Jump to content

ÖTV İndirimi

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaşlar ,

Mazda stoklarında Mazda 3 kalmadı gibi bir durum oluşmaya başladı,  Mazda2'ler bitmek üzere.. Ay bitmeden araçlar bitmiş olacak görünüyor.. Pazartesiden sonra fiyatlarda artış olacak çünkü sınırlı sayıda yeni parti araçlar geliyor ve maliyetleri farklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 82
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

18

• Selman

8

• Gökhan

8

• x-rayted

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

200 küsür stok azmış ya iki günde bitmiş sanırım, yeni fiyatlar nasıl olur tahmini? Bazı yerlerde yeni kasa gelene kadar eskisi gelmez gibi birşeyler söylemişler, doğrulu nedir acaba? Tamda heveslendik ama kalmadı napalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada hükümet üç beş otomotiv baronunun oyuncağı oldu, son kalan 3-5 kuruş dövizimizi elin yabancısına teslim ettik ona yanıyorum..

Kriz lafı çıktı  otomotiv baronları hemen ÖTV indirimini ortaya attı. Millette bu yönde beklenti oluştıuruldu ve en sonunda hükümet bunu yapmak için mecbur kaldı. Hani 120000 stok vardı...

- mazdada araba yok

-mitsubishide araba yok

- fordda fiesta yok, istediğin donanıma sahip mondeo ve focus yok

- mercedes hazirana kadar getirebileceği tüm C180Kları satmış durumda...

şimdi bir de zam söylentileri var. Zammı devlete yıktı uyanıklar..

Hükümetin dimdik durması lazımdı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vw forumundakiler VW %5.5 zam yapmış diyorlar ama ben bulamadım..golf 1.4 tsi Hlların siparişini eksik geçmişler bazı donanımlar çıkmıyormuş  8:)  Buna rağmen hala almak istersen haziran 15e yetişme karantisi vermiyorlarmış..

Biri kriz mi demişti ?  :boks:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ÖTV düşmeden önce akşama kadar boş boş otururken şimdi satmaya araç bulamıyoruz.. Gördük ki bu memlekette kriz birilerinin ağzından çıkacak 2 kelimeye bakıyormuş.. Peşin para ile bu kadar çok satış yaptığımızı hatırlamam.. ÖTV indiriminin açıklandığı P.tesi ve salı günü satılan araç sayısı Mazdada yaklaşık 200 adet.. 1 hafta sonunda 400'ü geçtik...Satılan 10 arabadan neredeyse 6-7 tanesi peşin..

Bu arada merak edenler ve bekleyenler için Yeni Kasa Mazda 3 Haziran ayında satışta olacak. Önümüzdeki ay reklamlarına başlıyoruz...Ama ÖTV indirimine yetişirmi şimdilik bilemiyoruz.

Zam konusu hakkında da bilgi vereyim ; Mevcut stoklar tükendi ve bulabildiğimiz 3-5 araç farklı fiyattan geldi. 23 Marttan itibaren zamlı fiyatları Mazda'nın sitesinde görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bursadaki Mazda İnallarda ise, dışarıya kadar araba taşmıştı. Karanti 10 tane vardı. Birde oralara baksın alacaklar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türker, Toros Bey çok az da olsa Yeni Mazda3 ün indirime yetişebileceğini söyledi ama tabii garantisi yok.

Mazda ellerindeki stokları tüketince yeni araç getirtmeye çalışıyor. Üretimden getirtemeyecekleri için (çok uzun sürer) Avrupa ülkelerinin stoklarını zorluyorlar ama onlarda kısa süre önce hurda indirimi uyguladıkları için araç yokmuş pek.

Türker'in de dediği gibi bugün ve bundan sonra gelecek araçlar da zaten geçen haftaki fiyattan olmayacak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu indirimi yapma amacları yerli üretim stogunu tüketmekti zannedersem.. iyi güzel stoklar bitiyor ama yerli arac stogunda durum nedir cok merak ediyorum acıkcası.. yerli üretimden cok ithal araclara faydası dokundu sanırım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu indirimi yapma amacları yerli üretim stogunu tüketmekti zannedersem.. iyi güzel stoklar bitiyor ama yerli arac stogunda durum nedir cok merak ediyorum acıkcası.. yerli üretimden cok ithal araclara faydası dokundu sanırım..

