Jump to content

2010 Mazda3 Hakkında Bilgi Edinmem Lazım

Guest m3ric
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Keşke çamur girse benimkine kedi girdi geçen yağı boşaltıkları yerin ordan akünün üzerine geçmiş paşam ben bastıkça gaza mayışmış  :D izlerini silmedim hatıra diye  :2funny:

hihuhaha o da güzelmiş :D yolcu kapasitesi 5+ 1 kedi :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 64
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

13

• M.E.G

9

• S.Halilduru

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

çamur giriyor yapacak birşey yok, kapatsan bu sefer hava alamayacak

motoru yıkatmak lazım ama motor yıkama araca zarar veriyor mu bilmiyorum.Eskiden öyle bir muhabbet vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

marş dinamosunu poşetleyin falan diyolardı eski araçlar için ama yeni araçlar için profesyönel oto kuaförlerine gitmek gerekir en iyisini onlar bilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yıkasak ne fayda yine aynısı olucak bugun servise gittim çamuru alttan altığını söyledi peki koruma kapağı falan yokmu dedim bunlarda olmaz dedi acaba kendim plastikten motorun altını komple muhafazaya alsam bişey olurmu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servıs motoru dısarıda yıkatmayın dıyor cunku yenı arabalarda bırcok sıstem elektronık oldugu ıcın...servıs bakımlarına gıttıgımde motorunu da kendılerı yıkıyor saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa olur, arabanın hava girişleri engelleneceği için motor daha fazla ısınacaktır.

yıkasak ne fayda yine aynısı olucak bugun servise gittim çamuru alttan altığını söyledi peki koruma kapağı falan yokmu dedim bunlarda olmaz dedi acaba kendim plastikten motorun altını komple muhafazaya alsam bişey olurmu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa olur, arabanın hava girişleri engelleneceği için motor daha fazla ısınacaktır.

Benim Mazda6 da alt taraf komple kapalı platik bir koruma ile. 2.0 ve LPG li olmasına rağmen bir ısı problemi yaşadığımı söyleyemem. Zaten bizim motorlar hava ile değil su ile soğutuluyor en fazla fan biraz daha fazla devreye girer eğer gerçekten etkili ise.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Mazda6 da alt taraf komple kapalı platik bir koruma ile. 2.0 ve LPG li olmasına rağmen bir ısı problemi yaşadığımı söyleyemem. Zaten bizim motorlar hava ile değil su ile soğutuluyor en fazla fan biraz daha fazla devreye girer eğer gerçekten etkili ise.

Aynısı Mazda3 lerde de var abi.Yada eski kasalarda var en azından.4 yıldır kullanıyorum bir kere bile ısı göstergesinin normalin üstüne çıktığını görmedim veya fanın çalışdığını duymadım :D Ya çok sessiz çalışıyor meret ya da soğutma iyi olduğu için çalıştırmaya gerek duymuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de öyle hatırlıyorum yani Mazda3 ler de de olduğunu ama kimsenin sesi çıkmayınca birşey diyemedim.

Eğer orijinalinde yoksa bile aksesuar olarak satıyor olmaları lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam abim bunu mecburen yaptırcaz çamur kesin ve kesin alttan geliyor ısıdada hararetlenme yapsaydı porsche yapardı :D hadii dekiii oooooo oyeni model araba o yaparmı be kardeşim saçmalama diyen varsa wolksvagen kaplumbaya ne demeli :D dimi ama yaptıralım hemde güzel olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 modellerinde veya eski 3modellerinde komplemi kapalı altı ?

Şöyle söyliyim, benim düştüğünü sandığım ve umudu kestiğim su deposu kapağını 2 hafta sonra o muhafazanın üstünde buldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise sordum ( Sağolsun bu aralar Şahsuvaroğlu'ndan Cem baya kahrımı çekiyor :D ) eskiye nazaran biraz açık olduğunu kabul etmekle birlikte koruyuculuğu konusunda bir sıkıntı yok dedi ve var olan açıklığın hiç dert edilmemesi gerektiğini söyledi.

Bence çok da önemsemeyin. Koruması gereken parçaları koruyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben sorduğumda bu araba mercedes değil bırakında bukadar hatası olsun dedi :D arkadaşlar öyle bi parça yokmuş ya mecburen kendim yapıcam :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...