Jump to content

Mazda 3 Ses Yalıtımı

Guest Mazda Club TR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dünkü şöför değiliz.ben kendi aracım için yazdım.2005 yılında 0 toyota corolla almıştım ses falan gelmiyordu.heer araca ve dedikleri gibi lastiğe göre değişir benim lastiklerim michelin üstelik..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Asfalt kalitesi ile çok alakalı. Ben artık bu ses konusunu çok önemsemiyorum. Dünyanın en sessiz lastiği denilen Nokian'ın hem yazlık hem de kışlık

kullanıyorum, bazen hiç ses gelmezken bazen ( asfalttan sebep) fazlasıyla ses aslıyor .

Müziğin sesini biraz açtınız mı hiçbir problem kalmıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dünkü şöför değiliz.ben kendi aracım için yazdım.2005 yılında 0 toyota corolla almıştım ses falan gelmiyordu.heer araca ve dedikleri gibi lastiğe göre değişir benim lastiklerim michelin üstelik..

Kimseye dünkü şöför muamelesi yapmak değildi amacım... Bende 2007 Mazda 3 kullanıyorum... Ayrıca cümlenin sonundan da görüleceği üzere kanaatimce dedim.. Bu sizin fikrinizi elbetteki yok farzetmek değildir... Bende BMW 5.30 dizel ile kıyas yaptım örnek babında... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benm aracımda 91 mazda 323bg 2 maxxis 2 federal diye lastik war üstünde, asfalttan kaynaklanmadıgı sürece ben aracın içinde o kadar ses duymuyorum en buyuk denemem 190 dı ve devir yuksek oldugundan sadece ses duydum normal kosullarda uzun yolda nerdeyse hiç ses yok uykum geliyor desem yeridir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
Guest architect

Ben size şu kadar söyleyeyim.Mazda 3 FSİ motorlu Jetta'dan daha sessiz.Bunu ben değil Jetta kullanıcısı arkadaşlarım söylüyor. Volvo s40 dizel de mazda 3'den daha gürültülü. Focus kullanan babam da Mazda 3'ün daha sessiz olduğunu söylüyor. Ancak sanırım honda daha sessiz mazda'dan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ses yalıtımı yaptırın ben yaptırdım .

2010 mazda-3 impirisiv fuul otm aldım.

boy koruma,ses yaltımı.paslanmazlık,koltuk koruma.ön kaportoya flim(sıçrayan taşlardan korumak için.)

ziebart ...da yaptırdım ses de farkeeti ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun.

Bu ses yalıtımı sadece aracın altına mı yapılıyor, yoksa kapı içlerine felan da herhangi bir işlem yapılıyor mu ?

arkadaşlar ses yalıtımı yaptırın ben yaptırdım .

2010 mazda-3 impirisiv fuul otm aldım.

boy koruma,ses yaltımı.paslanmazlık,koltuk koruma.ön kaportoya flim(sıçrayan taşlardan korumak için.)

ziebart ...da yaptırdım ses de farkeeti ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya mazda nın 3ü de 6sıda sesi içeri alıyor .kimse demesin ses gelmez duymak istedinmi duyuyorsun kaç tane mazda kullanan müşterilerimiz servise geliyor hepsine aracın sesinden çok güvenliğini anlatınca o da olsun deyip geçiyorlar sorun ses olunca insan düşünüyor ya kardeşim okadarlık olsun diyenlerde var daha iyisi daha pahalı araç diyecem ama bmw 5.30da daha vazla ses geliyor demek ki sesi fazla duymayacan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba 2010 m3 sahibiyim.araçın spor karakteri nedeniyle sert süspansiyona sahip olması dşli asfalt ve çukurlarda konforu olumsuz etkiliyor.şu an bulunduğum yerde hiç bir yararı olmayan kaplam asfalt nedeniyle arabadan soğuma aşamasına geldim.bu aptal asfalt nedeniyle yol berbat durumda.sonbahar ayında zemine zift dökerek üstüne mucuru da döküp bir kez silindirle geçerek yol yaptıklarını zanneden gerizekalılar yüzünden araba kullanmak eziyet haline geldi >:( >:(>:( >:(.5 aydır her geliş gidişimde karşıdan gelen araba taş atacak diye içim eriyor.yaklaşık  2km lik öncesi asfalt var inanın araba yağ gibi gidiyor.ama yeni yola gelince arabanın içinde ses gelmeyen yer yok gibi.inanın kafayı yiyecem.toyo marka lastiklerin tourring üzerinde gelen bridgestone lerden daha yumuşak ve konforlu olduğunu duymuştum.bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.ayrıca bozuk zeminde sizin araçlarınızın durumu nedir acaba!göreceli bir kavram olduğunu biliyorum ama kıyaslama yapabilmem için sizin görüşleriniz önemli.saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesinlikle doğru, otobanda arabamda motor ve az da olsa rüzgar sesinden başka ses olmuyor.

fakat çakma asfalta girince araba lastik değil de jantların üzerinde gidiyormuş gibi ses oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Hakikaten bu işin bir çözümü yok mudur?  Denenmemiş birşey denemek lazım. En sonunda sökecem aracı her yerine cam elyaf döşeyip birleştireceğim. O zaman işe yarar herhalde.

Bu yalıtım ile ilgili yapılan işlerden gerçek manada memnun olan bir tane adam görmedim.

2 milim zift piskürtmeyle olacak işler değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Bugün ses yalıtımı adına kendi çapımda birşeyler yaptım,biraz etkisi oldu sanki ama psikolojikte olabilir.Bakım zamanı gelince alt tabana komple pütür attırmayı düşünüyorum.Fakat araçlarımız gerçekten çıplak sayılacak kadar yalıtımsız.Malzemenin adı Bitüself,Praktikerden aldım 10cmx10m ebadında ve rulosu 25TL.(2 rulo kullandım). :)

post-878-141695281639_thumb.jpg

post-878-141695281642_thumb.jpg

post-878-141695281645_thumb.jpg

post-878-141695281648_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Merhaba arkadaslar,

Aracim 2011 A/T Mazda 3. Alıralmaz taktırdığım kışlık lastikleri geçenlerde çıkarttırıp, orjinal  4 mevsim TOYO marka lastiklerini taktirdim. Bu vesile ilede, Ankara'dan Abant'a haftasonu gidelim dedik.

Mazda 3'ün çok fazla yol sesini içeri aldığını üzülerek şahit olduk. bu araçta konik bir durum mudur? TOYO lastiklerle alakali midir? yoksa Ankara istanbul otobani mi cok kotudur bilemiyorum ama ciddi manada rahatsız edici oldugunu söylemeliyim.

db degerleri olarak mazda 3 verileri konusunda bilgisi olan arkadaş var mıdır? varsa bu değerleri paylaşabilir mi?

Servislerde ses izolasyonu yapilabildigini biliyorum. Acaba yaptirsam, ciddi miktarda ses sorununu çözmemde yardimci olur mu? Yoksa ne yapsak nafile, boşa para kaptırmamak mı gerekir?

Cevaplarınıza göre servis ile görüşeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...