Jump to content

LPG Kullanmalımıyım

Guest vet323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar sevgili dostlar..size danışmak istediğim bir konu var.mazda konusunda benden daha tecrübeli olduğunuzu düşünerek fikirlerinizi almak istiyorum..konumuza gelecek olursak aracım 323 hb karburatorlu..aracım lpg li fakat ben lpg kullanma konusunda kararsız kaldım.bazen okuyorum baska form sayfalarında orada lpg nin motora zaralu olduğundan falan bahsediyor..ben aracımı pek kullanmıyorum yani günde 20 km belki..hava deseniz çok soğuk burada..neyse aracımın motoru mukemmel su anda ne yağ eksiltme ne de yağın renginde bir değişme yok..benzinde deseniz performans daha bir güzel..neyse konuyu dağıttım galiba.özür diliyorum.lpg kullansammı kullanmasammı bilemedim.siz bana ne tavsiye edersiniz..sehir içinde çok mu benzin yakar bu araba.bir tanıdığım uzun yolda benzinde çok az yaktığından bahsetmişti.sizin fikirleriniz nedir.tabi ben sehir içi kullanıcam.benzinde ne kadar yakar vede lpg de ne kadar yakar.kullanan arkadaslar bana yazabilirmi acaba.lpg hakkında fikirlerinizide bekliyorum saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ersyncar

netice itibari ile motor benzine göre dizayn edilmiş tabiki benzinle lpgnin araç ömrüne etkileri farklı olacaktır ancak binlerce lpg kullanıcısı aracını öldürüyormu lpg kullanarak sence?? zaten günde 20km kullanıyormuşsun ben olsam tereddüt etmem. hele ki aracın lpg de performansı iyi ise. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest sedemirkan

neden ekonomik bir yakıt varken daha fazla ücret ödeyesin ki :)

avantajlarında dezavantajları vardır motora zararlarını bi tarafa bırak yolda giderken aniden alev alabilirsin veya ailenle bir alışveriş merkezine alışverişe gideceksin alışveriş yaptığın yerin otoparkına alınmayabilirsin vs vs vs
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok çok gezmiyorsanız benzin daha iyi olur diye düşünüyorum. Lpg biraz sakat bir iş mutlaka kaliteli bir marka ve kaliteli ustalarca takılmış olması şart...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cok kullanmıyo ve de benzin parası dokunmuyosa hıc gırmeyın derım cunku lpg gore cok cabuk sorun cıkartıyo helekı eski sistemler karburatorlulerde daha cok hıc arbanızın sagını solunu kurcalattıgınıza degmez ancak benzın parasından cıkartırım dıyosanız taktırın 300kurus yakan araba 150 200 arası yakar kmde ne t 100 krustan fazla karınız war demek oluyo ruhsat ve muayene masraflaırı lpg montaj masrafları sonrakı arabanızın duzgun calsımadıgı zamanlarda ustaya werecegınız ''at abi bisey'' dıe aldıkları ufak ayar masrafları  ''abı bujı kablon bıtmıs degıstır, dıstırubutorden yapabılır degıstır, bujı degiştir, hava filtreni degiştir,karburatoru temizlet getir....falan fılan uzun iş olayın özeti budur bence:) en sonunda arabanızdan soğuduğunuzla kalırsınız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesınlıkle tavsıye ederım ne olursa olsun 1 ay oncesıne kadar bana kımse lpg taktırtamazdı ama sonunda canıma tak ettı cınnet gecırdım resmen :D gıttım ertesı sabah taktırdım ama benım bıraz daha farklı cunku bızım kuzu nerden baksan 70-80 km den fazla yapıyo gunde o bakımdan benım acımdan cok rahat oldu dıyebılırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederim hepsi benim için çok anlamlılar..son olarak karar verdim ve aracımı benzinli olarak kullanıyorum.hepinize çok teşekkür ederim.sevgiler vede saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...