlış anlamışsınız. Ankara yoluna sık sık çıkıyorum ama ortalama hızım 120-140 arasında değişiyor. 141 le giden herkes beni geçiyor :D Bu durumda o kişiler de forumlarda "mazdanın birini çok pis geçtim" tarzı şeyler söyleyebilir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim söylediğimi yanlış anlamışsınız. Ankara yoluna sık sık çıkıyorum ama ortalama hızım 120-140 arasında değişiyor. 141 le giden herkes beni geçiyor :D Bu durumda o kişiler de forumlarda "mazdanın birini çok pis geçtim" tarzı şeyler söyleyebilir :D

:D:D abi hızlının hızlısı iyinin iyisi var ben anladım demek istediğini aslında yukarda :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

:D:D abi hızlının hızlısı iyinin iyisi var ben anladım demek istediğini aslında yukarda :)

Yazın Ankara'dan dönerken bir tane maz2 solladı beni. Ben de merakımdan takıldım peşine. Biraz da stickeri gösterme amacıyla bunu sollayıp önünde 4 lü yakıp söndürdüm. İçindeki genç arkadaşlar farklı anladılar sanırım ve başladılar basmaya. Ben de peşlerinden gidiyorum ama ezmek de istemiyorum. Sonra baktım bunlar epey arkaya dönüp dönüp bakmaya başladılar. O zaman işte düz yolda 210a kadar çıkıp onlar gözden kaybolana kadar bastım. Yaptığım şey gereksizdi ama yapmasaydım belki birgün burada "bazıları gibi" ördeği geçtim diye yayın yapabilirlerdi :D:geyik:

"bazıları": onlar kendilerini biliyor. Allah'tan şahidimiz var stop lambalarımızın yandığını gören :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazın Ankara'dan dönerken bir tane maz2 solladı beni. Ben de merakımdan takıldım peşine. Biraz da stickeri gösterme amacıyla bunu sollayıp önünde 4 lü yakıp söndürdüm. İçindeki genç arkadaşlar farklı anladılar sanırım ve başladılar basmaya. Ben de peşlerinden gidiyorum ama ezmek de istemiyorum. Sonra baktım bunlar epey arkaya dönüp dönüp bakmaya başladılar. O zaman işte düz yolda 210a kadar çıkıp onlar gözden kaybolana kadar bastım. Yaptığım şey gereksizdi ama yapmasaydım belki birgün burada "bazıları gibi" ördeği geçtim diye yayın yapabilirlerdi :D:geyik:

"bazıları": onlar kendilerini biliyor. Allah'tan şahidimiz var stop lambalarımızın yandığını gören :D

ben kesin tanıyorumdur o bazılarını  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

1.3 motor ve 86hp lik versiyonunun rodajdan sonra otoban son hız testini yaptım, sonuç 5. vites son gaz düz yol 190km, her vitesin devirli kullanımıyla 180km ye rahat çıkıyor ancak 190km ye çıkmak için uzun düzlük istiyor. vites oranlarının ilk 4 vitesi gayet seri.

radaj zamanı dışında yaşadıklarımı anlatayım ; yakıttan çok memnunum sınıfının en az benzın yakan aracı.ilk 3000 km arabayı hiç zorlamadan kullandım daha sonra eee artık motor açma zamanı geldi dedim kendime ve fazla sürat yapmadan devirli kullanarak motoru çok iyi performan alınıcak şekilde açtım en azından öyle düşünüyorum..serilik bakımından ilk dört adım gayet başarılı 1,3 motor olmasına rağmen.düz yolda 205 km sürati gördüm hafif meyilde ise 215 bence sınıfına göre gayet başarılı bir araç..tabii bu hızı görmek kesinlikle tehlikeli tavsiye etmiyorum çünkü 160 km den sonra araç havada gidiyor bunu hissetmek mümkün ve  ürkütücü..çünkü mazda 2  1040 kg ağırlığında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...