Jump to content

Fırçasız süngersiz ilaçla dış yıkama

Guest helin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

.

Ya arkadaşlar bence aşırı hassas davranıyorsunuz bu ilaçlu yıkamaya..tamam kabul içinde kimyasal barındırıyodur elbet ama bizim boyalarında üzerinde vernik gibi bir koruyucu katman var..yani elinizle ve gözünüzle bunu hissedebilirsiniz..o nedenle sanmıyorum ki öyle 1-2 kere yıkandı diye eyvah gitti arabamın boyası diye düşünmemeli..

1-2 yıkama ile gözle görünecek bir değişiklik olmaz Murat, ama 1-2 yıl içerisinde fark mutlaka hissedilecektir.

Süngerle yıkandığında konulan Şampuan bir nevi ilaç değilmi?

İçeriği çok farklı Murat abi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Mücahit

8

• SWeeT6six6

6

• X-Pace

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

ohanza benden rahatsızları da varmış  :eek:  :eek:  :2funny:

Ben daha uç bir eleman söyliyeyim o zaman, İzmir'li, Sonax'ın müdürü anlattı, arabası da Audi :D , Bagajda boy-boy terlik varmış, arabaya binecekler önce arkada ayakkabılarını bagaja bırakıp, terlik giyiyorlarmış... :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben daha uç bir eleman söyliyeyim o zaman, İzmir'li, Sonax'ın müdürü anlattı, arabası da Audi :D , Bagajda boy-boy terlik varmış, arabaya binecekler önce arkada ayakkabılarını bagaja bırakıp, terlik giyiyorlarmış... :2funny:

Yuhh artık o psikolojik manyakmış  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ara Caravelle almayı hayal etmiştim ve girişine ayakkabılık yaptırmayı 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sendemi o zaman psikolojiktin  :D

Gidip 174ps Caravelle alıcam, içini yaptırıcam; millette özellikle yağmurlu karlı havalarda çamurlu ayaklarıyla o arabaya binecek. O iş yaş biraz abi.

Gerekirse deli olurum ama arabam temiz olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kışın şu aliminyum paspaslardan kullanıyorum siliveriyorsun tertemiz bende sizden az manyak değilim yani biraz kar yagdı arabanın altı kar çamur olur diye tam 2 hafta oldu arabaya binmiyorum,çocukları bile memlekete başka arabayla götürdüm,nöbetlere yürüyerek gidiyorum evet galiba bende psikolojiğim  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben ciddi anlamda galoş kullanmayı düşünmüştüm arabaya girerken,manyak mıyım evet  :D

valla ben yarış patiği kullanıyorum galoş yerine , ayakkabıları bir kutuya koyuyorum ve arka koltuğun oraya bırakıyorum. çok rahat oluyor ayrıca kirlenmiyor :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yarış patiği nedir desem, çok mu ilgisiz kalmış olurum olaya?

abi normal araç kullanımlarında normal bir insanın kalbi 60 ile 75 arasında atar bu durum yarışta 80-100 arasıdır , kaza anında 200e kadar çıkabilir. normal ayakkabı ayağı çok da rahat ettiremez ve sıkar bu nedenle özellikle sert kullanımlarda ayak damarlarına binen yük de artar. dolayısı ile varis , ayak uyuşması , kramp girmesi gibi özellikle uzun yol yapan insanlarda oluşan rahatsızlıkları önler... tabanı çok duyarlı ve ince yapılıdır bu da debriyaj , fren , gaz pedalını daha iyi hissetmeyi sağlar ve beyin - uzul kombinasyonunu arttırır. ama bayanlar genellikle varis olmaması için giyer (benden duymadınız :) )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Helin ben bu ilaçla süngersiz fırçasız yıkamadan mağdur olmuş bir kaç kişiyle konuşmuştum. Bu işi yaptırdıktan kısa bir süre sonra arabanın (camları çevreleyen lastikler, kaputla ön cam arasında sileceklerin altında kalan plastik kısım gibi) özellikle siyah plastik olan kısımlarında bir beyazlama oluştuğunu vs. söylediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim türkçe öğretmenim de Opel Zafira'sına galoşla bindiriyordu insanları :D

O kadar şey söylediniz ben de gittim ekşidim arkadaşın başına :D Şimdi 3 tane bilindik marka varmış. Biri sonax, biri ziebart biri de voulis'miş.. Benim kızım da voulis markayla yıkanmış..Açıkçası ben yabancısıyım bu ilaçlı yıkamanın. Belki de Enes'in dediği gibi bir iki yıkamayla pek bir zarar belli olmuyor. Ama hakkaten bariz bir parlaklık gördüm bugün. Serviste cila yaptırmıştım ama bu şekilde parlamıyordu..

Bir de bugün oraya gelenler arasında bir gaz muhabbeti duydum. Göya gazla arabayı silmek çok daha iyiymiş, ama çok zahmetli olduğu için yapılmıyormuşmuşmuş... Gazla sildiren var mı aramızda???

Fotoğraflar bugün çekildi, yarın göndereceğim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de bugün oraya gelenler arasında bir gaz muhabbeti duydum. Göya gazla arabayı silmek çok daha iyiymiş, ama çok zahmetli olduğu için yapılmıyormuşmuşmuş... Gazla sildiren var mı aramızda???

bu çok eski bi muhabbet kanka,gaz gerçekten arabayı parlatır ve zift tarzı yapışan maddeleri temizler  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...