Jump to content

Yağ Yakma Sorunu Hakkında (92-97)

ÖZGÜR-32
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar motor konusunda bilgisi olanlara soruyorum,aracım 94 model 626.Bundan 3 ay önce üst kapağı komple değiştirdim,15 gün öncede piston ve segmanlar değişti gömlek hariç ama araç haala yağ yakıyor mavi duman salıyor hemde eskisinden daha fazla,rektefeci gömleğin değişmesine gerek yok demiş ve değişmedi şimdide usta bu olay gömlekten büyük ihtimal diyor sizce ne olabilir.Bıktım artık ihtimallerden motor aça kapana zaten yalama oldu  :kafa: Sekmanlar orjınal japon,piston tık marka taıwan malı .Fikirlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamamen  yapılan işçilik ile ilgili bir durum  rektefiyeci degil motoru  toplayan usta ise  yada her kimse onun hatası segmanlar yanlış takılmış olabilir .

segman takma aleti ile  piston gömlek içerine  itilirken segman dönüp agızlıya biliyor bu binde bir denk  gelir  takımın etrafı kapalı oldugu segmanların agızladıgını usta göremez  ve sübop lastikerini yırt mış olabililer

yüksek ihtimal budur başka bişey degil yanma odasına yagın gidicegi tek olasılık  budur tabi  siz silindeir kapagını yeni aldım diyorsunu ben ce işe silindir kapagını sökerek başlayın zaten sübop lastigi sıkıntılı ise bunu gözle görüceksiniz  bu usta ile alakalı bir durum bence gere keni yapması lazım işinin ehli bir usta yaparda zaten  geçmiş olsun başarılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...