Jump to content

Çukura düştüm, çıktıktan sonra yanık kokusu geldi

gigasa
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evet arkadalar su anda cok moralim bozuk sekilde bu mesaji yaziyorum biraz once trafikte ana yola cikarken bir cukura girdim on 2 teker tak diye one cakildi alti yere deydi ve o an ben hemen haraket etmeyip aractan indim ve tahmin ettigim gibi aracin ontarafi on tekerlerin tam bitimi o cukur gibi yere cakildi ve ben o cukurdun geri geri cikmayi denedim alti biraz surtuldu ve arac daha fazla one gitmesin diye yarim debriyajla geri geri birden ciktim (yavas yavas ciksam cok daha surtecekti) ve sonra bir yanik kokusu gelmeye basladi arabaya bindikten sonra araci stop edip bir sure bekledim ve tekrar calistirip yavas yavas eve geldim bu arada o an mazda teknik servisi araryip beni aramalair icin bilgi biraktim evin onune geldim ve aradilar olanlar tek tek anlattim ve teknik destegin bana verdigi bilgilerle icim biraz rahatladi teknik servis tekerler davlunbaza deymistir dedi ondan surtunce yanik kokusu gelebilir dedi,arabanin altindaki plastik korumanin asinmasindan kaynaklanan yanik kokusuda gelebilir dedi, birde yarim debriyaj yaptiysaniz balatalardan da gelebilir dedi aracin altina bakin her hangi bisey gorunuyomu dedi ben baktigimda akan sizan yoktu ve boylece adam bana her hangi bir ariza lambasi yanip yanmadigini sordugunde bende yok dedim yani bende dusundukten sonra teknik servisin butun dediklerini onayladim ama birde gunduz aracin altina bir bakin dedi boylece kucukte olsa bir kaza gecirmis oldum ve eve gelene kadar moralim ne kadar bozuldu anlatamam.. sizce adamin dedikleri mantiklimidir.bu  yanik kokusu nerden gelebilir....tesekkurler..

Edit : Sadece Yardım v.b. konu başlıkları açıklayıcı olmadığı için değiştirildi. Ayrıca tamamı büyük harf konu başlıkları da yasak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanık kokusu yarım debriyaj yaptığınız için baskı balatadan gelmiştir geçicidir fazla takılmayın :) İki tekerde birden düştüyse ve düştüğünüz yer düzse ( iki lastik arası zemin) bir problem olmaz.Büyük olasılık yan alt demirlerin üzerine binmiştir ve bu yüzden arabanın altında kolay kolay hasar oluşmaz.Yinede lifte kaldırıp kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Taze balata yapar öyle koku, sıkma tatlı canını, o kadar kolay sakatlanmaz bu araba, içinin rahat etmesini istiyorsan pazartesi lifte kaldırıp bakarsın...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karayollarına dava aç !! ciddiyim emsal teşkil etsin o çukura motorsikletli biri girseydi muhtemelen boynu kırılmıştı !!

kara yolları artık yazışmalar ve sorunlar konusunda daha duyarlı, dava açarsanız kazanma ihtimaliniz oldukça yüksek eğer uyarı işaret işaretçi yoksa...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kara yolları artık yazışmalar ve sorunlar konusunda daha duyarlı, dava açarsanız kazanma ihtimaliniz oldukça yüksek eğer uyarı işaret işaretçi yoksa...

ne uyari ne bir levha hic birsey yoktu. fakat konu karayollariyla alakali degil sanirim eger bir dava acilacksa orda yeni bir otel yapilmis ona acilmasi lazim oranin sorumluluk alanina giriyor zannimca ve otelde uzerine alacagini sanmiyorum  net birsey olmadigindan bilincsiz bisey yapmak mantiksiz olur diye dusundum yoksa dediginiz gibi hakkini ariyacaksiniz bizim Turk halki bazi seyleri bu yuzden kaybediyor (yoksa hakkini aramak ve uzerine gitmekte bazi arkadaslarim abarttigimi soylerler ama ben dogru olanini yapiyorum) bu arada arabada cok sukur sorun yok ve arabayi dun iyice inceledim en ufak bir sey gormedim altinda...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun.

bahsettiğin kadarıyla benimde tahminim yarım debriyaj yaptığın için debriyaj balatasından gelen yanık kokusudur.Arkadaşlarında dediği gibi aracı kaldırıp altına bak, gözle görülür birşey var mı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

geçmiş olsun.

olay anında tespit yaptırıp tutanak tutturmadığınız için dava falan açamazsınız.

bence de önemli bir şey yoktur, içiniz rahat olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tespit ve tutnağı nasıl yapacağız ? polis ile mi yoksa noter çağırıp felan mı acaba ?

Eğer orada uygulama farklı değilse, sanırım doğrudan trafik polisi tutanak tutuyor, yani aynı kaza olmuş gibi.. Ama bunu hemen orada yapmak lazımdı, sanırım artık geç kalınmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

evet polis çağırılıp polise tutturulacak. önceki arabamda ben de arabanın ön iki tekerini kanala düşürmüştüm. kaskodan yaptırmak istediğimde tutanak olması lazım dedikleri için aynı kanala bu kez kontrollü şekilde arabayı indirip polis çağırmıştım. o zaman da polis trafik cezası yazmıştı dikkatsiz araç kullanmaktan diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yine işlerini bulmuşlar demek ceza keserek.

ama yolda bilgilendirme tabelaları ve ışıklandırma tabelaları yoksa ve özellikle gece ise sürücünün haklılık payı yüksektir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

valla yaklaşık 48 saat fabrikada çalıştıktan sonra fabrika içinde manevra yaparken ağzına kadar çamurla dolmuş kanala düşürdüm ben arabayı. yani ne orada bir kanal olduğunu hatırlayacak durumdaydım ne de çamurdan dolayı kanal görünüyordu.

Karayollarında olan kazalarda hatalı yol sebebinin oranının yüksek olmasına rağmen karayollarının bir şekilde kendini akladığını düşününce ne elde edilebilir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...