İthal araçlara bir haftalık bir satış heyecanı getirdi o kadar. Şimdi ithal araçların stokları tükendi, yerli araçlarda stok yoksa belki üretime giderler. Sanki bir haber duydum Ford üretime tekrar başlıyor diye. Eğer öyle ise amacına ulaşabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hafta sonu jazz almaya gittim. Cem plazada, jazz fun için 28.5 ama araba yok. nisanda gelecek fiyat karanti değil dediler..

ataşehir damlaya geldim. Elimde lacivert fun var fiyatı 29.5 üstünde film ve park sensörü var. Onlarla birlikte  30.5 dedi. dandik park sensörü ile film 1000 mi edermiş size maliyeti 250 bile değildir dedim.  Biraz mırın kırın oldu. fiyat bu dedi (tok satıcı , alan aldı ben sizi 2 ay sonra görcem).

Cem niye 28.5 diyor siz 29.5 aksesuarlı 30.5 diyorsunuz dedim ..arabası var mı dedi..Boktan bir buz rengi var diye kafadan attım..İşte ondan dedi..

Nisanda yeni parti gelecek 1000 TL zamla dedi. İyi o zaman sen bana PS ve film takmadan şimdiki fiyattan istediğim rengi ver dedim.Uyanığım ya.. Turkuvaz, kırmızı veya  beyaz istedim. Kırmızı ve beyaz kesin yok, turkuvaz olabilir dedi.Sıra kapora vs işlere gelmişti ki:

Ben Cmaxi takasa alır mısınız dedim? 20-22 vermelerini bekliyorum..Yüzü bir gerildi takasa araba almıyoz dedi..Tabii cmaxin iyi bir araba iken bu hallere düşmesi beni üzdü tabii..

Bazı şanslı insanlar da var..Bir arkadaşımda 99 CRV var. Her tarafı dökülüyor. Bir arkadaşı almak istemiş, adam sahibindene bakmış. 24 isteniyor bunlara diye. 24bini vermiş almış...Ulan ne şanslısın dedim. internet fiyatları %25 şişik dedim..Sus bulandırma kerizi dedi gitti o paraya 21 ekledi 45e laguna 1.5 dci privelege aldı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok yok şu anki fiyat bu ama araba yok deniyor veya 250 tl  masraf yapılıp 1000 lira zamla (yani 750; ötv hariç 400-500 daha fazla karla satılmaya çalışılıyor).

Yeni partide 1000 zam olacak deniyor...

Muhtemelen yeni parti falan yok... elde olan arabaların bir kısmı saklandı yeni parti adıyla zamlı çakılacak millete eski karaborsacılar vardı yaşı büyük olanlar hatırlar..

Ayrıca honda iyice suyunu çıkarmış (bilmiyorum bizim mazda bayiileri de aynısını mı yapıyor) MTVleri de ayrıca alıcıya yıkıyormuş. Böyle şey ne gördüm ne duydum..

0 km demek trafiğe çıkabilir demektir. trafiğe çıkmak için:

-plaka

-ruhsat

- o dönemin MTv si

- zorunlu trafik sigortası

- trafik seti şart ...

Satıcı hepsini vermeli, gerçi çoğu trafik setini vermiyor galiba. Son aldığım iki 0 arabada da (ford fiesta ve mazda2) için trafik seti vermediler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda dahil tüm ötv indirimi yaptık deyip bindirim yapan firmaları kınıyorum. nerdeyse hepsi oluyor ama öyle gerçekten de.. pazar günü bayileri gezdim ve gerçek olanı gördüm indirim falan yok en azından olması gerektiği kadar yok. hepsi bindirmiş fiyatlara maşallah, birkaç üründe gerçek indirim gördüm c5, c4 picasso vs..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu gün nisan başı itibariyle döviz düzenlemesi yapacaklarını söylüyorlardı.ben olsam sonraki dokuz ayda ötvyi iki katalırım 2 senedir ağlıyorlar yaptıkları şeye bak ben artık karlarını katlamaktan başka bir şey düşündüklerine inanmıyorum. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu indirimle ilgili bişey sorucam arkadaşlar, özellikle bayilerden biri cevaplarsa çok sevinirim.

Abimin arabayı değiştirmeyi düşünüyoruz ÖTV indiriminden yararlanıp. Yalnız bu işlerle oldukça ilgilenen bi arkadaşı arabayı şimdi sipariş verse bile sıra olan ve geçici ÖTV indiriminin bitiş tarihinden sonra teslim edilecek olan arabalara indirimli fiyatların uygulanmayacağını söylemiş, var mıdır bunun doğrusu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...